Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Takenoko

Średnia ocena: 7.14 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Takenoko

Rok pierwszego wydania: 2011

Essen 2011


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: Antoine Bauza

Kategoria: familijne

Mechanika: tile placement, dice rolling, set collection


Ocena BGG: 7.36  (11685 użytkowników)


Wydawca: Asmodee, REBEL.pl

Polskie wydanie (2014)


Dodatki: Takenoko: Chibis


Opis gry

Pokonaj głód świętej Pandy!
Dawno dawno temu, na japońskim cesarskim dworze…
Po długiej serii sporów, relacje dyplomatyczne pomiędzy Japonią a Chinami w końcu się poprawiły. Aby odpowiednio uczcić tę zgodę chiński cesarz ofiarował japońskiemu władcy święte zwierzę, dużego misia pandę, symbol pokoju.
Japoński cesarz powierzył ludziom ze swojego dworu (graczom) trudne zadanie zadbania o zwierzaka i przygotowanie dla niego ogrodu bambusowego.Gracze będą pielęgnować pola uprawne, nawadniać je i uprawiać na nich jeden z trzech rodzajów bambusa (zielony, żółty i różowy) przy pomocy cesarskiego ogrodnika.
Będą musieli znosić wilczy apetyt pandy, łasej na soczyste pędy bambusa…Gracz któremu uda się zdobyć najwięcej punktów poprzez odpowiednią uprawę bambusa i karmienie pandy wygra grę

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Takenoko – Słodkie oczy głodnej pandy

Panda wielka od lat zajmuje wysokie miejsce na liście „zwierzęcych celebrytów”. Mieliśmy już filmy i animacje z jej udziałem, lody w kształcie sympatycznego łebka, a odwiedzając dowolny sklep z zabawkami na pewno znajdziemy przynajmniej kilka pluszowych inkarnacji tego zwierzaka. W tej perspektywie trudno się dziwić, że i gry planszowe musiały mieć swoją własną pandę. Czy ktoś zdoła oprzeć się jej urokowi?
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-12-10 13:20:31 przez JoannaBoard Game Girl | Takenoko – Videorecenzja

Takenoko, o którym pisałam niedawno w Top 10 gwiazdkowych prezentów dla całej rodziny, to jedna z najładniejszych gier, jakie w życiu widziałam. Co ważniejsze jednak, w parze z piękną grafiką, ślicznymi figurkami, funkcjonalną instrukcją i wysoką jakością komponentów idzie naprawdę sprawna, ciekawa mechanika rozgrywki. Dzięki temu gra się nie nuży, nie dłuży a już na pewno nie kurzy. OK, może troszkę za dużo zdradziłam odnośnie mojej oceny gry, ale spójrzmy prawdzie w oczy – jak mogłabym nie docenić gry o słodkiej pandzie? Zapraszam do oglądania filmu!
[więcej na blogu BoardGameGirl]

Dodano 2014-07-10 23:04:10 przez JoannaPograjmy na planszy - Takenoko

4 tygodnie to szmat czasu... taki urlop można powiedzieć (a raczej szukanie nowej pracy). Dzisiaj nadeszła pora na napisanie czegoś nowego.

Gra która do mojej kolekcji trafiła dzięki małemu projektowi organizowanemu przeze mnie i Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego, a mianowicie chodzi o grę TAKENOKO.
[więcej na Plansza.com.pl]

Dodano 2014-02-26 21:52:48 przez JoannaTakenoko

Przesympatyczne zwierzę, jakim jest niedźwiedź, czyli inaczej miś, to ulubieniec wszystkich dzieci. Zwłaszcza koala i panda są uwielbiane przez naszych milusińs...

[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-15 16:17:25 przez JoannaKobieta i planszówki: Takenoko

Patrząc na grafiki komputerowe i zdjęcia gry w wersji pudełkowej to gra jest śliczna. Nie miałam jej jednak w ręce, nie jestem w stanie ocenić poziomu wykonania.
[więcej na blogu Kobieta i Planszówki]

Dodano 2014-02-15 16:17:23 przez JoannaTakenoko – bajeczka dla grzecznych rodziców | scheherazade

Bruno Faidutti napisał o „Takenoko” Antoine Bauza, że słowem kluczowym odnoszącym się do tej gry jest „cute” (czyli śliczny). Kiedyś pomogło to grze Zooloretto zabłysnąć w świecie gier planszowych, czy pomoże i tej grze? Moim zdaniem na pewno. Jednak tylko w kategorii słodkich gier rodzinnych. Gra ma i zwolenników, i przeciwników. Zbiera pochwały i nagany. Została wysoko oceniona na opiniotwórczym blogu Kulkmann’s G@mebox uzyskując nagrodę „G@mebox Star”, zaś we Francji uzyskała tytuł Gry Roku 2012.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-15 16:17:10 przez JoannaTakenoko – czyli wielka draka w cesarskim ogrodzie - Board Times - gry planszowe to nasza pasja

Odwieczny konflikt pomiędzy Chinami a Japonią w końcu został zażegnany. Aby odpowiednio uhonorować to wydarzenie chiński cesarz ofiarował japońskiemu władcy święte zwierzę, symbol pokoju – misia Pandę. To spokojne, silne i dostojne stworzenie zamieszka w cesarskim ogrodzie, a my podwładni cesarza, mieszkańcy jego dworu stajemy przed zadaniem zadbania o potrzeby tej … bestii!  Albowiem wilczy …

[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-02-15 16:16:54 przez Joanna


Takenoko w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.36318. Grę oceniło 11685 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:56:31, ostatania modyfikacja 2015-10-25 12:59:36