Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Wilki i owce

Średnia ocena: 6.18 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Wilki i owce

Wooly Bully

Rok pierwszego wydania: 2002


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 7 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Philippe des Pallières

Kategoria: familijne

Mechanika: tile placement, hand management


Ocena BGG: 6.13  (1802 użytkowników)


Wydawca: Granna

Polskie wydanie


Dodatki: La Guerre des Moutons 2


Opis gry

Zgromadź na jednym polu tyle owiec, ile możesz. Otocz je płotem, który ochroni je przed głodnym wilkiem. Wtedy wygrasz! Ta gra zaskoczyi zafascynuje najbardziej wybrednych graczy. Średnia długość gry- 30 minut znakomitej zabawy.
Ta gra została nominowana do nagrody Gra Roku 2007 w Polsce - jako jedna z pięciu najlepszych gier planszowych wydanych w roku 2006 w naszym kraju.

Pudełko zawiera:
 • 77 dwustronnych kwadratów
 • instrukcja
 • woreczek z materiału

 • Opinie użytkowników

  Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

  Zobacz rozkład ocen

  Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


  Wilki i Owce - Nosił wilk razy kilka...

  Recenzja nowej wersji Wilków i Owiec.
  Wilki i Owce to prosta gra familijna, która ma parę wad. Jeżeli nikomu nie przeszkadza duża losowość i spora dawka negatywnej interakcji powinien ją wypróbować. Wiele osób porównuje tę grę do Carcassonne, z tego względu, że w obu grach buduje się planszę odpowiednio dopasowując kafelki. Te gry są jednak zupełnie inne, chociażby przez zastosowany w Wilkach i Owcach mechanizm ukrytej tożsamości
  [więcej na blogu Powermilka]

  Dodano 2014-06-02 14:29:51 przez Joanna  Dzisiaj przedstawiamy wam grę, która jest z nami już od dawna! Nie jest to żadna nowa pozycja, choć ostatnio wyszło jej odświeżone wydanie, bo gra ma już ładnych parę lat. "Wilki i owce", autorstwa Philippe des Pallieres powstała już w roku 1999, ale na polskim rynku ukazała się dopiero w 2006 roku. Polskim wydawcą jest Granna. Mimo wszystko jest to gra, która się nie starzeje i naprawdę często się do niej wraca.

  W niniejszej grze wcielamy się w pasterza, który ma za zadanie zgromadzić jak największe stado swoich owiec i zamknąć je w bezpiecznych zagrodach. Jednak przeciwnicy postarają się do tego nie dopuścić. W tej grze każdy pasterz chce wygrać i każdy z graczy będzie starał się za wszelką cenę przeszkodzić innym, nawet jeśli będzie to oznaczało wmieszania w tę sprawę wilka. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, ale - jak wiadomo - im więcej osób, tym lepsza zabawa!
  [więcej na stronie Recenzjum.pl]

  Dodano 2014-05-15 08:53:26 przez Joanna  Nosił wilka razy kilka... (Wilki i owce: nowa edycja)

  Gier dominopodobnych jest całkiem sporo – wszak nietrudno wymyślić tematykę, którą da się zrealizować za pomocą układania pasujących kostek, tudzież kartoników. Nie inaczej jest w przypadku Wilków i owiec, w której główną rolę odgrywają te dwa poczciwe rodzaje zwierzaków, a gracze muszą nie tylko dopasowywać kartony w swojej ręce (co wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać), ale i postarać się o zbudowanie największego pastwiska w swoim kolorze, które zapewni im zwycięstwo.
  [więcej w serwisie Polgergeist]

  Dodano 2014-05-13 09:51:34 przez Joanna  Słowo Pingwina o wilkach i owcach

  Każdy z graczy jest pasterzem. Opiekuje się stadem, złożonym z czarnych, żółtych, czerwonych lub niebieskich owiec. Celem gracza jest ogrodzenie płotem jak największej liczby owiec i ich ochrona przed zgłodniałymi wilkami.
  [więcej na blogu Pingwina]

  Dodano 2014-02-12 17:12:23 przez Joanna  Wilki i owce - I po co ci to pastwisko przy lesie?

  Chyba największym marzeniem każdego bacy jest mieć największe stado owiec w okolicy. Duże stado, to też duże pastwisko, dlatego musi on dobrze gospodarować terenem i nim zarządzać. Nie może sobie pozwolić, by inni bacowie korzystali z jego obszaru. Ponad to tworząc pastwisko przy lesie musi uważać na wiecznie głodnego wilka. W grze Wilk i owce wcielamy się postać takiego bacy, co konkuruje z innymi o największe stado w okolicy.
  [więcej na blogu Powermilka]

  Dodano 2013-10-21 00:00:00 przez powermilk  Rozwiń  

  Wilki i owce w Internecie:  Profil gry na BoardGameGeek.com

  Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.13471. Grę oceniło 1802 użytkowników.
  BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
  [kliknij po więcej informacji o grze]
  Profil gry na gra24h.pl

  Encyklopedia Gier Planszowych
  Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
  [kliknij po więcej informacji o grze]

  Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:23:47, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:36:30