Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Waleczne piksele

Średnia ocena: 8.25 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Waleczne piksele

Pixel Tactics

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2015


Liczba graczy: 2

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: D. Brad Talton, Jr.

Kategoria: strategiczne, karciane

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 7.50  (627 użytkowników)


Wydawca: Portal Games

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Waleczne Piksele to taktyczna gra karciana dla dwóch graczy. Każdy gracz dowodzi jednym z oddziałów wojowników, które stają naprzeciwko siebie do walki. Podczas gry gracze będą zbierać swoje jednostki wokół wybranego dowódcy, a następnie będą wykonywać ataki, wydawać rozkazy i korzystać z umiejętności jednostek, żeby zyskać przewagę i pokonać oddział przeciwnika.

Wszystko okraszone charakterystyczną grafiką rodem z gier komputerowych z lat osiemdziesiątych XX w. - tytuł mówi sam za siebie:).

Premiera przewidziana jest na koniec sierpnia 2014

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Waleczne piksele - Osiem bitów wojny


[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-10-01 11:54:24 przez powermilkWaleczne Piksele – czyli mała gra z wielką liczbą możliwości. Recenzja

„Henryku? Co to za pudło?” – Izabela weszła do salonu i zbliżyła się do stołu. W powietrzu unosił się zapach kurzu. „Czy to jest pudło z piwnicy? Przetarłeś je chociaż zanim tu postawiłeś!?” – Henryk milczał. Izabela podeszła bliżej i dostrzegła na twarzy męża znany jej dobrze uśmiech. W jego oczach pojawił się błysk, ten sam który znamionował któryś z jego dziwacznych pomysłów. „Spójrz!” – przemówił w końcu i wyjął z pudła mały, czarny obiekt. „Co to jest?” – Izabela zapytała i w tej samej chwili złapała się na tym, że nie chce znać odpowiedzi. Boi się jej. „Co to jest!?” – wykrzyknął Henryk. „To jest mój ZX Spectrum! Najlepszy komputer, jaki kiedykolwiek istniał” - Izabela dostrzegła, że z oczu męża popłynęła łezka wzruszenia. „Ale co z tym chcesz zrobić?” – zapytała niepewnie. „Jak to co? Grać! Cofnąć się w czasie i delektować się prawdziwą pikselozą!”
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-09-23 16:08:30 przez JoannaGame Troll TV - Waleczne Pixele (gra karciana).

Waleczne Pixele, czyli wykonana w stylu reto, nowa karcianka od Portalu ;) Genialne opakowanie wykonane dla ludzi, którzy pamiętają pierwsze przenośne sprzęty do gry, a dziś Ci sami stanowią lwią część grupy kupujących planszówki :) Co nam, 30 - sto latkom sprezentowano? ;)
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-09-20 18:52:28 przez JoannaWaleczne Piksele – wiele możliwosci w niskiej rozdzielczości

Ostatnimi czasy w branży gier wideo możemy zaobserwować prawdziwy zwrot ku przeszłości. Co rusz pojawiają się tytuły, które na pierwszy rzut oka przypominają produkcje rodem z lat 80-tych, kiedy to rządziły telewizory kineskopowe, a pady zwisały na przewodach. Nie dajmy się jednak zwieść archaicznej grafice – w tych wydawałoby się niewielkich produkcjach kryje się głębia możliwości, której niejednokrotnie brak „dużym” tytułom.
Waleczne piksele – najnowsza gra karciana wydawnictwa Portal – świetnie oddaje ducha swych rozpikselowanych protoplastów. Tu również niepozorna forma kryje pełne możliwości wnętrze.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-09-16 00:20:23 przez JoannaPixel Tactics, czyli w oczekiwaniu na Waleczne Piksele!

Pixel Tactics poznaliśmy na Portalkonie, w związku z planowanym wydaniem tej gry w polskiej wersji językowej przez wydawnictwo Portal. Nie mogliśmy przejść obojętnie wobec nowości, więc postanowiliśmy spróbować. Gra urzekła nas tak bardzo, że czym prędzej zamówiliśmy angielski egzemplarz. Waleczne Piksele powinny pojawić się w polskiej wersji wkrótce. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czego się spodziewać, zapraszamy do przeczytania o naszych wrażeniach z gry!
[więcej na blogu Gra Wstępna]

Dodano 2014-08-27 21:11:48 przez JoannaPixel Tactics – jedna karta, sześć sposobów

Miłośnicy gier wideo z pewnością pamiętają rozpikselowanych bohaterów swego dzieciństwa. Nostalgiczne czasy 16- czy 32-bitowych produkcji. Swoją estetyką właśnie do tamtych gier nawiązuje Pixel Tactics od amerykańskiego wydawnictwa Level 99 Games. Taktyczna gra karciana dla 2 osób, w której kierujemy pikselową armią – czy się to może podobać? Po odpowiedź zapraszam do recenzji.
[więcej w serwisie Przystanek Legnica]

Dodano 2014-02-23 00:18:31 przez Joanna


Waleczne piksele w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.50271. Grę oceniło 627 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-02-23 00:18:04, ostatania modyfikacja 2015-08-31 22:58:21