Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Pinata

Średnia ocena: 6.94 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Pinata

Piñata

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Stephen Glenn


Ocena BGG: 6.94  (187 użytkowników)


Wydawca: Rio Grande GamesOpis gry

In Piñata, the players compete to collect the colored candy inside the piñatas. Playing pieces that might otherwise be cubes are instead wooden markers with a bow-tie shape that mimics the shape of wrapped candies, coming in five different colors. When a player has collected enough candy of a given color, he earns the medal card for that color, and the first player to earn three medal cards wins!

The players play their cards next to several mats on the table. Players usually play their cards on their side of the mats, but they may sometimes play on their opponent"s side, a move that can ruin their opponent"s plans.

Piñata reimplements Balloon Cup – while adopting the designer"s initial theme for the game – with the most significant rule changes being the addition of wild cards, the removal of a three-for-one token exchange, and a revision of the card values (but not the card count within each color). For more details, see this thread.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Piñata. Recenzja gry od wydawnictwa Rio Grande Games.

Piñata to gra od wydawnictwa Rio Grande Games, która jest w naszym kraju mało rozpowszechniona i ciężko dostępna w sklepach. Jest to przedruk gry Balloon Cup.
Zapewne niewielu Polaków wie, do czego odnosi się słowo piñata. Osobiście nazwę kojarzyłam z wielką wiszącą kukłą, która za pomocą kija była rozwalana na imprezach urodzinowych dzieci. Wypadające cukierki miały sprawiać dużo radości najmłodszym. Po części jest to prawda. W szczególności zwyczaj ten przyjął się w Meksyku. Początkowo matki wypychały papierową gwiazdę lub pajaca słodyczami. Na 9 dni przed Bożym Narodzeniom w Meksyku organizuje się spotkania towarzyskie w trakcie których piñata stanowi świetną formę zabawy dla dzieci, ale też dorosłych. Tradycja związana z piñatą sięga XIV wieku w Europie, gdzie była ściśle związana z obchodami Wielkiego Postu. Zdziwił mnie więc fakt, że w tak katolickim kraju, jakim jest Polska, gra Piñata nie zyskała rozgłosu. Czas to zmienić. Zacznę od przybliżenia Wam tej gry.

[więcej na stronie For2players]

Dodano 2014-11-13 00:02:09 przez JoannaCiekawe gry | Zagrałem w “Pinata”

Gdy uzgodniliśmy z Rio Grande Games, że przesyłają nam gry do recenzji, nie miałem problemu z wyborem egzemplarza do testów dla siebie. Od dawna na mojej liście gier do zagrania był tytuł “Balloon Cup”. W wielkim pudle ze Stanów było zaś małe pudełko z grą, która jest reimplementacją tego tytułu – “Piñata”. Zabrałem się więc za rozbijanie pinat, z których wypadają kolorowe cukierki.
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-03-05 16:16:22 przez Joanna


Pinata w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.94086. Grę oceniło 187 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-03-05 16:15:49, ostatania modyfikacja 2014-03-05 16:15:51