Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Eldritch Horror

Średnia ocena: 8.58 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Eldritch Horror

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 1-8

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok 180 min.


Projektant: Corey Konieczka, Nikki Valens

Kategoria: przygodowe, na podst. książki/filmu

Mechanika: dice rolling, card drafting, role playing, storytelling


Ocena BGG: 8.15  (1886 użytkowników)


Wydawca: Galakta

Polskie wydanieOpis gry

W Eldritch Horror gracze wezmą udział w wyścigu ze złem, które rozciąga się na cały świat. Starając się powstrzymać zbliżającą się zagładę grupa badaczy wyruszy do największych miast, odległej dziczy i wielu innych miejsc, które znajdą się na ich drodze.

Każdy element w Eldritch Horror został zaprojektowany aby pozwolić zanurzyć się graczom w historii o przygodach i zalewającym świat przerażeniu. W miarę jak gra się rozwija, narracyjny charakter zawarty w każdej mechanice dodatkowo zwiększa napięcie.

Podczas gdy gracze i ich badacze wspólnie zmagają się ze wszelkimi przeciwnościami aby powstrzymać nadchodzącą grozę, przerażające potwory, mroczne tajemnice i brutalne wyzwania zmuszą ich do wytężenia sił do granic możliwości, a nawet bardziej. Terror rozprzestrzenia się po świecie a gracze muszą podjąć ostatni wysiłek aby uratować ludzkość przed zagładą. Napięcie rośnie, a losy świata w tych desperackich czasach leżą w rękach badaczy. Podejmowane przez nich wybory mogą mieć niszczycielskie skutki.

Nawet elementy Eldritch Horror rozwijają historię i pozwalają wciągnąć się w epicką historię o światowym zasięgu. Karty badaczy wyglądają jak stare, wysłużone paszporty. Żetony wyglądają jak bilety kolejowe i żeglugi oceanicznej. Plansza przypomina pożółkłą ze starości mapę świata. Każdy z elementów gry ma na celu opowiedzenie fragmentu historii o walce o ocalenie cywilizacji.

Gracze przemierzą ruchliwe miasta takie jak San Francisco czy Londyn, gdzie staną twarzą w twarz z organizacjami przestępczymi lub na opuszczonej wyspie będą walczyć o przetrwanie z okrutnymi monstrami. Zaryzykują wyprawę do serca Afryki w poszukiwaniu starożytnego artefaktu o niezbadanej mocy. Niezależnie od tego gdzie będzie wiodła ich droga, zawsze muszą czujnie wypatrywać znaków i wskazówek, które pozwolą na osiągnięcie ostatecznego celu: rozwiązanie tajemnic otaczających przerażających Przedwiecznych, których przybycie zbliża się z każdym mijającym dniem.

Kiedy gracze będą starać się odkrywać tajemnice Przedwiecznych, talia Tajemnic nie będzie jedynym wyzwaniem, z którym się zmierzą. Tak naprawdę jest ona tylko jednym z nich…

W Eldritch Horror znajdzie się kilka elementów, które zapewnią nowe doświadczenia podczas każdej rozgrywki. Każdy z Przedwiecznych posiada przypisaną talię kart Tajemnic i kart Badawczych jak również schemat, według którego tworzy się talię Mitów. W związku z tym wybierając Przedwiecznego wybiera się nie tylko przeciwnika, ale cały charakter rozgrywki.

Doświadczenia płynące z rozgrywki można również zmieniać poprzez wpływanie na poziom trudności talii Mitów. Mniej doświadczeni gracze mogą zdecydować się na walkę z Przedwiecznymi na niższym poziomie trudności, podczas gdy zaawansowani gracze mogą stawić czoło dodatkowym wyzwaniom. Eldritch Horror zapewni satysfakcjonującą rozgrywkę dla wszystkich graczy dzięki katom Mitów. Z trzema poziomami trudności i możliwością odrzucania łatwych lub dodawania trudnych kart Mitów, można łatwo uczynić grę łatwiejszą lub bardziej wymagającą podczas tworzenia talii Mitów.

Co więcej, gracze mogą wybierać spośród dwunastu badaczy, gotowych do dołączenia do walki i zmierzenia się z wyzwaniami na więcej niż trzystu kartach. Dzięki wszystkim tym elementom każda gra będzie inna niż pozostałe.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Eldritch Horror: Przedwieczna groza - Najpierw Arkham, potem cały świat!

Okazuje się, że tajemnica na temat przedwiecznych nie jest sprawą lokalną, nie tyczy się wyłącznie Arkham. Działania kultów wzywających plugawe imiona, dziwne bramy do innych wymiarów skąd wychodzą potwory z piekła rodem, czy złowróżbne wydarzenia zapowiadające nadejście zagłady ludzkości, to wszystko obejmuje cały glob. Należy się przygotować, bo nadchodzi Przedwieczna Groza.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-07-23 12:09:29 przez JoannaNowy wymiar Cthulhu

I oto jest! Jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów ze świata gier planszowych! Eldritch Horror: Przedwieczna groza, nowy wymiar walki z grozą pragnącą zniszczenia ludzkiego świata. Stawka jest niewyobrażalna: cały znany istotom ludzkim świat! Czy odważysz się dołączyć do grona śmiałków i podejmiesz się próby powstrzymania nadciągającej zagłady?
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-06-20 22:17:01 przez JoannaFotounboxing #3

I oto jest. Od dawna - można być rzec od tysięcy lat - wyczekiwany Eldritch Horror. Przedwieczni to już nie jest problem tylko muzeum. Ba, mieścina za wielką wodą także nie zaspokoiła ich apetytu. Oni chcą świata!!! Ale najpierw muszą wyleźć z pudełka. A w nim znajduje się....
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-06-07 23:43:44 przez JoannaRecenzja na blogu Red Dice

Jesteś w starym magicznym sklepiku w Arkham. Masz nadzieję, że nikt Cię nie śledził. Tylko Ty jesteś w stanie rozwiązać tę tajemnicę! Jeśli Cię znajdą świat będzie stracony! Podchodzi do Ciebie właścicielka sklepiku. Podpytujesz ją o okoliczne ośrodki kultu. Jest zaskoczona Twoją wiedzą i ofiarowuje Ci jakiś zwój. Podejrzewasz, że może być jedną z nich, ale bierzesz tekst. Znowu będziesz musiał zmienić miejsce swojego pobytu, żeby Cię nie znaleźli.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-05-24 14:20:46 przez KarolinaPierwsza krew - Eldritch Horror: Przedwieczna Groza

Kiedy przybyłem do mojego kolegi Rafała już po części gra Eldritch Horror została rozłożona. Widziałem bardzo dużą planszę, która wydawała mi się dość pusta w porównaniu do Horroru w Arkham. Parę miast, szlaki i tyle. A wszystko na tle mapy świata. W momencie gdy się dowiedziałem, że jest tylko czterech Przedwiecznych, to moje zdziwienie się spotęgowało. Przejrzałem ich i nagle pytam: "No, ale jak się teraz oni budzą?". Rafał wskazał na tor w górnej części planszy i rzekł: "Gdy dojdzie on do zera, to budzi się Przedwieczny". Uzgodniliśmy, że będziemy walczyć z Shub Niggurath.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-05-16 14:25:41 przez JoannaWydawnictwoGalakta | Eldritch Horror: Przedwieczna Groza

Wprowadzenie do gry planszowej Eldritch Horror: Przedwieczna Groza.
Eldritch Horror: Przedwieczna Groza to kooperacyjna gra dla 1-8 osób, inspirowana popularną grą planszową Horror w Arkham.
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-05-13 22:41:00 przez JoannaRozgrywka w Eldritch Horror: Przedwieczna Groza

Wydawnictwo Galakta opublikowało na swojej stronie internetowej film zawierający porady dotyczące gry w Eldritch Horror: Przedwieczna Groza.
[więcej...]

Dodano 2014-04-14 23:21:43 przez JoannaRed Dice | Pierwszy raz z… Eldritch Horror!

Właściwie tytuł postu powinien brzmieć pierwsze trzy razy z Eldritch Horror bo tyle partii udało się nam rozegrać w ten weekend. Nie wiem kiedy będę mieć czas na kolejne (tyle jeszcze niezagranych gier czeka na półce ;)) a chciałam się podzielić moimi wrażeniami. Gra wzbudziła moje zainteresowanie od momentu kiedy się o niej dowiedziałam, jednak bałam się, że będzie tylko kopią Horroru z Arkham. Na szczęście obawy się nie potwierdziły i wcale nie dziwi mnie tak szybkie pojawienie się gry na 64 miejscu w rankingu BGG. Myślę, że niedługo będzie jeszcze wyżej.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-03-10 11:39:42 przez JoannaZagrałem w “Eldritch Horror”

Przyznam szczerze, że dość długo zastanawiałem się nad zakupem tego tytułu.
Po pierwsze – Galakta zapowiedziała już polską edycję Eldritch Horror (niestety dopiero na połowę 2014 roku), po drugie – na półkach z moimi grami leżą już inne gry, których akcja dzieje się w mrocznej alternatywie naszego świata lat dwudziestych: Elder Sign (ES), Mansion of Madness (MoM) i przede wszystkim Arkham Horror (AH) z licznymi dodatkami (a co za tym idzie pudłami niemałych rozmiarów).
Ciekawość i sympatia do prozy Lovecrafta jednak zwyciężyły.
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-01-18 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

Eldritch Horror w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 8.15416. Grę oceniło 1886 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-03-10 11:38:14, ostatania modyfikacja 2014-05-24 14:16:21