Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
5 sekund

Średnia ocena: 6.02 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

5 sekund

5 Second Rule

Rok pierwszego wydania: 2010


Liczba graczy: 3-99

Wiek: od 10 lat


Projektant: Michael Sistrunk


Ocena BGG: 5.66  (139 użytkowników)


Wydawca: Trefl

Polskie wydanie (2012)Opis gry

Lubisz adrenalinę? Polubisz 5 sekund! Zmierz się z czasem w nowej grze towarzyskiej, w której szybko myślisz i szybko mówisz.

Skrócone zasady

Gracze ustawiają na środku pudełko z kartami i losują pytanie, na które odpowiada gracz siedzący na Gorącym Krześle. Kiedy usłyszy pytanie, wystartuje czasomierz odmierzający dokładnie 5 sekund przeznaczonych na udzielenie 3 poprawnych odpowiedzi. Zrób to jednocześnie: wymyśl odpowiedzi, kontroluj czas i postaraj się nie skupiać na rozpraszających kulkach przesuwających się po spirali czasomierza. W przypływie adrenaliny możesz nie wiedzieć, czy na pewno udzieliłeś poprawnych odpowiedzi – nie przejmuj się, Twoi przeciwnicy chętnie to ocenią! Jeśli Ci się udało, przesuwasz swój pionek w stronę mety. Jeśli się pomyliłeś albo nie udzieliłeś 3 odpowiedzi, pytanie przechodzi na następnego gracza. Zrobi się gorąco, bo odpowiedzi nie mogą się powtarzać. Wygrywa ten, komu uda się najszybciej przejść planszę.

Gracze mogą posłużyć się kartami, dzięki którym zamienią pytanie lub przekażą je przeciwnikowi. Decyzję trzeba podjąć w 5 sekund: grać, czy ryzykować, że przeciwnik odpowie poprawnie? Uważaj w strefie zagrożenia – jeśli tu jesteś, nie możesz być pewien, czy zaraz znajdziesz się na mecie, czy stracisz kolejkę. Pewne jest, że będziesz się świetnie bawić!

Opinie użytkowników

 3Nie dla wszystkich

Pomysł ciekawy, ale zupełnie nie moje klimaty. A poza klimatami (bo w końcu nie wszystko musi się wszystkim podobać) moje zastrzeżenie jest takie, że pytania są bardzo, ale to bardzo zróżnicowane. Od najprostszych po (niemal) piekielnie trudne. Niemniej muszę przyznać, że generuje sporo śmiechu i większość ludzi dobrze się bawi przy tej grze.

Dodano 2014-05-31 13:27:06 przez Joanna

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


5 sekund, czyli domowy teleturniej

Wiele osób ogląda teleturnieje. Te ambitniejsze, jak legendarna już Wielka Gra czy Jeden z dziesięciu, ale i te w nowszych formatach, o nieco lżejszym nastawieniu do wiedzy uczestników. Zapewne jednym z powodów oglądania teleturniejów jest ciekawość, chęć sprawdzenia także swojej wiedzy. I – co być może uzasadnia ich ogromną popularność – jakże często widzowie i obserwatorzy zżymają się na zbyt łatwe pytania oraz dziwią się, że takich prostych rzeczy można nie wiedzieć.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

5 sekund w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.66259. Grę oceniło 139 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:20:51, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:24:10