Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Boże Igrzysko: MAGNACI

Średnia ocena: 7.56 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Boże Igrzysko: MAGNACI

Rok pierwszego wydania: 2014

Essen 2015


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny

Kategoria: karciane, na podst. książki/filmu

Mechanika: area control, auction/bidding, hand management

System Klasyfikacji Umiejętności: F5.Zdolności negocjacyjne, H1.Historia


Ocena BGG: 7.12  (250 użytkowników)


Wydawca: Phalanx Games Polska

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Boże Igrzysko: MAGNACI, to nowoczesna gra planszowa przeznaczona dla 2 – 5 graczy, o czasie rozgrywki nieprzekraczającym 90 minut. Gra przedstawia dzieje Rzeczpospolitej Obojga Narodów, od jej rozkwitu w okresie Unii Lubelskiej (XVI w.) aż po Targowicę i upadek państwa polsko - litewskiego (XVIII w.).

Gracze wcielają się w role magnatów, którzy dążą do rozwoju potęgi własnego rodu w sprzyjającym fortunie momencie: szczytowego rozkwitu Unii Polski i Litwy. Do walki o prestiż i posiadłości ziemskie stają najznamienitsze rody: Leszczyńscy, Potoccy, Radziwiłłowie, Sapiehowie, oraz Zamoyscy.

Każdy z graczy dysponuje talią kart, przedstawiającą znane osobistości z jego familii. Niektóre z nich, postaci to ludzie w historii wybitni, zdolni do wielkich czynów. Ale znaleźć w talii można i ludzi małych, zdolnych zepsuć każde przedsięwzięcie, jakie im się powierzy… Chyba, że dzięki decyzjom gracza nawet owi mali, uczynią dla jego rodu wiele.
Podczas rozgrywki gracze będą zarządzać talią swych postaci tak, by w konkurencji z innymi, osiągnąć jak najwięcej na każdej z płaszczyzn życia Rzeczpospolitej. Wpływy graczy ścierać się będą przy kształtowaniu- polityki wewnętrznej państwa a także odpowiedzi na zewnętrzne zagrożenia i szanse wynikające z sytuacji międzynarodowej. I tak, jak to miało miejsce w rzeczywistości, los kraju będzie wynikiem sumy działań najpotężniejszych magnackich rodów. Jeśli gracze zatracą się we wzajemnej walce o tytuły i przewagi, Rzeczpospolita upadnie pod naporem ościennych mocarstw.

Grającego w MAGNATÓW czeka wiele trudnych dylematów. Najznamienitsi członkowie rodu zapewnią jego familii korzystne ustawy w Sejmie i prestiżowe stanowiska w Senacie. Łatwo też zrealizują wolę Monarchy a ród zdobędzie majątki i potęgę. Ale jak wtedy gracz poradzi sobie z pozostałymi wyzwaniami? Kto pójdzie zdobywać Inflanty? Czy z braku innych kandydatów, na czele wojsk chroniących kraj przez tureckim najazdem staną Pierzyna, Dziecina i Łacina? Czy starczy determinacji by ruszyć na odsiecz Wiednia? Czy ktoś uratuje Ojczyznę przed zaborami? No i co zrobić z Kmicicem?

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Boże Igrzysko: Magnaci, czyli El Grande spotyka Grę o Tron

Po raz pierwszy miałem okazję zagrać w Magnatów na zimowym Pionku. Była to co prawda wersja prototypowa, papierowa i mało efektowna w sensie graficznym, ale mechanicznie już naprawdę dopracowana. Kolejne moje spotkanie z Magnatami było już związane z działalnością zawodową – w ramach Board Game Girl przygotowaliśmy film promocyjny dla kampanii finansowania społecznościowego na wspieram.to. Zagrałem kilka partii już na finalnym prototypie, poznałem grę w różnych wariantach osobowych i zobaczyłem, jak sprawdza się w różnych towarzystwach. Poniżej znajdziecie notatki z tych spotkań.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-05-06 01:38:49 przez JoannaGra planszowa - Boże Igrzysko: Magnaci - na platformie Wspieram.to

3 maja na platformie Wspieram.to ruszyła akcja finansowania społecznościowego gry Boże Igrzysko: Magnaci.

Współczesne gry planszowe oferują o wiele więcej, niż siermiężne pozycje sprzed lat. Dziś gra w „planszówki” to modny sposób spędzania czasu i integracji, zarówno dla grup znajomych, jak i całych rodzin. Gra Boże Igrzysko: MAGNACI pozwoli Ci wejść do tego fascynującego świata, grając o najwyższą stawkę - Rzeczpospolitą!
[więcej...]

Dodano 2014-05-03 00:00:00 przez Joanna


Boże Igrzysko: MAGNACI w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.11928. Grę oceniło 250 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-05-04 00:14:01, ostatania modyfikacja 2015-12-21 13:31:35