Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Onirim

Średnia ocena: 6.82 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Onirim

Rok pierwszego wydania: 2010


Liczba graczy: 1-2

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 15 min.


Projektant: Shadi Torbey

Kategoria: familijne, karciane

Mechanika: card drafting, hand management, set collection


Ocena BGG: 6.83  (2442 użytkowników)


Wydawca: Lacerta, Z-Man Games

Polskie wydanie (2012)


Dodatki: Onirim: Księga szlaków odnalezionych i zagubionych : Onirim: Mroczne przeczucia i radosne sny : Onirim: Wieże


Opis gry

Wędrówka w krainie sennych koszmarów
Jesteś śniącym, zagubionym w mistycznym labiryncie swoich sennych marzeń i musisz odnaleźć oniryczne drzwi zanim Twój sen dobiegnie końca, albo zostaniesz w nim uwięzony na zawsze!
Onirim jest grą dla jednego, bądź dwóch graczy, w której staramy się odnaleźć drzwi, aby uciec z labyryntu naszych koszmarów.
Gra zawiera także trzy rozszerzenia: Wielka Księga Kroków Zagubionych i Odnalezionych, Wieże oraz Mroczne przeczucia i radosne sny.
Jak grać...
Karty Drzwi - to podstawowe elementy twojej wyprawy. Zdobycie wszystkich ośmiu kart Drzwi jest warunkiem zwycięstwa. W grze dostępne są po dwie karty Drzwi w każdym kolorze (czerwone, niebieskie, zielone i brązowe).
Karty Labiryntu - przedstawiają różne magiczne miejsca, które będziesz odwiedzać. To właśnie te karty będziesz trzymać w ręce. W trakcie gry będziesz je zagrywać lub odrzucać. W podstawowym wariancie gry wykorzystujesz tylko jeden rodzaj kart Labiryntu: Komnaty. W grze dostępne są Komnaty w czterech kolorach (czerwone, niebieskie, zielone i brązowe) oznaczone symbolami: Księżyc, Słońce oraz Klucz.
Karty Snu - przedstawiają istoty nawiedzające korytarze labiryntu. Gdy pociągniesz taką kartę natychmiast przeprowadź związane z nią działanie, a następnie odrzuć ją. W podstawowym wariancie gry będziesz wykorzystywać tylko jeden rodzaj kart Snu: Koszmar.
Karty Relikwii - reprezentują bardzo potężne przedmioty, dostępne w grze od samego początku – na dobre lub na złe! Nie wykorzystuj tych kart w podstawowym wariancie gry. Dołączysz je do talii grając z rozszerzeniami. Dostępnych jest kilka mini rozszerzeń, które można ze sobą łączyć. Aż trzy spośród tych nich dołączyliśmy do pudełka! Gdy już dobrze opanujesz grę w wariancie podstawowym, możesz spróbować swoich sił grając w warianty rozszerzone: każde z osobna lub łącząc je w dowolnych kombinacjach.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Onirim - Wędrówki w świecie Morfeusza

Nigdy nie rozumiałem idei gier jednoosobowych lub posiadających wariant gry solowej, a na rynku pojawia się coraz więcej takich tytułów. Dla mnie planszówki to przede wszystkim możliwość spotkania się przy stole w gronie znajomych i świetna zabawa wynikająca z gromadzenia się przyjaciół w jednym miejscu. Gry przeznaczone dla jednej osoby uważałem za bezsens i rozrywkę dla ludzi bardzo samotnych. Onirim, debiutancka gra Shadiego Torbeya, albo przeczy mojej tezie (choć posiada wariant gry dla dwóch osób) albo udowadnia, że jestem osobą bardzo samotną.

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-02-22 21:43:22 przez JoannaOnirim (edycja polska)

Gry planszowe i karciane wprowadzają nas w różne wymyślone światy; często są to fantastyczne krainy (np. w grach przygodowych), wielokrotnie realia podobne do t...

[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-15 18:01:57 przez JoannaOnirim vs Piętaszek, czyli bezludne sny na koszmarnej wyspie (albo na odwrót…)

Zimowy wieczór. Za oknem hula zamieć, w przyciemnionym mieszkaniu z głośników sączy się relaksująca muzyka. Żona u koleżanki, dziecko u teściów. „Ha, wreszcie mogę w spokoju obejrzeć mecz, albo wyskoczyć z chłopakami na miasto" – pomyślałby sobie w takiej sytuacji przeciętny Kowalski. Planszówkowicz Kowalski powie jednak inaczej: „Ha, to świetny czas na grę solo!” Rzut oka…

[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-15 18:01:54 przez JoannaOnirim. Ucieczka z sennego Labiryntu. Recenzja

Onirim - karciana gra przeznaczona dla jednej lub dwu osób. Podczas rozgrywki jesteś uwięziony w sennym Labiryncie, z którego próbujesz się wydostać. Aby tego dokonać musisz otworzyć 8 kart Drzwi w...

[więcej na blogu Gra na parę]

Dodano 2014-02-15 18:01:52 przez Joanna


Onirim w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.8317. Grę oceniło 2442 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:22:55, ostatania modyfikacja 2014-03-25 23:13:40