Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Memoir ’44

Opis gry

Memoir 44 to gra planszowa osadzona w realiach II Wojny Światowej. Przeznaczona jest dla 2 graczy (można grać też w 4 osoby - drużynowo), z których każdy kieruje jedną stroną konfliktu - państwami Osi (Niemcy) oraz Aliantami (Anglicy, Amerykanie, Francuzi). Całość rozgrywa się na froncie zachodnim, w roku 1944.

Podstawowym elementem, który daje tak wysoką miodność grania, jest mechanika gry oparta na kartach rozkazów. Całość pozwala zarówno na przeprowadzenie przemyślanej strategii postępowania jak i pozostawia margines losowości.
Świetnie rozwiązany system walki oparty na szczególnych kostkach sprawia, że gdzieś znika irytacja na zły rzut. Do tego nie ma potrzeby liczenia czegokolwiek - szybki rzut okiem na kostki i wszystko jest jasne.
Znacząca liczba scenariuszy zawartych w instrukcji, dwustronna plansza i elementy, za pomocą których można swobodnie układać nowe pola bitwy - wszystko to sprawia, że w grę można grać nieskończoną niemal liczbę razy i za każdym razem stawać przed nowymi wyzwaniami.
Staranne wykonanie gry, szczegółowe modele czołgów, piechoty i artylerii znacząco podnoszą przyjemność grania.

Oto gra, która spodoba się nie tylko fanom II Wojny Światowej, ale wszystkim, którzy lubią strategie! Co więcej - spodoba się również tym, którzy interesują się właśnie tym okresem! Przy każdym scenariuszu można znaleźć zarys historyczny, informacje o wyniku starcia i jego znaczeniu w czasie przebiegu wojny. Jeśli dołożymy do tego naprawdę przemyślaną mechanikę otrzymujemy prawdziwy rarytas. Nic więc dziwnego, zę ta gra otrzymała tyle nagród!

Nagrody zebrane przez grę:
 • Zwycięzca Najlepsza Gra Dwuosobowa według International Gamers Award 2004
 • Zwycięzca Najlepsza Symulacyjna Gra Historyczna według Games 100 2005
 • Nagrodzona Award for Excellence Wargamer.com


 • Rozegranie pojedynczego scenariusza trwa zwykle od 30 do 90 minut, przy tym zasady gry są bardzo proste i intuicyjne. Gra nadaje się świetnie nie tylko dla miłośników gier wojennych, ale także dla każdego miłośnika planszówek i II wojny światowej.

  W grze znajduje się pewna liczba elementów z napisami w języku angielskim (np. niewielka liczba kart), jednak znajomość tego języka nie jest wymagana do gry - wszystkich niezbędnych informacji dostarcza polska instrukcja

  Opinie użytkowników

  Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

  Zobacz rozkład ocen

  Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


  Memoir '44

  Kto był w dzieciństwie fanem plastikowych żołnierzyków ten z pewnością nie przejdzie obojętnie koło serii Memoir '44. O estetycznej stronie gry pisałem szerzej w unboxingu, teraz zajmiemy sie przedstawieniem jak to wszystko działa. Już na wstępie warto zaznaczyć, że mamy tutaj do czynienia bardziej z grą familijną niż rasową strategią wojenną, gdzie gracz ma pełną kontrolę nad wszystkim. Memoir '44 to krzyżówka uproszczonej gry bitewnej z dobieraniem i zagrywaniem kart. Taki Talizman, tyle że zamiast zwiedzać krainę, jesteśmy na polu bitwy. Warto też zaznaczyć ze na platformie Steam możemy zakupić wersję elektroniczną gry, do której dostaniemy klucz jeśli zakupimy klasyczną planszówkę. Zaletą wersji elektronicznej jest dostęp do wszystkich scenariuszy i jednostek, włącznie z dodatkami. Jednak teraz zobaczmy jak to wszystko funkcjonuje na planszy.
  [więcej w Pajęczej Sieci]

  Dodano 2014-08-13 16:24:57 przez Joanna
  Memoir ’44

  Jest coś, co łączy mężczyzn w każdym wieku. Chłopcy ci mali i ci duzi kochają żołnierzyki i zabawę w wojnę. Nasi dziadkowie mieli ołowiane modele, ojcowie bawil...

  [więcej w serwisie Polgergeist]

  Dodano 2014-02-14 23:25:29 przez Joanna  Memoir ‘44 – Kompania braci na planszy

  Memoir '44 to nowa historyczna gra wojenna, w której gracze biorą udział w różnych operacjach II wojny światowej, jak lądowanie w Normandii, Omaha Beach czy Ardeny. Zanim opiszę samą grę, kilka słów należy się temu, co otrzymujemy po jej wyjęciu z pudełka. Najważniejszym elementem jest oczywiście plansza - zrobiona z grubego kartonu, sztywna i co…

  [więcej w serwisie GamesFanatic]

  Dodano 2014-02-14 23:25:21 przez Joanna  Rozwiń  

  Memoir ’44 w Internecie:  Profil gry na BoardGameGeek.com

  Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.53735.
  BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
  [kliknij po więcej informacji o grze]
  Profil gry na gra24h.pl

  Encyklopedia Gier Planszowych
  Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
  [kliknij po więcej informacji o grze]

  Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:03:14, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:31:24