PRZEPRASZAMY ZA USTERKI. PRACUJEMY NAD TYM

Incorrect integer value: '' for column 'ilosc_ocen' at row 1
UPDATE gry SET ocena_pingwina="0", ilosc_ocen="" WHERE id_gry = "5253"
Gry pingwina: Źródło
Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Źródło

Źródło

Rok pierwszego wydania: 2014


Liczba graczy: 3-6

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 120 min.


Kategoria: przygodowe


Polskie wydanie (2014)Opis gry

Źródło to przygodowa gra zespołowa. Część graczy wciela się w poszukiwaczy tajemnic - ich celem jest odnalezienie tajemniczego źródła wiecznej inspiracji. Część graczy będzie kontrolowała duchy wielkich sieradzan - ich celem będzie powstrzymanie poszukiwaczy i ukrycie. Gracze reprezentujący jedną frakcję wspoółpracują ze sobą dla osiągnięcia wspólnego celu.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Źródło – gra promująca Sieradz

Źródło to bardzo tajemnicza gra. Jeszcze niedawno nie można było znaleźć o niej żadnych informacji, nie wspominając o stronie na BGG. Pierwszy mail wydawnictwa też brzmiał bardzo tajemniczo, ale udało mi się dowiedzieć, że chodzi o grę planszową promującą miasto Sieradz, o którym słyszałam, ale nie wiedziałam tak naprawdę nic konkretnego.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-07-11 00:58:05 przez JoannaŹródło – czego źródłem jest Źródło?

Miałam kiedyś koleżankę totalnie zakręconą na punkcie Xeny – wojowniczej księżniczki. Nie żebym sama nie oglądała tego serialu, oglądałam i to garściami, ale jednak nie kupowałam każdego skrawka plastiku, papieru, szkła, czy drewna, na którym można było dojrzeć podobiznę któregoś z bohaterów serialu. A koleżanka a i owszem. Tym sposobem po raz pierwszy w życiu spotkałam się ze zjawiskiem wymyślania gier pod dane zjawisko popkulturowe. Konkretnie, była to talia do gry, pełna miejsc, ekwipunku i twarzy znanych z serialu. Koleżanka wręczyła mi ją z namaszczeniem i poleciła „Rozgryź to, zagramy. Ja nie znam angielskiego”. Rozgryzłam i nie zagrałyśmy. Do gry były bowiem potrzebne co najmniej dwie talie, po jednej na łebka. Koleżanka była zniesmaczona, a ja zdziwiona, że można wypuścić na rynek cokolwiek, co ma facjatę naszej telewizyjnej obsesji i to się sprzeda.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-06-19 23:11:12 przez JoannaA co to ten Sieradz?

Sposobów na promowanie miasta jest wiele – od tandetnych projektów agencji reklamowych (które w większości przypadków równają się wyrzucaniu pieniędzy w błoto), po organizację eventów. Czasem trafiają się jednak bardziej oryginalne metody – jak na przykład w Sieradzu, gdzie jakiś mądry miejski urzędnik wpadł na pomysł stworzenia… gry planszowej opartej o historię tego miasta. Co prawda dostęp do niej nie będzie łatwy (bo traktowana jest ona jako materiał promocyjny, niedostępny w normalnej sprzedaży), ale czy miłośnicy tego typu rozrywki powinni w ogóle zainteresować się Źródłem?

Plusy:
ciekawa tematyka i pomysł na promowanie miasta
dobrej jakości wykonanie gry
interesująca

Minusy:
zbyt duże pudełko w stosunku do wielkości i liczby elementów
odrobinę zagmatwana mechanika
duchy mają raczej trudniej
paskudna instrukcja (poprawioną wersję można ściągnąć z Internetu)
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-06-07 23:55:48 przez JoannaŹródło - Odnajdź Inspirację

Czy gry planszowe mogą promować miasto? Jak najbardziej! Co prawda nigdy nie widziałem takich przedsięwzięć, ale podejrzewam, że nie były one wielkimi projektami, raczej będziemy mieli do czynienia z małymi gierkami, które polegają na rzucie kością i przejściu paru pól. Zetknąłem się niegdyś z Chłopską Szkołą Biznesu, która była pełnoprawną nowoczesną grą planszową przeznaczoną dla uczniów klas o profilu ekonomicznym. Produkt ten był dostępny w Małopolsce. Autor wspomnianej planszówki jest odpowiedzialny za grę Źródło, która ma zachęcić do poznawania Sieradza.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-05-27 11:13:53 przez JoannaPierwszy raz z... Źródło

W weekend udało mi się zagrać w końcu w grę Źródło. Brak czasu i masa innych obowiązków spowodowały, że trochę czasu zajęło mi przebrnięcie przez instrukcję. Kiedy w końcu udało mi się to zrobić, okazało się, że trochę jeszcze będę musiała poczekać na chętnych do samego grania.

Co o Źródle można powiedzieć? Instrukcja jest napisana średnio. Nie jest najgorsza, ale początkującym może sprawić problem. Największa jej wadą jest przeskakiwanie z jednej rzeczy do drugiej. Do gry niestety zniechęca też samo pudełko. Nie dość, że wykonano je z giętkiej i cienkiej tektury to jeszcze nie ma standardowej pokrywki i samo się otwiera. Znacznie lepiej prezentuje się zawartość pudła.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-05-21 10:54:46 przez JoannaŹródło - inspiracja czeka w Sieradzu. Recenzja.

Zaczęło się od tego, iż otrzymaliśmy maila o treści brzmiącej mniej więcej: „dajcie nam swój adres, a my wyślemy wam grę”. Kiedy już pierwsze zdziwienie minęło, grzecznie odpisaliśmy firmie Locativo, że chcielibyśmy się dowiedzieć więcej na temat tej bliżej nieokreślonej gry. Niby czemu mamy podawać nasze dane obcym osobom? Nie, żeby trudno było je znaleźć w Internecie, ale trzeba dmuchać na zimne. Po kilku dniach otrzymaliśmy odpowiedź, że chodzi o grę o tytule Źródło. Po zastanowieniu przekazaliśmy nasze dane i po tygodniu otrzymaliśmy grę.

[więcej na stronie For2players]

Dodano 2014-05-07 10:28:59 przez JoannaPierwsza krew - Źródło

Kiedy otrzymałem propozycję zrecenzowania gry Źródło, która została stworzona na potrzeby promocji Sieradza, zastanawiałem się, gdzie te miasto leży. Teraz wiem i rozegrałem swoją pierwsza partię tego tytułu.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-05-06 01:36:55 przez JoannaŹródło - wideorecenzja gry

W dzisiejszej wideorecenzji, zajmę się grą, którą ciężko jest dostać w normalnych sklepach z planszówkami. A to dlatego, że gra Źródło, czyli dzisiejszy bohater wideorecenzji, została stworzona na zlecenie Urzędu Miasta Sieradza i jest traktowana jako artykuł promujący miasto, a nie coś na sprzedaż. Czy jednak warto zainteresować się tą produkcją jeśli na nią kiedyś traficie?
[więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

Dodano 2014-03-21 18:47:23 przez Joanna


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-03-21 18:46:46, ostatania modyfikacja 2014-03-21 18:46:47