Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Aton

Średnia ocena: 6.98 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Aton

Rok pierwszego wydania: 2005


Liczba graczy: 2

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Thorsten Gimmler

Kategoria: strategiczne, abstrakcyjne

Mechanika: area control, hand management


Ocena BGG: 6.97  (2520 użytkowników)


Wydawca: Queen Games

Polska instrukcjaOpis gry

Najwyżsi kapłani dwóch wielkich egipskich bóstw, Atona i Amona, walczą o zwierzchnictwo. Obaj przywódcy próbują umieścić swych kapłanów na kluczowych miejscach w czterech wielkich świątyniach Teb.

Każdy gracz odgrywa rolę wysokiego kapłana, sięgającego po władzę w Tebach w starożytnym Egipcie.

Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy zdobędzie 40 punktów lub zajmie wszystkie pola świątyni, lub zajmie wszystkie żółte pola w czterech świątyniach, lub zajmie wszystkie zielone pola w czterech świątyniach.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Aton – walka o wpływy

To jest gra, która chodziła za mną od tak dawna, że już nawet nie pamiętam od kiedy. Z jednej strony przyciągał temat gry, z drugiej (o ile nie z tej samej ;)) wcale nie odstraszało to, co o niej pisali, że czysto logiczna 2-osobowa łamigłówka bez klimatu (cóż, ja takie lubię).
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2015-09-21 22:42:51 przez JoannaPierwsza partyjka w 1350 sekund

Wczoraj wieczorkiem przekonałem żonę na szybką partyjkę w naszą nową grę. Z trudem udało mi się ją przekonać, ale w końcu się łaskawie powiedziała TAK! Otworzyłem pudełko i w ciągu 90 sekund był pełen setup do gry. Następnie tłumaczenie zasad z przykładami – tutaj już musiałem przeznaczyć 330 sekund. Wreszcie pierwsza rozgrywka i tu niestety wieczność bo aż 840 sekund. A gdzie się podziało 90 sekund brakujące do tytułowego 1350? Oczywiście po zakończonej grze trzeba po sobie posprzątać, czyli wtrącić grę do pudła.
[więcej okiem Planszoholika]

Dodano 2014-05-01 00:00:00 przez JoannaRecenzja w serwisie GamesFanatic

Atom ma wszystko co powinna posiadać dwuoosobowa gra do rozgrywek z drugą połową. Trochę losowości, klimatyczny wygląd, krótki czas rozgrywki, sporo miejsc wymagających bycia sprytniejszym od przeciwnika i niską cenę. Wady widzę tylko w słabej instrukcji i potencjalnym błędach wynikających z niezrozumienia pewnych momentów rozgrywki. Reasumując polecam, fajna gra, zainteresujcie się.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-05-01 00:00:00 przez JoannaGry dla dwojga: Aton - Kapłańskie potyczki

Politeizm ma to do siebie, że każdy bóg nie jest równo traktowany. Jeden dominuje, inni są dość często wspominani, a imiona jeszcze innych bóstw są rzadko wymieniane. Nic dziwnego, że w Tebach dwóch najwyższych kapłanów walczy o supremację. Kto wygra? Amon, a może Aton?

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-02-22 20:15:11 przez JoannaRozwiń  

Aton w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.96696. Grę oceniło 2520 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:50:16, ostatania modyfikacja 2015-10-25 13:04:44