Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Osadnicy: narodziny imperium

Średnia ocena: 8.30 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Osadnicy: narodziny imperium

Imperial Settlers

Rok pierwszego wydania: 2014

Essen 2014


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 25 min.


Projektant: Ignacy Trzewiczek

Kategoria: karciane


Ocena BGG: 8.10  (653 użytkowników)


Wydawca: Portal Games

Polskie wydanie (2014)


Dodatki: Osadnicy: Narodziny Imperium - Każdy Potrzebuje Przyjaciela : Osadnicy: narodziny imperium - Atlantydzi


Opis gry

Settlers from four major powers of the world have discovered new lands, with new resources and opportunities. Romans, Barbarians, Egyptians and Japanese all at once move there to expand the boundaries of their empires. They build new buildings to strengthen their economy, they found mines and fields to gather resources, and they build barracks and training grounds to train soldiers. Soon after they discover that this land is far too small for everybody, then the war begins...

Imperial Settlers is a card game that lets player lead one of the four factions and build empires by placing buildings, then sending workers to those buildings to acquire new resources and abilities. The game is played over five rounds during which players take various actions in order to explore new lands, build buildings, trade resources, conquer enemies, and thus score victory points.

The core mechanism of Imperial Settlers is based on concepts from the authors card game 51st State.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Osadnicy: Narodziny Imperium – recenzja

Osadnicy: Narodziny Imperium to najnowsze dziecko Ignacego Trzewiczka, które już od pierwszej chwili, kiedy pojawiło się na horyzoncie, wywoływało rumieńce ekscytacji na twarzach graczy. Kiedy gra w końcu trafiła na sklepowe półki nasze wygórowane oczekiwania zostały spełnione z nawiązką, a Osadnicy zdobyli swój przyczółek w sercu wielu z nas. Ta gra to po prostu ideał!
[więcej na stronie Gram na planszy]

Dodano 2014-10-19 15:48:41 przez JoannaGame Troll TV - Osadnicy: Narodziny imperium (gra planszowa).

Wydawca Osadników długo podgrzewał atmosfere wokół tego tytułu. Wreszcie jest, pięknie wygląda, nawiązuje do znanej i lubianej gry komputerowej, autorem jest jeden z najlepszych porjektantów gier w Polsce, czy ta gra może być słaba? Zobaczcie sami :)
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-10-08 12:03:39 przez JoannaOsadnicy: Narodziny Imperium - Sięgnij po władzę

Jak się rodzi wielkie imperium? Po prostu. Ambitna cywilizacja wciela swoje plany w życie. Zaczyna rozwijać kulturę, podbija ziemię, rozbudowuje swoje budynki, zawiera nowe umowy. Prosta sprawa, prawda? Tego wszystkiego doświadczymy w grze Osadnicy: Narodziny Imperium
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-10-07 00:00:00 przez powermilkGradanie – Osadnicy: narodziny imperium

Osadnicy: narodziny imperium to gra, która ostatnimi czasy narobiła najwięcej szumu na forum – najpierw liczeniem elementów z kalkulatorem i kolegą księgowym, a później wrażeniami z pierwszych partii. Pograliśmy i my, wrażenia zatem pora przedstawić.

Mamy tu do czynienia z klasycznym wznoszeniem poprzez kładzenie – czy poradziliśmy sobie z problemem typu „chodnik-rzeka” (wrzucam kwadraty, a wychodzą kółka)? Posłuchajcie 
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-09-25 15:18:36 przez JoannaOsadnicy: Narodziny Imperium – Beatus, qui tenet

Fani gier, filmów, komiksów czy książek mają to do siebie, że wprost uwielbiają tworzyć listy. Najładniejszych, najciekawszych, najbardziej zaskakujących itd. Sam – gdy akurat nie mam co robić – układam posiadane planszówki w różnego rodzaju rankingi. Toteż mam swoje „TOP 10 gier rodzinnych”, „TOP 3 gry z kostkami”, „5 gier do, których już nigdy nie siądę” - można by długo wymieniać. Jednak z pośród wszystkich tych zestawień jedno jest na świeczniku od samego początku - zestawianie ”Chcę mieć!” To tu rotacja tytułów jest największa - zapowiedzi wspinają się po szczebelkach, by po jakimś czasie – spędzonym na przeglądaniu zdjęć, instrukcji i rozgrywek – spaść na samo dno lub trafić na półkę.
Osadnikom udało się utrzymać na samym szczycie tej listy – od przecieków o planowanym wydaniu, aż po premierę.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-09-21 00:07:46 przez JoannaOsadnicy Narodziny Imperium, czyli zostań szefem cywilizacji!

Osadników mieliśmy okazję przetestować na Portalkonie, jakiś czas przed premierą gry. W efekcie kupiliśmy ją natychmiast, kiedy tylko ruszyła przedsprzedaż. Nasze pierwsze wrażenie się sprawdziło i teraz Osadnicy właściwie nie schodzą u nas ze stołu. Wciągające, uzależniające, świetne – to pierwsze słowa jakie przychodzą na myśl o grze! Portal uraczył nas kolejnym tytułem, od którego nie sposób się oderwać.
[więcej na blogu Gra Wstępna]

Dodano 2014-09-15 14:24:42 przez JoannaOsadnicy: Narodziny Imperium – pierwszy rzut oka na Portalkonie

Na czwartym Portalkonie mieliśmy okazję wreszcie zagrać w długo oczekiwaną, najnowszą grę Ignacego Trzewiczka – Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers). Jest ona oparta na mechanizmie zaczerpniętym z 51.Stanu, ale ponoć odświeżonym i ze zniesionymi limitami (niestety w 51. Stan dotąd nie graliśmy). Rozgrywka trwa około 60 minut i przeznaczona jest dla 1 – 4 graczy.
[więcej na blogu Gra Wstępna]

Dodano 2014-07-15 18:37:43 przez JoannaOsadnicy: Narodziny imperium, czyli ciągłe dylematy. Budowa, handel, czy walka?

Kiedy autor obecnie najbardziej rozpoznawalnej polskiej gry – Robinsona Crusoe (miejsce 13 na BGG) zaczynał tworzyć 51. Stan nie podejrzewał prawdopodobnie, że gra ta ze względu na popularność w ciągu kilku lat dorobi się aż trzech dodatków. A na pewno nie wiedział, że po czterech latach, wymyśli grę o zupełnie innym świecie, bazującą na mechanizmach ze sprawdzonej „pięćdziesiątkijedynki”.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-07-11 22:19:54 przez JoannaImperial Settlers czyli osadnicy z 51stanu

gnacy Trzewiczek nie zwalnia tempa i także w tym roku szykuje dla nas nie jedną grę. Już od dwóch tygodni można oglądać na BGG okładkę zapowiedzianej gry czyli Imperial Settlers. Póki co nie wiele można o grze powiedzieć, bo testerzy nie puszczają pary z ust a autor także dużo na razie o niej nie mówi. Coś tam jednak udało się nam od niego wyciągnąć.[..]
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-05-13 22:38:20 przez Joanna


Osadnicy: narodziny imperium w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 8.09672. Grę oceniło 653 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-05-13 22:37:40, ostatania modyfikacja 2015-10-25 13:09:12