Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
BattleLore

Opis gry

Jest to epicka strategiczna gra fantasy, w której gracze dowodzą armiami dowodzonymi przez Lordów z Daqan oraz demonicznych podwładnych Uthuk Y"llan, w starciach na terenie fantastycznego świata Terrinoth. Rozgrywka odbywa się na dużej mapie pokrytej siatką pól, która przed każdą bitwą ustalana jest zgodnie ze scenariuszem - układa się na niej żetony terenu (takie jak góry, lasy czy rzeki) oraz żetony różnych obiektów - miast, zamków, mostów, itp.

Pierwsze scenariusze w BattleLore wprowadzają graczy w świat średniowiecznej Europy, pozwalając im dowodzić historycznymi armiami ludzi, jednak już w kolejnych jednostki te uzupełniane są o najemnicze armie krasnoludów, hordy goblinów czy potężne, mityczne istoty. Gracze mają do dyspozycji także Mistrzów Wiedzy - potężnych Czarodziejów, Kleryków, Wojowników i Łowców, którzy mogą prowadzić armie do zwycięstwa.

System rozgrywania walk jest podobny do bestsellerowej gry Memoir "44, jednak w BattleLore wprowadzono olbrzymią liczbę zmian i nowych zasad, które czynią walkę jeszcze bardziej efektowną i emocjonującą. Teraz na zdolności bojowe jednostek ma wpływ także morale czy broń na jej wyposażeniu. Olbrzymią rolę odgrywają także Mistrzowie Wiedzy oraz dowódcy wojsk, tworzący razem Radę Wojskową.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


BattleLore 2nd edition - recenzja

BattleLore 2nd edition to gra strategiczna (chociaż bardziej pasuje mi tutaj określenie taktyczna). Pozycja typowo dla dwóch graczy, w której kierują oni walczącymi ze sobą armiami zawiera wszystko co lubimy w planszówkach – figurki, karty i kostki. Dorzućmy do tego dużą planszę podzieloną na hexy oraz żetony terenu modyfikujące rozgrywkę i mamy bardzo apetyczną grę. Mimo dość wysokiej ceny kupiliśmy ją jak tylko pojawiła się w Polsce i muszę przyznać, że mieliśmy wobec niej wysokie oczekiwania.

[więcej...]

Dodano 2014-02-23 22:18:20 przez JoannaBattlelore 2nd Edition, czyli powrót do Terrinoth

W 2006 roku na targach w Essen wydawnictwo Days of Wonder pokazało światu pierwsze wydanie BattleLore. Przez dwa lata gra zyskała dużą popularność, a lista dodatków powiększała się z kwartału na kwartał. Ostatecznie grę wydano w czterech językach, a na całym świecie rozgrywano turnieje i mistrzostwa. Niestety we wrześniu 2008 roku Days of Wonder ogłosiło przejście całego tytułu do wydawnictwa Fantasy Flight Games, co większość fanów odebrało słusznie jako śmierć dotychczasowego wydania gry. Słuch o BattleLore zaginął na jakieś dwa lata, po czym tytuł odrodził się jako Bitwy Westeros. Większość fanów starej linii utraciło wtedy nadzieję na kolejne dodatki, natomiast nowy tytuł zyskał równie dużą popularność, chociaż początkowo przyjął się w środowisku fanów BattleLore jako nieudolna podróbka i maszynka do robienia pieniędzy FFG. W 2013 roku na targach w Essen wydawnictwo FFG przedstawiło ich najnowszy pomysł – BattleLore 2nd Edition. Gra miała oficjalną premierę 29 grudnia 2013 roku. Czy FFG podjęło dobrą decyzję, ponownie wskrzeszając BattleLore?
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-02-23 22:17:46 przez Joanna


BattleLore w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.47877.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:01:14, ostatania modyfikacja 2014-05-24 14:15:14