Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Kosmiczna Eskadra

Średnia ocena: 6.01 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Kosmiczna Eskadra

Light Speed

Rok pierwszego wydania: 2003


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 10 min.


Projektant: Tom Jolly, James Ernest

Kategoria: imprezowe

Mechanika: tile placement


Ocena BGG: 6.38  (1053 użytkowników)


Wydawca: Portal Games

Polskie wydanieOpis gry

Każdy z graczy dowodzi eskadrą dziesięciu statków kosmicznych ścierających się w pobliżu niezwykle cennej asteroidy. Każdy ze statków posiada swoje unikalne zdolności (siła i kierunek strzału, prędkość, kierunek działania osłon). Odpowiednie wykorzystanie zdolności swojej floty prowadzi do zwycięstwa nad przeciwnikiem. W grze może brać udział od dwóch do czterech graczy.

Rozgrywka
Gra podzielona jest na dwie fazy. W pierwszej, niezwykle dynamicznej, trwającej kilkadziesiąt sekund, fazie gracze wystawiają na stół karty reprezentujące ich statki, starając się, by lasery były skierowane w stronę asteroidy lub wrogich jednostek. Pierwszy gracz, który zdoła ustawić na stole wszystkie statki wykrzykuje „stop”. Rozpoczyna się druga faza.

W drugiej fazie gracze rozpatrują wynik bitwy. Wszystkie statki o jednakowej prędkości odpalają lasery. Wpierw strzelają statki o prędkości jeden. Zdejmuje się z pola gry zestrzelone w ten sposób statki i przechodzi do odpalenia laserów o prędkości dwa. Później lasery o prędkości trzy i tak dalej, aż wystrzelą działa o prędkości 10. Po zakończeniu rozpatrywania gracze zliczają punkty zwycięstwa – otrzymuje się je za uszkodzenie statków przeciwnika oraz za ataki na asteroidę.

Rozgrywka wymaga zarówno dynamiki podczas wystawiania na stół swojej floty, jak i dużych umiejętności taktycznych pozwalających na odpowiedni wybór miejsca wystawienia swoich jednostek i kierunku, w którym skierowane są działa.

Jedna runda trwa około pięciu minut, rozgrywka trwa do trzech wygranych bitew (rund).

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Rozwiń  

Kosmiczna Eskadra w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.38302. Grę oceniło 1053 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:52:25, ostatania modyfikacja 2014-04-17 11:02:21