Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Enigma

Średnia ocena: 6.51 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Enigma

Rok pierwszego wydania: 2012


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: Touko Tahkokallio

Kategoria: przygodowe

Mechanika: tile placement


Ocena BGG: 6.51  (141 użytkowników)


Wydawca: Albi, Z-Man Games

Polskie wydanieOpis gry

Enigma to gra rodzinna pełna zagadek, zadań logicznych i łamigłówek.

Wylądowaliście w opuszczonym świecie, w którym znajduje się rozbudowany system plazmowodów zabezpieczony przeróżnymi szyframi i zagadkami. System ten nazywa się Enigma. Zadaniem w tej planszówce jest odkrywanie zagadek starożytnej świątyni. Łamigłówki rozwiązuje się równocześnie w czterech kategoriach: tangramy, układanie klocków, budowanie kanałów oraz równoważnia. Jeśli graczowi uda się rozwikłać zadanie przed upływem czasu, może odwrócić swój żeton łamigłówki na drugą stronę i spróbować połączyć go z plazmowodem Enigma. Jednocześnie stara się przy tym tak rozmieścić swoich inżynierów na kolorowych komorach plazmy, aby kreatywna energia zapewniła mu jak najwięcej punktów. Rozgrywka kończy się kiedy przynajmniej jedna z grających osób zgromadzi co najmniej 15 punktów.

Czy zdołacie rozwiązać skomplikowane łamigłówki szybciej niż wasi współgracze?

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Gradanie – Enigma

Ostatnimi czasy nieco głośniej zrobiło się o zasługach polskich matematyków w łamaniu Enigmy. Czy Touko Tahkokallio o tym słyszał? Nie wiemy, wiemy natomiast, że takie nazwisko zdecydowanie predestynuje do tworzenia gier kojarzących się z przesadnie zagmatwanymi zbitkami literowymi.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-08-28 18:24:52 przez JoannaScheherazade | Enigma

Enigma, gra dla 2-4 graczy, autor Touko Tahkokallio. Ten od Eclipse? Ten od kosmicznego 4X? Dokładnie ten sam! Po erze Eclipse nie olśnił niczym nowym, ale z zaciekawieniem sięgnęłam do jego nowej gry. Po lekturze instrukcji, a później po kilku rozgrywkach, przekonałam się dla kogo ta gra jest, albo i nie jest.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-08-13 16:04:03 przez JoannaNie grywam w gry logiczne, albo czynię to nadzwyczaj rzadko. Nie dlatego, że nie lubię myśleć, bo nie w tym rzecz. Problem z tymi grami polega na tym, że są suche jak wiór i tematycznie ... cóż, tematu często nie ma. Spośród małej ilości czasu jaką dysponuję, a ogromną ilością tytułów jakie są dostępne na rynku wybieram więc takie, które mają i interesującą dla mnie tematykę, a przy tym są interesujące mechanicznie. Podsumowując - grom logicznym nie mówię nie. A, że od wydawnictwa Albi otrzymałem do recenzji właśnie przedstawiciela tego gatunku, stąd nie pozostało nic innego jak zakasać rękawy i solidnie go ograć. I wiecie co? Bawiłem się świetnie.
[więcej na Plansza.com.pl]

Dodano 2014-08-12 17:08:55 przez Joanna


Enigma w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.51489. Grę oceniło 141 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-08-12 17:06:44, ostatania modyfikacja 2014-08-12 17:06:48