Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Cruel Necessity

Średnia ocena: 8.44 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Cruel Necessity

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 1

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: John Welch

Kategoria: strategiczne


Ocena BGG: 8.44  (57 użytkowników)
Opis gry

This solitaire game, suitable for group and classroom cooperative game play, tells the story of the English Civil Wars (1640-53) through its key events and decision points. You attempt to stop the advance of four armies bent on destroying Parliament and Puritanism, whom you represent; simply holding on to London is not enough.

Each of the three English Civil Wars are replayed through the use of separate card decks that recreate the historical military and political events that could spell doom to the Parliamentarian forces. There are civil wars going on not just in England, but in Scotland and Ireland too; and each will have varying impact on the play of the game at different times.

The title comes from the purported response to the beheading of King Charles by his implacable foe, Oliver Cromwell, who remarked that this act of regicide was a “cruel necessity.”

Note: Cruel Necessity is our first Gold Banner wargame to exclude a mounted map inside. Because of all the gameplay real estate in Cruel Necessity, mounting the boards using our print-on-demand publishing model would have raised the Retail Price to $55.00 (i.e., a $15 increase), and that just seemed like too much. We hope our vaunted wargame customers can soldier on with our sturdy paper maps as the great wargames of yore have long provided.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Okrutna konieczność wojny domowej – zagrałem w “Cruel Necessity”

Jestem już po kilku partiach w tę solową grę i muszę przyznać, że moje zainteresowanie tą kategorią gier znacznie wzrosło. Oczywiście nie da się porównać rozgrywki z żywym przeciwnikiem do losowego dociągania karyy, w którym za grosz nie ma nawet sztucznej inteligencji, ale odpowiedni dobór eventów pozwala na utrzymanie emocji na odpowiednim poziomie.
Gra “Cruel Necessity”, jak już wspomniałem wcześniej w rzucie okiem, opowiada o zagmatwanych czasach wojen domowych w Anglii – wydarzeniach, które w Polsce wydaje się nie są utrwalone w świadomości historycznej. Pewnie dlatego, że nie wywarły bezpośredniego wpływu na dzieje naszego narodu, ale był to bardzo znaczący epizod w historii wyspiarskiego kraju. Zresztą bardzo widoczne podziały zarówno religijne, jak i polityczne są dostrzegalne do dziś w granicach Wielkiej Brytanii.
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-04-23 16:58:31 przez JoannaRzut okiem na “Cruel Necessity”

Cruel Necessity to gra wydawnictwa Victory Point Games, która opowiada o serii wojen domowych w Anglii w latach 1640 – 1653. Głównymi postaciami w tamtym okresie był m.in. Oliver Cromwell i królowie angielscy – Karol I oraz Karol II. Jest to gra jednoosobowa i ostatnio udało mi się zagrać po raz pierwszy, choć niestety nie do końca z uwagi na brak czasu spowodowany potrzebą grania z instrukcją w ręku.
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-03-10 11:42:30 przez Joanna


Cruel Necessity w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 8.44035. Grę oceniło 57 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-03-10 11:41:49, ostatania modyfikacja 2014-03-10 11:41:50