Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Panic Lab

Średnia ocena: 6.18 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Panic Lab

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2012


Liczba graczy: 2-10

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Dominique Ehrhard

Kategoria: dla dzieci

Mechanika: dice rolling


Ocena BGG: 6.37  (304 użytkowników)


Wydawca: Gigamic

Polska instrukcjaOpis gry

Pierwszy gracz rzuca czterema kośćmi. Od tego momentu wszyscy gracze grają jednocześnie:- trzy kości określają kolor, kształt i wzór ameby, którą należy odnaleźć- kość laboratorium wskazuje miejsce, z którego ameba uciekła oraz kierunek jej ucieczkiAby znaleźć amebę wskazaną przez kości koloru, kształtu i wzoru, gracze muszą zacząć poszukiwania od laboratorium wskazanego przez kość laboratorium i poruszać się w kierunku wskazanym przez strzałkę. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotknie odpowiedniego obrazka z amebą (wszyscy gracze sprawdzają czy znaleziona została właściwa ameba). W nagrodę otrzymuje żeton zwycięstwa. Pierwsza osoba, która zdobędzie pięć żetonów zwycięstwa - wygrywa grę.Błąd!Zdarza się, że gracze się pomylą i wskazują niewłaściwe ameby. W takim przypadku sprawdza się poprawność i osoba, która źle wskazała amebę oddaje swój żeton zwycięstwa (jeśli nie posiada takiego, nie ponosi żadnej innej kary).Otwory wentylacyjneAmeby mogą się ukrywać prześlizgując się przez otwory wentylacyjne. Jeśli idąc drogą obraną przez amebę gracze natrafią na pole z otworem wentylacyjnym, wówczas przeskakują wszystkie pola pomiędzy tym otworem i następnym.Laboratoria mutacyjnePrzechodząc przez laboratoria mutacyjne ameby zmieniają się:- ameba, która przechodzi przez laboratoria mutacyjne koloru zmienia kolor- ameba, która przechodzi przez laboratoria mutacyjne kształtu zmienia kształt- ameba, która przechodzi przez laboratoria mutacyjne wzoru zmienia wzórAmeby są bardzo delikatne i nie przeżyją więcej niż czterech mutacji! Jeśli ameba przechodzi przez czwarte laboratorium mutacyjne w tej samej kolejce, natychmiast znika. W takim przypadku aby wygrać należy dotknąć czwartego i zarazem ostatniego laboratorium mutacyjnego, przez które ameba przechodziła!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Panic lab - Poszukiwacze zaginionej ameby

W laboratorium może się zdarzyć wiele. Podczas wykonywania w spokoju eksperymentów oraz badań, może mieć miejsce jakiś wypadek. O, i niech wtedy ucieknie taka ameba. Trzeba ją szybko znaleźć, ale skoro porusza się przez szyby wentylacyjne, a jeszcze wejdzie do laboratorium mutagennego to już jest większy problem. Takiej sytuacji można doświadczyć w Panic Lab, w grze gdzie ważna jest spostrzegawczość.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-06-22 14:34:12 przez JoannaZ cyklu "zagraliśmy" - Panic Lab

Już od dłuższego czasu mieliśmy ochotę zagrać w Panic Lab. Długo się opieraliśmy pokusie. Dziś jednak nadszedł nieodwołalnie ten dzień... Rozłożyliśmy grę na stole. Rzeczywiście miłe jest to ładne wydanie gry - metalowe, zgrabne pudełko i piękne rysunki. Ale nie to jest w grze najważniejsze.. nawiasem mówiąc uważam, że ameby czerwono-pomarańczowe mogłyby mieć inne - bardziej kontrastowe kolory...
Wracając do gry. Jak się w to gra?
[więcej na stronie Gragamela]

Dodano 2014-05-08 11:30:57 przez JoannaPanic Lab jest pierwszą grą imprezową, którą zdecydowaliśmy się kupić. Wydawało nam się, że spełnia nasze wymagania i będzie dobrym fillerem do naszej kolekcji, który pozwoli nie tylko wypełnić chwile między cięższymi tytułami, ale także niezobowiązująco rozerwać się w wolnej chwili.
[więcej...]

Dodano 2014-04-06 19:02:42 przez JoannaPanic Lab (i inne) - pierwsze wrażenia | Planszówki we dwoje

Okazję do pogrania od czasu ostatniej recenzji mieliśmy dopiero w sobotę. I tym razem nie graliśmy we dwoje, a w kilka osób. Na spotkaniu przewinęły się: Panic Lab, Pick a Polar Bear, Potwory w Tokio oraz Posiadłość Szaleństwa, czyli jedna dłuższa pozycja i trzy fillery. Poświęcę chwilę każdej z gier, ale skupię się głównie na Panic Lab, które niezwykle mnie zainteresowało. I to od niego zacznę.
[więcej...]

Dodano 2014-03-10 11:36:15 przez JoannaScheherazade | Panic Lab czyli rzecz o mutowaniu ZnadPlanszy.pl

Hahaha! Zaśmiał się szalony naukowiec zakładając gumowe rękawice i grube okulary. Leżałam na wpół żywa, podpięta setką kabli do machiny mutacyjnej w jego laboratorium. Zbliżał się mój koniec. Szaleniec nacisnął wielki włącznik na pulpicie i zgasło światło. Ogarnęła mnie panika, a potem nastała ciemność. Nowa ja przebudziłam się z wewnętrznym przekonaniem, że proste gry imprezowe są bardzo cenne, przydatne i koniecznie trzeba mieć takie w kolekcji. Zmutowałam.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-15 16:21:40 przez Joanna


Panic Lab w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.36974. Grę oceniło 304 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:03:34, ostatania modyfikacja 2014-03-13 10:51:44