Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Nox

Średnia ocena: 6.16 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Nox

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2012


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Steffen Brückner

Kategoria: karciane

Mechanika: hand management, set collection

System Klasyfikacji Umiejętności: B1.Łączenie liczb i ilości


Ocena BGG: 5.81  (129 użytkowników)


Wydawca: Bard Centrum Gier

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Kości zostały rzucone
Mroczna noc w starym, tajemniczym zamczysku. Mieszkające tu kościotrupy prześcigają się w wymyślaniu złośliwych dowcipów, a nade wszystko każdy z nich stara się przechytrzyć pozostałe!
Nox to szybka i dynamiczna gra karciana, w której starasz się zwieść innych graczy, ale musisz zachować czujność. Inaczej to właśnie ty staniesz się celem.
Gra Nox zawiera 90 kart, po 30 w kolorach: pomarańczowy, zielony i niebieski. Każdy z graczy rozpoczyna grę mając na ręku 3 karty. Podczas swojej tury, gracz może:
 • zagrać kartę na stół poszerzając swoją bądź cudzą pulę kart,
 • dołożyć kartę do istniejącej puli, na jej wierzch.


 • Za każdym razem, gdy któryś z graczy będzie posiadać dwie pule z kartami o tym samym numerze na wierzchu, łączy je w jedną, co zmniejsza jego zdobycz punktową. Po zagraniu karty, zawsze dobiera się kolejną.
  Runda toczy się do momentu, gdy wszyscy gracze pozbedą się wszystkich swoich kart z ręki albo, gdy ktokolwiek z nich będzie mieć przed sobą 6 pul kart. Pod koniec rundy podlicza się punkty widoczne na górze każdej z puli - sumując je. Jeżeli ktoś nie posiada żadnej puli, nie otrzymuje punktów. Tasujemy talie i gramy kolejne rudny do momentu, aż któryś z graczy osiągnię bądź przekroczy granicę 150 punktów!
  W innym wariancie punktowym, zlicza się wyłącznie pulę gracza, który zdobył najwięcej punktów. W tym bardziej agresywnym systemie wygrywa ten, kto przekroczy lub osiągnie pulę 100 punktów.

  Opinie użytkowników

  Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

  Zobacz rozkład ocen

  Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


  Nox - bądź wredny albo giń | Notatka na blogu Pingwina

  Nox jest niewielką, lekką i szybką karcianką z olbrzymią dozą negatywnej interakcji. W kwadratowym pudełku otrzymujemy talię kart w trzech kolorach (zielonym, niebieskim i pomarańczowym) ponumerowane od 1 do 15, przy czym każda cyfra występuje tylko w jednym kolorze, np. 1 są tylko niebieskie, 2 zielone etc. Ilustracje są kontrowersyjne – nie każdemu odpowiadają czaszki na czarnym tle – ale nie można temu odmówić pewnego uroku i estetyki. Mnie się podobają. Karty są dobrej jakości a instrukcja przejrzysta.
  [więcej na blogu Pingwina]

  Dodano 2014-03-17 15:57:06 przez Joanna  Nox - Kościotrupie gierki

  Życie kościotrupa musi być nudne. Zwłaszcza wtedy, kiedy jest się ożywionymi kośćmi, jednym z trzech mieszkańców wielkiego, starego i upiornego zamczyska. Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak stroić współlokatorom żarty i psikusy, chociaż oni też nie pozostają nam dłużni. Tak prezentuje się fabuła gry Nox.

  [więcej na blogu Powermilka]

  Dodano 2014-02-22 21:42:52 przez Joanna  Nox

  Życie kościotrupa musi być nudne. Zwłaszcza wtedy, kiedy jest się ożywionymi kośćmi, jednym z trzech mieszkańców wielkiego, starego i upiornego zamczyska. Wówcz...

  [więcej w serwisie Polgergeist]

  Dodano 2014-02-15 17:45:45 przez Joanna  W pajęczej sieci - blog o grach...: Nox

  Gdy słyszę nazwę Nox, od razu staje mi przed oczami rewelacyjna gra komputerowa z czasów kiedy Baldur's Gate walczyło z Diablo o większe grono zwolenników. Czas jest jednak nieubłagany, ludzie dorastają i tytuły które nie dały rady się zbytnio wybić, toną w odmętach zapomnienia. W tym tekście opiszę zupełnie inną grę noszącą również tytuł Nox. Mowa o nowości wydawnictwa Bard, które wydało lekką pozycję dla dzieci oraz dorosłych. Słowem na imprezy czy do pubu. Można by rzec "Gra jakich wiele ostatnimi czasy", i zdaje się być to po części prawdą. Jak wypada to w praktyce? Cóż - bardzo różnie.
  [więcej w Pajęczej Sieci]

  Dodano 2014-02-15 17:45:43 przez Joanna  NOX – nie dajmy mu wygrać!

  Gry karciane wciąż pokazują coraz to nowe możliwości. Czasem zupełnie banalne zasady generują interesującą i dynamiczną rozgrywkę. Czy i w jaki sposób zrealizował to autor gry NOX, Steffen Brückner, opowiem w tej recenzji. Zasady są banalne i można je objaśnić w kilka minut. W grze występują trzy kolory. W każdym z kolorów pięć różnych wartości…

  [więcej w serwisie GamesFanatic]

  Dodano 2014-02-15 17:45:36 przez Joanna  Kościotrupy w akcji. Nox. Naszym okiem

  Nocą kościotrupy w upiornym zamczysku przeganiają się w wymyślaniu coraz wredniejszych dowcipów. Złośliwie chichocząc, podkładają co rusz kościstą nogę swoim współtowarzyszom... Nox to imprezowa gr...

  [więcej na blogu Gra na parę]

  Dodano 2014-02-15 17:45:33 przez Joanna  NOX - czyli rzecz o kościotrupach - Board Times - gry planszowe to nasza pasja

  Muszę się wam przyznać, że do „Noxa” podchodziłem trochę jak pies do jeża. Czyżby chodziło o to, że jest to kolejna-jakich-wiele karcianka? Czyżby o to, że grafiki i szata graficzna skupia się na kościotrupach? Czy też o to, że autor jest właściwie zupełnie nieznany? Wszystkiego po trochu. Ale zacznijmy od początku. Kim jest autor? Autor to …

  [więcej w serwisie Board Times]

  Dodano 2014-02-15 17:45:31 przez Joanna  NOX, czyli gra dla złośliwych

  Jeśli lubicie gry z negatywną interakcją, jeśli lubicie podstawiać innym nogę, jeśli lubicie psuć innym szyki, to gra NOX jest właśnie dla Was.
  [więcej do poczytania w Świecie Gier Planszowych]

  Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


  Nox w Internecie:  Profil gry na BoardGameGeek.com

  Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.81357. Grę oceniło 129 użytkowników.
  BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
  [kliknij po więcej informacji o grze]
  Profil gry na gra24h.pl

  Encyklopedia Gier Planszowych
  Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
  [kliknij po więcej informacji o grze]

  Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:22:53, ostatania modyfikacja 2015-10-25 13:12:56