Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
List Miłosny

Średnia ocena: 7.44 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

List Miłosny

Love Letter

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2012


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Seiji Kanai

Kategoria: familijne, logiczne, karciane

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 7.52  (11460 użytkowników)


Wydawca: Bard Centrum Gier

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Zdobądź serce księżniczki!
Przekaż swój list księżniczce Annette i nie pozwól na to innym graczom. Mocne karty przynoszą szybką korzyść, ale czynią z ciebie cel. Z drugiej strony, poleganie zbyt długo na słabych kartach skończy się tym, że twój list wyląduje w kominku Księżniczki.List Miłosny to gra z gatunku dedukcji, ryzyka oraz szczęścia

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


LIST MIŁOSNY – DOSKONALE ZEPSUTA GRA

Kiedy w sierpniu ubiegłego roku ukazała się polska edycja gry „List Miłosny„, wydanej przez Wydawnictwo Bard, przeszedłem koło niej obojętnie. Nie chciałem wierzyć graczom i recenzentom, którzy zachwycali się tą małą karcianką. Podejrzewałem, że to kolejna gra imprezowa, a że za tym typem planszówek nie przepadam, nie miałem zamiaru poszukiwać okazji do jej wypróbowania. Nie przekonywał mnie także fakt, że jej autorem jest Seiji Kanai, który stworzył mechanikę wykorzystaną w grze Clash: Jihad vs McWorld, grze dwuosobowej która sobie bardzo cenie. Ale w końcu nadarzyła się okazja, by zagrać. Z racji, że będąc gościem, nietaktem byłoby odmówić rozgrywki, rozegrałem partie…. a potem szybko udałem się do sklepu by nabyć własny egzemplarz.

[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-10-10 10:50:08 przez JoannaZakochałem się w księżniczce … Listy miłosne

Witajcie. Dzisiaj chciałbym zaprezentować imprezową, karcianą grę List miłosny. W Polsce wydawcą jest Bard. Ta gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, minimalny wiek graczy to 10 lat. Czas gry to ok. 15-20 minut. List Miłosny to gra z gatunku dedukcji, ryzyka oraz szczęścia. Tematem gry jest miłość. My jesteśmy adoratorem księżniczki i chcemy dać jej list, ale to nie taka łatwa sprawa. Żeby przedostać list musimy przekazać go przez pośredników. Równocześnie z nami listy wysyłają również nasi przeciwnicy.
[więcej...]

Dodano 2014-06-24 23:01:39 przez JoannaZagrałem w “List Miłosny”

List Miłosny wydany został przez wydawnictwo Bard na licencji AEG. Dlatego też rozgrywka umiejscowiona jest w stworzonym przez to amerykańskie wydawnictwo uniwersum Tempest. Zachowane zostały również oryginalne ilustracje. Miałem okazję zagrać też w to wydanie, do którego wydawca dołączał materiałowy woreczek oraz drewniane serduszka do oznaczania zdobytych punktów. W naszym rodzimym wydaniu są tylko karty, instrukcja oraz miękkie kartonowe pudełeczko. Pozwoliło to na utrzymanie ceny na dość niskim poziomie, oscylującej w granicach 20 zł. Jak dla mnie jest to uczciwa zapłata za 16 kart. Jednak do komfortowej rozgrywki potrzebować będziemy długopisu i kartki papieru.
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-04-14 22:59:34 przez JoannaRodzinna Rozrywka 24/7 - recenzja

Pudełko wielkości talii kart skrywa w swym wnętrzu 16 kart do gry, 4 karty pomocy i bogato opisaną instrukcję. Karty są sztywne i bardzo dobrej jakości. Ilustracje nadają grze odpowiedniego klimatu. Trzeba tylko się przestawić na specyficzny język, którym napisane są akcje poszczególnych postaci. Użyto tu małych skrótów myślowych, więc części poleceń nie można brać dosłownie, np. "zamień się ręką z wybranym graczem". Niewielkie pudełko, bardzo niska cena i fajnie odwzorowany klimat powodują, że drzemie tu duży potencjał.
[więcej na blogu Rodzinna Rozrywka]

Dodano 2014-04-08 11:08:28 przez JoannaUnboxing gry List Miłosny

Osoba znająca film Blue Velvet wie, że w tej wypowiedzi Frank Booth użył wiele niecenzuralnych słów. Ja trochę mam inne odczucia do listów miłosnych. Natomiast jeżeli chodzi o grę Seiji Kanai, która jest zatytułowana List miłosny, to kupiłem ją, bo była bardzo tania (12zł w przedsprzedaży w sklepie z mitycznym stworem znanych z powieści fantastycznych w nazwie :D).
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-03-05 10:35:01 przez powermilkPierwsze wrażenia z gry na blogu PowerMilka

List miłosny to prosta karcianka, w której gracze wcielają się w zalotników chcących uwieść księżniczkę Annette. Niestety, nasze zaloty zbiegły się w czasie z oskarżeniem matki księżnej o zdradę stanu
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-03-05 10:33:44 przez powermilkList Miłosny czyli jak z 16 kart zrobić grę

Grę Love Letter w 2012 roku wydało wydawnictwo AEG. Nieco później Bard zdecydował się wydać ją po polsku. List miłosny był dla sporego grona osób zaskoczeniem. No bo jak to? Tylko 16 kart? To ma być gra?
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-03-05 09:12:32 przez RedDiceList Miłosny - czy zacna Waćpanna zechce być moją narzeczoną?

W pierwszej krwi napisałem fabułę. W skrócie dla przypomnienia: jest księżniczka w areszcie domowym, a gracze są zalotnikami i chcą zdobyć serce księżniczki listami miłosnymi. A jak jej serce zdobyć? O tym dalej.

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-02-22 21:31:48 przez JoannaMedytacje pałacowego listonosza

Ludzie listy piszą…
zwykłe, polecone …
piszą, że kochają ….
To najbardziej zaskakująca gra jaką sobie możesz wyobrazić. Tylko 16 kart… na kartach przedstawione są postaci (niektóre unikalne, inne w dwóch a nawet w pięciu kopiach) – każda z nich ma określoną zdolność oraz określoną pozycję w stadzie (ups, przepraszam, na dworze). Każdy z graczy otrzymuje jedną kartę, a tura polega na dociągnięciu drugiej karty z talii a następnie odrzuceniu (zagraniu) jednej z nich i wykonaniu związanej z nią akcji. I znowu tylko jedna karta zostaje Ci na ręku. Po wyczerpaniu talii (a będzie to piorunująco szybko, bo to tylko 16 kart!) wszyscy gracze, którzy jeszcze nie odpadli z gry porównują swoje karty – w tej rundzie zwycięża ten, kto ma na ręce kartę o najwyższej wartości. To jego list zostanie przekazany księżniczce. Gramy do 7/5/4 wygranych rund lub dowolnego innego kryterium jakie sobie przyjmiemy (np. w 5 graczy graliśmy do dwóch wygranych rund).
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-02-22 15:20:44 przez JoannaLudzie listy piszą….

… a listonosz puka dwa razy :)

Dzisiaj chciałam Wam zaproponować dwie wersje Listu Miłosnego.
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-02-22 15:19:43 przez Joanna


List Miłosny w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.51839. Grę oceniło 11460 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:22:23, ostatania modyfikacja 2014-05-24 14:17:36