Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Zamek Kasteliny

Średnia ocena: 8.00 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Zamek Kasteliny

Der Schatz von Castellina

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 5 lat

Czas gry: ok 15 min.


Projektant: Carlo A. Rossi

Mechanika: set collection


Ocena BGG: 8.00  (2 użytkowników)


Wydawca: G3

Polskie wydanieOpis gry

Hurra! Odnaleźliśmy magiczny zamek księżniczki Kasteliny. Zobaczcie, jak coś błyszczy w oddali. Widzicie? Czy to klejnoty? Tak! To z pewnością drogocenne szafiry, szmaragdy, rubiny i cytryny!

W zamku Kasteliny zdobyć skarb mogą tylko najsprytniejsi. Osoby, które jako pierwsze odnajdą w zamku 10 drogocennych kamieni tego samego koloru, zostaną zwycięzcami.


Trenuje zmysł dotyku i orientację
Poprawia pamięć
Idealne dla dzieci powyżej 5 lat

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja na stronie Gram na planszy

Zamek Kasteliny to kolejna nietypowa propozycja wydawnictwa G3 skierowana w stronę najmłodszego gracza. I kolejny raz bardzo udana!
[więcej na stronie Gram na planszy]

Dodano 2014-10-19 18:09:31 przez JoannaWielka przygoda małych odkrywców w “Zamku Kasteliny”

Kto z nas nie chciał w dzieciństwie przeżyć przygody, szukając skarbu w zakamarkach średniowiecznego zamku? Teraz dzięki Carlo A. Rossiemu i wydawnictwu G3 możemy spróbować własnych sił, wcielając się w poszukiwaczy kamieni szlachetnych, ukrytych w komnatach “Zamku Kasteliny”. Świetna zabawa dla najmłodszych, a zarazem ciekawa gra łącząca rozwój umiejętności zapamiętywania i zmysłu dotyku. Zaciekawił Was ten pomysł? A zatem otwieramy potężne, skrzypiące wrota twierdzy porośniętej bluszczem i zaczynamy przygodę w “Zamku Kasteliny”.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-05-09 10:47:40 przez JoannaBłyskotki przyciągają nie tylko sroki, kobiety, ale i dzieci

W grze Zamek Kasteliny chodzi właśnie o błyszczące, mieniące się skarby: błyszczące szafiry, szmaragdy, rubiny i cytryny. Każdy próbuje je zdobyć, udaje się to jednak nielicznym. Żeby wygrać trzeba odnaleźć 10 kamieni tego samego koloru. Macie tylko 10 sekund na to, by zapamiętać ułożenie kostek (klejnotów) w zamku. Następnie musicie zdać się na swój zmysł dotyku i umiejętność orientacji.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-05-05 10:30:39 przez JoannaRecenzja W Pajęczej Sieci

Za oknem wiosna, dzień coraz dłuższy i cieplejszy, czyli w sam raz na rozpoczęcie poszukiwań skarbów. Kilka tygodni temu zaprezentowałem wam unboxing zabawnej gry familijnej, opartej na zręczności i spostrzegawczości. Mowa o Zamku Kasteliny, tegorocznej nowości wydawniczej spod znaku G3, które nie próżnuje i ostatnio w bardzo szybkim tempie dostarcza Polakom nowe tytuły familijne. Mimo kilku obaw, gra poradziła sobie naprawdę dobrze, bo... no właśnie dlaczego? Jest prosta - to prawda, ale jednocześnie nie za prosta, a czasami potrafi wręcz przyprawić gracza o grymas wściekłości na twarzy. Jest krótka - też prawda, jednak to dotyczy pojedynczej partii, a po niej wcale gra się nie kończy. Jest tania - i znów konflikt, gdyż z punktu widzenia zaawansowanego gracza, faktycznie cena jest niska jeśli przełożyć ją na miodność rozgrywki, jednak płacimy 90 zł i dostajemy mało komponentów. Co zatem sprawia że Zamek Kasteliny jest wart swej uwagi, że trzeba w niego zagrać, a gdy to zrobimy, tytuł wciąga niemiłosiernie. Cóż, zdaje się że każdy ma inną odpowiedź na to pytanie.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-04-25 22:48:05 przez JoannaZamek Kasteliny - Wyczuj skarb

Niewiele jest gier planszowych, w które z powodzeniem mogą grać pięcio-, czy sześciolatki. Owszem, każdy powie, że istnieją Pędzące Żółwie. Ale to jedna gra, dziecku może ona szybko się znudzić. Są jeszcze Potwory do szafy, lecz przedział wiekowy jest ograniczony, więc okaże się, że pociecha szybko z niej wyrośnie. Ratunkiem może okazać się Zamek Kasteliny.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-04-25 21:35:24 przez JoannaZamek Kasteliny - Wyczuj skarb

Niewiele jest gier planszowych, w które z powodzeniem mogą grać pięcio-, czy sześciolatki. Owszem, każdy powie, że istnieją Pędzące Żółwie. Ale to jedna gra, dziecku może ona szybko się znudzić. Są jeszcze Potwory do szafy, lecz przedział wiekowy jest ograniczony, więc okaże się, że pociecha szybko z niej wyrośnie. Ratunkiem może okazać się Zamek Kasteliny.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-04-25 00:00:00 przez powermilkZamek Kasteliny- gra planszowa, recenzja wideo

W tym odcinku gra dla dzieci, która trenuje zmysł dotyku, orientacji oraz poprawia pamięć.
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-04-07 19:17:04 przez JoannaRodzinna Rozrywka 24/7 - recenzja

Pierwsze co się rzuca w oczy, to bajkowa grafika na pudełku, co powoduje, że dzieciaki od razu wyciągają ręce z zaciekawieniem. Choć duże rozmiary pudełka trochę mnie zaskoczyły, to jednak niektóre elementy po prostu potrzebują tyle miejsca. W środku znajdziemy trójwymiarowy zamek, 4 skrzynie na skarby i klejnoty w 5 kolorach (po 10 w kolorze białym, żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim). Wszystko jest znakomicie wykonane i robi bardzo dobre wrażenie.

[więcej na blogu Rodzinna Rozrywka]

Dodano 2014-04-06 15:13:41 przez JoannaZamek Kasteliny – nowość od G3

Nowa pozycja wydawnictwa G3: Zamek Kasteliny kusi swoim bajkowym klimatem i miłymi dla oka kolorami. Trójwymiarowy magiczny zamek, który samodzielnie składamy do rozgrywki dostarcza nam wiele radości przy budzeniu swoich budowniczych zdolności. Dodatkowo jego miękkie krawędzie sprawiają, że jest bezpieczny dla naszych małych milusińskich, dla których przeznaczony jest ten tytuł.
[więcej na OtoGryPlanszowe]

Dodano 2014-04-01 18:35:38 przez Joanna


Zamek Kasteliny w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 8. Grę oceniło 2 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-03-29 21:31:04, ostatania modyfikacja 2014-03-29 21:31:08