Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Hobbit: Gra Karciana

Średnia ocena: 5.65 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Hobbit: Gra Karciana

The Hobbit Card Game

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2012


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Martin Wallace

Kategoria: familijne, karciane, na podst. książki/filmu

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 5.43


Wydawca: Egmont Polska

Polskie wydanie (2012)Opis gry

Czarodziej Gandalf wraz z krasnoludem Thorinem oraz hobbitem Bilbo staną do walki z siłami zła i będą starali się pokonać smoka Smauga oraz orka Bolga. Zadaniem graczy jest wcielenie się w jednego z bohaterów i poprowadzenie swojej drużyny do zwycięstwa. Aby tego dokonać muszą jak najlepiej wykorzystać umiejętności swojej postaci, współpracować z sojusznikami i zadawać obrażenia wrogom!


Opinie użytkowników

 7A mnie się podoba...

Niełatwo jest być znanym projektantem. Oczekują od Ciebie cudu, a jak wyjdzie coś przeciętnego to zbierasz cięgi. Więc gra - gdzie by nie spojrzeć - zbiera niepochlebne opinie. A mnie się jednak podoba. Od czasów mojej notatki na blogu Pingwina nie raz graliśmy już w większym składzie niż dwie osoby i też było fajnie.

Czego oczekujesz po tej grze? Mózgożerności? Jeśli tak, to rzeczywiście zawiedziesz się. Ale dobra nie musi być mózgożerna. Ta gra to lekki fillerek pomiędzy cięższymi tytułami. Llekki tytuł, który możemy ze sobą wszędzie zabrać i zagrać mając 20 minut.

Jest losowa. Jest nawet bardzo losowa. Im więcej osób tym mniejsza możliwość kombinowania. Ale mimo wszystko generuje sporo radości - choć przede wszyskim dla tych, którzy grają po to, żeby się dobrze bawić, pośmiać, a niekoniecznie za wszelką cenę wygrać. Bo wygrać się nie da jeśli karty nie podejdą...

Dodano 2014-02-12 20:20:24 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


W pajęczej sieci - blog o grach...: Hobbit: Gra karciana

Pod koniec zeszłego roku mieliśmy w kinach premierę filmu Hobbit, a w zasadzie pierwszej jego części, więc szał na wszelkie gry w uniwersum Śródziemia powrócił. Na tej fali powstała krótka gra karciana Hobbit, autorstwa Martina Wallaca, specjalizującego się w ciężkich tytułach jak Steam czy Brass. Po tak znamienitym autorze spodziewałem się, zapewne jak i większość hobbystów gier karcianych, dużo i być może to było przyczyną mego, jakże bolesnego, rozczarowania. Hobbit: Gra karciana okazała się na dłuższą metę niewypałem, gdyż nie tylko nie wnosi nic nowego do gatunku, ale co gorsza, cofa go. Po twórcy tej rangi można oczekiwać, że zawsze będzie czymś pozytywnie zaskakiwał, jednak nawet mistrz potrafi popełnić gafę.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-02-14 21:34:25 przez jenny71Hobbit: Gra Karciana

Kiedy ubiegłej wiosny trafiła do mnie wiadomość, że Martin Wallace będzie tworzył grę na podstawie „Hobbita”, wiedziałem już, jaka jest ta jedna planszówka, która bez żadnych wątpliwości musi trafić do mojej kolekcji w roku 2012. Autor jest jednym z moich ulubionych twórców, może nie wszystkie jego gry uważam z miejsca za arcydzieła, ale nie zdarzyło…

[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-14 21:34:09 przez jenny71Z kawką nad planszówką...

Jest to gra dla 2-5 graczy – częściowo kooperacyjna. Częściowo, ponieważ walkę toczymy pomiędzy Siłami Dobra a Siłami Zła, jednak nie samotnie – gracze dzielą się na dwie drużyny i słodycz zwycięstwa bądź gorycz porażki przeżywamy wspólnie. Każdy z graczy (poza wariantem 2-osobowym) wciela się w jedną z pięciu dostępnych postaci i ta postać determinuje jego przynależność do drużyny. Sama gra bardzo przypomina zwykłą grę w karty. Nie wdając się tu w szczegóły rozdawania – każdy otrzymuje 7 do 9 kart (w zależności od wariantu) i gramy – mamy kolory, mamy wartości kart, mamy atu – istnieje obowiązek dokładania do koloru, ale nie ma obowiązku przebijania. Kto gra w karty, ten ma …. pewne pojęcie, a kto nie gra niech doczyta w instrukcji - jest bardzo dobrze napisana.
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-02-12 17:33:33 przez Joanna


Hobbit: Gra Karciana w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.42963.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:21:56, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:28:53