Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Szaolin Panda

Średnia ocena: 5.69 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Szaolin Panda

Yin Yang

Rok pierwszego wydania: 2010


Liczba graczy: 3-5

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Reiner Knizia

Kategoria: karciane

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 6.38  (190 użytkowników)


Wydawca: Egmont Polska, Gigamic

Polskie wydanieOpis gry

Gracze są adeptami staropandzkiej szkoły szaolin, której mistrzowie trenują sztuki walki i zachowanie równowagi między siłami ping i pang. Gracze wysyłają do rywalizacji swoje pandy i starają się zebrać jak najmniej karnych punktów.

Na kartach wykorzystano 50 unikatowych ilustracji przedstawiających zabawne pandy. Reguły stworzone przez samego Reinera Knizię, mimo swej prostoty, zapewniają graczom mnóstwo taktycznego myślenia i ciągłą interakcję z innymi graczami.

O zwycięstwie zadecyduje dobre planowanie swoich zagrań, obserwacja poczynań rywali i umiejętność zaryzykowania we właściwym momencie.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


SZAOLIN PANDA: LEGENDA O LEGENDARNEJ PLANSZÓWCE

Legendy mówią o legendarnej planszówce, która w świecie planszówek była wręcz legendą. Trafiała do kolekcji graczy, nie zważając na konkurencję innych planszówek. Gdy pewnego dnia planszomaniacy dyskutowali między sobą, nie wiedząc jaki tytuł ma trafić na stół, ta rzekła: Dość padło słów, czas zagrać! W sumie to była takim mocarzem, że gracze ślepli oślepieni jakością wykonania. A ona nie żądała zapłaty za swą mocarność, ani swą „przystojność”. Liczba graczy nie miała dla niej znaczenia. Była zbyt skalowalna! Nigdy żadna planszówka nie budziła takiej radości i uwielbienia. Nawet najwięksi kozacy spośród planszówek, zdobywcy Spiel des Jahres, oddali pokłon jej mistrzostwu.
[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-08-27 23:29:51 przez JoannaSzaolin Panda – zen i kung-fu w jednym

Takie już moje szczęście – dostaję propozycję gry do recenzji, ale nie mogę jej znaleźć nigdzie w sieci i nie mam pojęcia, czy brać w ciemno, czy nie. A potem się okazuje, że źle pisałem tytuł, a o grze można znaleźć całkiem sporo. Tak właśnie miałem z Szaolin Pandą – nie szukajcie tytułu pisanego przez SHAOLIN .
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-08-13 15:58:32 przez JoannaZagramy | Szaolin Panda

Szaolin Panda z programu wydawnictwa Egmont to nasza krajowa edycja gry Reinera Knizii, którą na zachodzie spotkać można pod tytułami Ying Yang oraz Fifty Fifty. Na potrzeby polskich graczy wydawca zilustrował grę na nowo i nieco inaczej niż w wydaniach zachodnich podszedł do opracowania tematyki gry. Nie wchodząc w niepotrzebne szczegóły – jest przede wszystkim o wiele ładniej, a ponadto – w odróżnieniu do bijących na kilometr abstrakcją Ying Yang i Fifty Fifty - bardziej konkretnie i przy okazji z humorem. Tu do pojedynku stają bowiem pandy, adepci szkoły szaolin, którzy mają za zadanie udowodnić, że potrafią lepiej od innych kroczyć ścieżką harmonii i zachować w walce równowagę duchową między siłami… ping i pang.
[więcej na stronie Zagramy]

Dodano 2014-07-28 20:49:46 przez JoannaSzaolin Panda - Bo Kung Fu Panda jest passé

Rzadko to robię, ale muszę zacytować fragment wstępu z instrukcji:

Gracze są adeptami staropandzkiej szkoły szaolin, której mistrzowie trenują sztuki walki i zachowanie równowagi między siłami ping i pang. Gracze wysyłają do rywalizacji swoje pandy i starają się zebrać jak najmniej karnych punktów.

Nie wiem co siedziało w głowie autorów tego tekstu, ale staropandzka szkoła oraz siły ping i pang na trwale zmieniły moje spojrzenie na pandy. Znając tematykę i tytuł gry nietrudno mieć skojarzenia z animowanymi przygodami pandy Po. Nie jest to jakiś zarzut. Bynajmniej! Łatwiej można zachęcić do Szaolin Pandy młodsze pokolenie. Przejdźcie przez bramy pradawnej szkoły szaolin i zmierzcie się z przeznaczeniem.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-07-28 20:36:53 przez JoannaSzaolińskie Mistrzostwa – Recenzja Szaolin Panda

Szaolin Panda to trzecie już wcielenie gry Yin Yang słynnego Reinera. Egmont, który lubi odświeżać tematykę gier, zrobił to i tym razem. Co najważniejsze – udanie. W pierwotnej wersji była to bowiem gra zupełnie pozbawiona klimatu i tematu. Tutaj stajemy w zawodach na najlepszą drużynę w Mistrzostwach Szaolin. Nasi zawodnicy – pandy – będą zmagać się w kolejnych pojedynkach. Jednak to nie najsilniejszy wygra, a ten, który zachowa równowagę pomiędzy siłami Ping i Pang.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-07-15 13:36:39 przez JoannaSzaolin Panda

Plusy
♦ Szybka, mała gierka.
♦ Ładne wykonanie.

Minusy
♦ Brak notesu na punkty w pudełku.
♦ Brak klimatu.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-06-08 00:36:44 przez JoannaWejście pandy

Już pierwszy rzut oka na pudełko z Szaolin Pandą pokazuje, że będziemy mieć do czynienia z grą niewielką i nieskomplikowaną – całość mieści się w niedużym, kwadratowym opakowaniu (którego sporą część i tak zajmuje wyklejka). W środku zaś znajduje się kilkadziesiąt żetonów stylizowanych na symbol Yin i Yang, a także talia kolorowych kart. Jak więc wygląda rozgrywka w kolejną karciankę od Egmontu?
[...]
Szaolin Panda daje możliwość niezłej rozrywki w gronie kilku osób – gra zajmuje mało miejsca i pozwala na szybkie, niewymagające myślenia partie. Z drugiej jednak strony oparcie całej gry na samej losowości wyciąganych kart raczej nie przysporzy jej zbyt dużej grupy odbiorców – bo w grze nie można zrobić tak naprawdę niczego więcej poza wyciąganiem kart, żetonów i podliczaniem punktów karnych za te ostatnie. A szkoda.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-06-07 23:47:56 przez JoannaScheherazade | Znad Planszy

Do niedawna myślałam, że ciała elektryzuje się przez potarcie lub indukcję. Dziś już wiem, że elektryzować może też mieszanka 3 wyrazów: panda, Shaolin i Knizia. No, może nie na wszystkich tak działa, ale na mnie na pewno. Zapowiedź gry Szaolin panda Egmontu pobudziła moją wyobraźnię – będzie bajecznie, walecznie i kniziowato. Nie pomyliłam się.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-05-15 08:51:35 przez Joanna


Szaolin Panda w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.37774. Grę oceniło 190 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-05-13 13:33:49, ostatania modyfikacja 2014-07-15 13:40:11