Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Agenci

Średnia ocena: 6.47 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Agenci

Heimlich & Co.

Rok pierwszego wydania: 1984


Liczba graczy: 2-7

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Wolfgang Kramer

Kategoria: familijne, logiczne

System Klasyfikacji Umiejętności: C5.Dedukcja


Ocena BGG: 6.45  (2366 użytkowników)


Wydawca: Egmont Polska

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Wciel się w rolę tajnego agenta. Twoim zadaniem jest zdobywanie sekretnych informacji. Aby tego dokonać będziesz musiał umiejętnie przemieszczać pionki na planszy oraz rozszyfrować kim są inni gracze. Powodzenia agencie!

Agenci to klasyk wśród gier planszowych. Zdobyli prestiżową nagrodę Spiel des Jahres (Niemcy, 1986), oraz nagrodę za najlepszą grę rodzinną (Szwajcaria, 2002).
W grze Agenci (w 1986 roku) po raz pierwszy zastosowano tor punktacji wokół planszy, który stał się standardem w grach planszowych.

Opinie użytkowników

 Wyścig do sałaty (przepraszam, do sejfu)

To takie pierwsze skojarzenie - Pędzące żółwie. Jak w żółwiach mamy swój kolor trzymany do końca w tajemnicy, blefujemy, żeby przeciwnicy nie dowiedzieli się kim gramy i oczywiście poruszamy się wszystkimi agentami. Tu jest pewna różnica, bo jak w Pędzących żółwiach nie dało się poruszać tylko swoim żółwiem bo karty były na ręku i trzeba je było zgrać, tak tutaj mamy pełną dowolność ponieważ nie musimy zgrywać kart a jedynie wykonać odpowiednią ilość (dowolnych) posunięć jaka nam wypadła na kostce i właściwie jesteśmy ograniczeni tylko tym, że jak za dobrze zrobimy swojemu agentowi, to nas nakryją i będzie trudniej wygrać. Ale cała reszta wygląda podobnie. We dwie osoby gra się raczej słabiej - jak zwykle w takich sytuacjach gra jest bardziej taktyczna, ale nie generuje tylu radości ile chaotyczna gra w więcej osób. Obowiązkowo grać w trybie "ściśle tajne" - bez dodatkowych akcji z kart na ręku gra jest zwyczajnie nudna.

Dodano 2014-02-23 00:07:01 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Scheherazade | Znad Planszy | Agenci

Gra liczy sobie prawie 30 lat. Dla nowych graczy, rodzin z dziećmi jest wyśmienitym tytułem. Z odpowiednim nastawieniem nawet zaawansowany gracz zagra kilka partyjek. Zresztą czegóż nie robi się dla dzieci bądź rodziny? Agentów cenię sobie również za przywołanie dobrych wspomnień z dzieciństwa. Była to bardzo sympatyczna podróż i dziś tę grę mogę nadal opisać kilkoma słowami: szybka, łatwa, zabawna.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-06-02 15:25:26 przez JoannaRecenzja na stronie Gram na planszy

Agenci to absolutny klasyk wśród gier planszowych: swoją pierwszą nagrodę, w dodatku niezwykle prestiżową Spiel des Jahres, zdobyli w 1986 roku. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło – czy Agenci, którzy na polskim rynku pojawili się dopiero niedawno za sprawą wydawnictwa Egmont, oparli się upływowi czasu, czy może są już tylko archaiczną rozgrywką dla fanów klasyki?
[więcej na stronie Gram na planszy]

Dodano 2014-03-26 16:32:59 przez JoannaAgenci - James Bond na planszy

Któż nie oglądał filmów o Bondzie? Co prawda ja poznałem tego słynnego agenta przy nowszych częściach z Davidem Craigem w roli głównej. Ten to miał życie: pościgi, pojedynki, zwalczanie często groteskowych i przerysowanych wrogów, wykradanie lub ratowanie ważnych planów i ochrona państwa. Co prawda takich akcji nie ma w najnowszym tytule wydawnictwa Egmont, czyli w Agentach, ale rozgrywka jest nie mniej emocjonująca.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-02-20 20:55:39 przez JoannaAgenci, czyli ucieczka z ringu

W tym miejscu miała znaleźć się recenzja porównawcza dwóch tytułów, które na pierwszy rzut oka znakomicie się do takowej nadają. Agenci (czyli nowa wersja słynnego Heimlich& Co autorstwa Wofganga Kramera, zdobywca Spiel des Jahre z 1986 r.) mierzyć powinni się z Inkognito (odświeżone wydanie innego hitu z lat 80tych, laureat SdJ z 1988 roku w specjalnej kategorii „Najpiękniejsza gra”).
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-13 09:18:09 przez Joanna


Agenci w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.44722. Grę oceniło 2366 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:52:10, ostatania modyfikacja 2015-12-30 18:02:03