Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Concordia

Średnia ocena: 7.50 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Concordia

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 100 min.


Projektant: Mac Gerdts

Kategoria: strategiczne

Mechanika: card drafting, hand management


Ocena BGG: 7.75  (1141 użytkowników)


Polska instrukcja


Dodatki: Concordia: Britannia & Germania : Concordia: Salsa


Opis gry

2000 lat temu. Najlepsze lata Imperium Rzymskiego. Spokój na granicach i między prowincjami, wspólne prawo, wspólna waluta. Wielkie rzymskie dynastie mają najlepsze warunki do rozwoju. Zostań głową jednej z dynastii i pokaż, że złote interesy robi sie nie tylko w czasie wojen!
Concordia to gra strategiczno-ekonomiczna, w której trzeba polegać wyłącznie na własnych umiejętnościach planowania i rozwoju. Co więcej, gra nie przewiduje konfliktów wojennych, ale wcale nie oznacza to, że dynastie rozwijają się w izolacji. Trzeba bacznie przyglądać się co robią inni gracze, żeby podjąć właściwe decyzje, prowadzące do zwycięstwa. Zmienny w każdej grze układ kart do kupienia, a także dóbr dostępnych w miastach sprawia, że każda rozgrywka będzie inna i będzie wymagała zaplanowania innej strategii za każdym razem.

W grze będziemy wysyłać kolonistów, aby zakładali nowe osady w całym imperium, które będą produkować cegły, jedzenie, wino, narzędzia i ubrania. Każdy rozpocznie grę z takim samym zestawem kart, który w trakcie gry będzie rozbudowywał zakupując nowe karty z rynku. Każda z kart pozwala na wykonanie określonej akcji oraz daje punkty zwycięstwa na koniec gry.

Polska instrukcja dostępna jest na stronie produktu w sklepie anedia.pl

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Videorecenzja

Dzisiaj mamy dla Was na recenzję gry Concordia, gry o brzydkiej okładce – a jakie ma wnętrze? Tym tytułem nie odeszliśmy przesadnie od deckbuildingu, a na pewno nie odeszliśmy od nabijania się z potknięć autorów w niespodziewanych miejscach – zapraszamy na prezentację i recenzję zatytułowaną: „Czy pod szpetną fasadą może kryć się piękna i funkcjonalna konstrukcja – badania terenowe.”
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-13 00:00:00 przez JoannaZagrałem w “Concordię”

Concordia była w Essen jednym z najgorętszych tytułów i dla mnie osobiście dość zaskakująco, bo jakoś przed targami nie wpadła mi w oko i do dziś nie wiem dlaczego. Podczas samych targów SPIEL brylowała na liście magazynu Fairplay i zdaje się, że w rankingu GeekBuzz portalu Board Game Geek też kręciła się wokół czołówki. Samo stoisko z tą grą było dość małe i cały czas zatłoczone, więc z chęci zobaczenia jak najwięcej, odpuściliśmy sobie z Przemkiem „woj_settlersem” dopychanie się do tego tytułu. Dopiero po powrocie z Essen i sprawdzeniu, w które wyróżniające się gry nie zagraliśmy, zaopatrzyłem się w egzemplarz Concordii i zacząłem jej ogrywanie.
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaPolska instrukcja

Na tej stronie link z hasłem do instrukcji w języku polskim oraz do ustawień początkowych.

[więcej...]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaConcordia – czy możliwym jest odcięcie kuponu od rondla?

Podczas Essen’13 zadebiutowała gra „Concordia” autorstwa pana Mac Gerdsta (Maca Gerdtsa?). Tenże pan spłodził takie tytuły jak „Antike”, „Navegador” i „Imperial”, czyli jest postacią dobrze znaną. „Concordia” miała się pojawić rok wcześniej, pod nazwą „Oppida Romana”, ale na szczęście autor wytrzeźwiał. Concordia zaś jest boginią harmonii (jej grecki odpowiednik to Harmonia właśnie), w dodatku tak piękną, że aż trafiła na pudełko.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2013-12-25 00:00:00 przez Joanna


Concordia w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.75209. Grę oceniło 1141 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:50:28, ostatania modyfikacja 2014-03-14 11:09:23