Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Jaskinia

Średnia ocena: 6.92 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Jaskinia

The Cave

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2012


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Adam Kałuża

Kategoria: familijne

Mechanika: tile placement, set collection


Ocena BGG: 6.73  (695 użytkowników)


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie (2012)


Dodatki: The Cave: Additional Cave Tiles


Opis gry

W grze „Jaskinia” gracze kierują zespołami speleologów, przed którymi postawiono zadanie eksploracji nowo odkrytej jaskini. Rozpoczynając ze wspólnej bazy gracze będą odkrywać jaskinię, fragment po fragmencie, a ta stopniowo odsłoni przed nimi swoje tajemnice. Na ich drodze pojawią się strome zejścia, zalane wodą sale, wąskie przesmyki oraz warte uwiecznienia na fotografiach cuda podziemnego świata. Jednak, aby móc posuwać się do przodu, speleolodzy będą potrzebowali specjalistycznego sprzętu, który pozwoli im na przetrwanie w podziemiach i pokonanie kolejnych przeszkód, jakie napotkają w czasie wyprawy. Zespół, który najbardziej zasłuży się w odkrywaniu podziemnych korytarzy, okryje się sławą najlepszych speleologów i zasłuży na szacunek kolegów.

Jaskinia to kolejna gra Adama Kałuży, nominowanego w 2012 r. do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres za grę K2. Tak jak w K2, także tutaj niezbędne jest uważne planowanie, przewidywanie ruchów przeciwników i dostosowywanie swoich akcji do aktualnie panujących warunków.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Między nami jaskiniowcami

Nie chciałam mieć Jaskini. Bardzo się przed tym broniłam. Jedna klimatyczna gra Adama Kałuży, czyli K2, wystarczy. Ale zagrać – czemu by nie? I tak na Kotle moja córka zakochała się w Jaskini a święty Mikołaj dostał odpowiednie instrukcje…. zobaczmy, czy było warto :)
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-10-21 12:49:36 przez JoannaRecenzja na blogu Kobieta i planszówki

Grałam tylko raz i nie pamiętam dokładnie czy miałam jakieś poważniejsze zastrzeżenia do wykonania. Na pewno całość utrzymana jest w "podziemnej" stylistyce (przeważają ciemne, ziemiste kolory) i sporo mamy małych kartonowych żetonów, bez wypraski w pudełku niestety.
[więcej na blogu Kobieta i Planszówki]

Dodano 2014-05-20 14:02:40 przez JoannaSoundtrack

Ze strony Rebel.pl:
Proponując naszą najnowszą grę o eksploracji nowo odkrytej jaskini, zachęcamy również do ściągnięcia muzyki specjalnie skomponowanej dla tej gry. Za każdym razem, gdy będziecie grać w Jaskinię, koniecznie puśćcie soundtrack w tle. Muzyka ta wspaniale doda klimatu Waszej rozgrywce. Mamy nadzieję, że pomysł ten się Wam spodobał!

[więcej na stronie REBELa]

Dodano 2014-01-27 11:20:00 przez JoannaRozwiń  

Jaskinia w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.73108. Grę oceniło 695 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:21:24, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:29:13