PRZEPRASZAMY ZA USTERKI. PRACUJEMY NAD TYM

Incorrect integer value: '' for column 'ilosc_ocen' at row 1
UPDATE gry SET ocena_pingwina="0", ilosc_ocen="" WHERE id_gry = "5364"
Gry pingwina: Pamiętne historie
Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Pamiętne historie

Pamiętne historie

Rok pierwszego wydania: 2014


Liczba graczy: 3-8

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Piotr Siłka

Kategoria: familijne, słowne

Mechanika: storytelling


Wydawca: G3

Polskie wydanie (2014)



Opis gry

Grę autorstwa Piotra Siłki gracze rozpoczynają układając krótkiehistorie z użyciem słów przedstawionych na kartach. Nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie fakt, że punkty zdobywa się za odgadnięcie słów z kart przeciwników, a traci za każdą nieodgadniętą kartę z naszej własnej historii. Zatem im ciekawsza, bardziej absurdalna opowieśd, tym większe szanse, iż pozostali gracze dobrze ją zapamiętają. W Pamiętnych historiach karty z rysunkami przedstawiają m.in. anioła, pirata, wampira, lokomotywę, policjanta, ośmiornicę, Eskimosa, a nawet kosmitę! Gra rozwija wyobraźnię i trenuje pamięd.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Pamiętne Historie – recenzja

Wydawnictwo G3 zdążyło nas już przyzwyczaić do bardzo małych pudełek w których kryją się naprawdę ciekawe tytuły. Lubię tę „małą” serię między innymi za to, że gry wchodzące w jej skład można wszędzie ze sobą zabrać – do pubu, na plażę, na uczelnię. Siup – i już siedzą w torebce czy większej kieszeni. Najnowszą grą z tej serii są Pamiętne historie Piotra Siłki. Przyznacie, że już na pierwszy rzut oka gra wygląda ciekawie.
[więcej na blogu BoardGameGirl]

Dodano 2014-11-13 00:10:48 przez Joanna



Zostań mistrzem opowieści

Każdemu w życiu przydarzają się różne przygody - jedne śmieszne, inne straszne czy nieprawdopodobne. W grze Pamiętne Historie możemy sprawdzić swoją zdolność opowiadania historii, które muszą być niezapomniane i utkwić w pamięci naszym słuchaczom.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-09-18 00:11:47 przez Joanna



Pamiętne Historie - gra karciana recenzja wideo

BoardGamesTV Gry Planszowe - Wideo recenzja gry Pamiętne Historie.
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-09-17 11:04:21 przez Joanna



„Pamiętne historie” – recenzja

Do „Pamiętnych historii” podszedłem z dużym dystansem, gdy tylko zobaczyłem kolorowe, bajkowe grafiki na pudełku oraz ograniczenie wiekowe od lat ośmiu. Usiedliśmy do gry we czwórkę, razem z ośmioletnim siostrzeńcem i wypytałem go o wrażenia Zapraszam do lektury!
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-08-13 15:30:13 przez Joanna



Pamiętne historie - To jednak nie czarne?

Na pewno u każdego z nas dzieje się sporo w życiu. Mieliśmy niesamowitą przygodę, z którą musimy opowiedzieć swoim znajomym. A może była ona całkiem zwykła, ale ją tylko ubarwiamy? Nie ważne jaki jest nas powód, często opowiadamy historie. Czy to w pracy, na spotkaniu, przy kawie, na imprezie, przy alkoholu, podczas wizyty u znajomych. Wszędzie opowiadamy. A ile, jak i co zapamiętujemy z opowieści? Albo nasi słuchacze? To możemy sprawdzić dzięki prościej grze Pamiętne Historie.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-07-11 01:01:17 przez Joanna


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-07-11 01:00:51