Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Mumia

Średnia ocena: 6.67 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Mumia

That's Life!

Rok pierwszego wydania: 2005


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Wolfgang Kramer, Michael Kiesling

Kategoria: familijne


Ocena BGG: 6.51  (2021 użytkowników)


Wydawca: Egmont Polska

Polskie wydanie


Dodatki: Verflixxt nochmal : Verflixxt hoch 2


Opis gry

Gracze wyruszają na wyprawę po skarby ukryte w egipskich piramidach. Poruszają swoimi odkrywcami po planszy złożonej z kafelków. Starają się zdobyć kafelki z cennymi skarbami (punkty dodatnie) i uniknąć starożytnych pułapek, wielkich pająków, szkieletów czy rabusiów (punkty ujemne).

Stworzona przez mistrzów gatunku, Wolfganga Kramera i Michaela Kieslinga, gra zdobyła na całym świecie wiele prestiżowych nagród i doczekała się kilku dodatków. Polska edycja gry zyskała nową, atrakcyjną szatę grafi czną i jest uzupełniona o najciekawsze dodatki.

To idealna gra rodzinna, w której o zwycięstwie decyduje dobre planowanie, ale i trochę szczęścia. Młodsi i początkujący gracze mogą korzystać z reguł podstawowych, bardziej doświadczeni – z dodatków wzbogacających rozgrywkę

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja na stronie http://szaloneliczby.pl

„Mumia – wyścig w bandażach” to gra planszowa, która kilka lat temu została obsypana nominacjami i nagrodami w kategorii gier rodzinnych i dziecięcych. Kilka tygodni temu gra trafiła także na polski rynek, więc mamy okazję sami przekonać się o tym, czy ta gra rzeczywiście jest naprawdę godna polecenia i czy zasłużyła na wyróżnienia.
[więcej...]

Dodano 2014-12-02 16:05:29 przez JoannaMała Esensja: Znikający labirynt

W „Mumii” niczym Indiana Jones próbujemy wynieść z piramidy jak najwięcej cennych skarbów i uniknąć przy tym rozmaitych zagrożeń. Zapewne w trakcie rozgrywki poziom adrenaliny u graczy nie będzie aż tak wysoki jak u słynnego filmowego archeologa, lecz prawdziwych emocji nie zabraknie, gdyż gra ta jest przemyślana i dopracowana przez Michaela Kieslinga i Wolfganga Kramera naprawdę w każdym szczególe.
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-11-12 23:50:23 przez JoannaRecenzja na stronie Zagramy

Bardzo się ucieszyłem, kiedy jakiś czas temu wpadła mi w oko zapowiedź egmontowskiej Mumii, czyli polskiej edycji gry Verflixxt! duetu Kiesling i Kramer. Jeszcze większa była moja radość, gdy doczytałem się, że Mumia zawierać będzie od razu 4 rozszerzenia, które do tej pory zawarte były w osobnych pudełkach-dodatkach do tej gry: Verflixxt! nochmal i Verflixxt! hoch 2. Teraz z kolei już wiem, że gdyby policzyć dokładniej, to dostajemy nie 4 a aż 5 rozszerzeń zasad podstawowych – jeden dodatek (ptaszek Flixxy) został już po prostu zintegrowany z zasadami podstawowymi polskiej edycji i wędruje sobie tu po kafelkach gry jako tytułowe zmumifikowane zwłoki.
[więcej na stronie Zagramy]

Dodano 2014-10-19 18:11:35 przez JoannaMumia. Wyścig w bandażach

Dlaczego mumie zawijano w bandaże z lnu? Bo w Egipcie nie lubili niczego owijać w bawełnę. Niczego w bawełnę nie owijają również Kramer i Kiesling. Po raz kolejny przekonałam się, że ten duet autorów potrafi stworzyć arcyciekawe i dopracowane w każdym calu gry planszowe. Dotyczy to zarówno pozycji przeznaczonych dla dużych, jak i małych pasjonatów planszówek. Mumia Wyścig w bandażach to polska edycja gry That’s Life! (Verflixxt!). Zyskała nową, atrakcyjniejszą szatę graficzną oraz komplet dodatków, które pozwalają skalować poziom gry. Jeśli zatem macie ochotę na podróż do starożytnego Egiptu, zapraszam do tekstowego wehikułu czasu, na szalony wyścig po antyczne skarby.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-09-17 11:47:27 przez JoannaZagrałam w: Mumia – wyścig w bandażach

Duet Michael Kiesling i Wolfgang Kramer wspólnie zaprojektował wiele świetnych gier, choćby Tikal, Torres, czy ostatnio recenzowane przeze mnie Szczęść Boże. Ich gry zawsze mnie zadowalają. Obecnie na rynku pojawiła się kolejna gra tego duetu, znana co prawda od 2005 r., ale dopiera teraz w polskiej wersji językowej. W dodatku ze zmienioną tematyką, a co za tym idzie oprawą graficzną.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-08-13 10:32:20 przez Joanna


Mumia w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.50563. Grę oceniło 2021 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:04:23, ostatania modyfikacja 2014-08-13 10:31:40