Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Czerwony Listopad

Średnia ocena: 6.49 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Czerwony Listopad

Red November

Rok pierwszego wydania: 2008


Liczba graczy: 1-8

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Bruno Faidutti, Jef Gontier

Kategoria: strategiczne

Mechanika: dice rolling, hand management


Ocena BGG: 6.40  (5389 użytkowników)


Wydawca: Galakta

Polskie wydanieOpis gry

Czerwony Listopad, eksperymentalny okręt podwodny gnomów, ma poważne kłopoty.
Okręt oszalał i wszystko naraz zaczęło się sypać. Wybuchają pożary, kadłub przecieka, a wszystkie ważne systemy się psują. Pomoc jest już w drodze, lecz gnomi marynarze muszą przetrwać do momentu przybycia ekipy ratunkowej. Czerwony Listopad, oryginalna gra autorstwa Bruno Faiduttiego orazJefa Gontiera to wyścig z czasem, w którym wygrana zależy od współpracy graczy.
Z każdą mijającą minutą coś się psuje.
Czy wytrwasz aż nadejdzie pomoc?


Opinie użytkowników

 7Pijane gnomy.... to my czy one?...

Gra jest pokrętna. Nie do końca ogarniam w czym jest problem, bo niby instrukcja jest napisana jasno i zwięźle, niby akcje sa dość intuicyjne, ale jak przyjdzie co do czego - naokrągło siedzimy w instrukcji, żeby rozwiać wątpliwości czy tak można.... i co gorsza nie zawsze się te wątpliwości rozwiać udaje. Niemniej ostatnio postawiliśmy wszystko na jedną kartę - dobrą zabawę - czyli zamiast szperać w instukcji postanowiliśmy wczuć się w klimat i role gnomów oraz grać intuicyjnie. Pod koniec okazało się, że nie wszystko było zgodne z regułami, ale adrenalina buzowała i niewiele brakowało, a okręt by uległ zniszczeniu. Jednym słowem gra przednia. Polecam.

Dodano 2014-05-04 01:24:00 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Ballada o pijanych gnomach

Na okręcie było cicho. Na pierwszy rzut oka nic nie wskazywało na to, że pójdziemy na dno. Choć, na dobrą sprawę, przecież wszystko szwankowało. Generator tlenu co i raz się psuł, a dobre duszki okrętowe szeptały, że kolejnej awarii silników nie przetrzymamy w jednym kawałku. Eroh siedział w swojej kajucie i popijał kawę. Należało mu się. Dzięki niemu nasz reaktor jeszcze działał. Mad zwinął z kapitańskiej kajuty dwie butelki grogu i zaszył się w jakimś kącie. Pewnie będzie pił – po flaszce staje się odważny jak lew i to już raz uratowało nam życie. Na trzeźwo nie wlazłby w morze płomieni szalejące w torpedowni. Tylko dzięki niemu nie rozlecieliśmy się jeszcze w drobny mak
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-05-18 22:02:28 przez JoannaCzerwony Listopad - recenzja na stronie Tanuki

Wśród gier planszowych prym wiodą raczej gry nastawione na wzajemną rywalizację graczy i zwalczanie się, zaś gry kooperacyjne, gdzie sukces zależy od współpracy, należą od mniejszości. Nie znaczy to jednak, że nie są to tytuły udane, czego dowodem jest choćby niesamowity Arkham Horror. Opisywana tutaj gra pt. Czerwony Listopad należy właśnie do tego gatunku.
[więcej...]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaSzalony Iwan to zabawa dla przedszkolaków

Stan pełnego pogotowia. Ryk syren i mrugające wszędzie światła ostrzegawcze otępiają zmysły. W poczuciu pośpiechu i grozy, z nieodłączną nutą paniki, załoga okrętu podwodnego Czerwony Listopad, walcząc z czasem, miota się między kolejnymi problemami. Rozbiegany wzrok szuka z obawą coraz to nowych usterek. Nietrudno tu o stan przedzawałowy i poszargane do cna nerwy. Życie na pokładzie tego okrętu nie rozpieszcza marynarzy. Jedyny przyjaciel – grog – przytępia strach, ale też mąci rozum. Do przybycia ekipy ratunkowej pozostało dokładnie sześćdziesiąt minut. Czy przerażone gnomy zdołają przetrwać w śmiercionośnej pułapce?
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaGame Troll TV - Czerwony Listopad

Bardzo sympatyczna gra kooperacyjna o dość luźnym podejściu do tonącego okrętu, sterowanego przez pijane gnomy :) W mini pudełku wydawcy napchali całą masę rzeczy!
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez Joanna


Czerwony Listopad w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.40275. Grę oceniło 5389 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:07:40, ostatania modyfikacja 2014-05-04 01:14:29