Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Piastowie Narodziny Orła

Średnia ocena: 6.00 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Piastowie Narodziny Orła

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 120 min.


Projektant: Krzysztof Ignaszak

Kategoria: edukacyjne


Ocena BGG: 6.00


Wydawca: Rodem z Polski

Polskie wydanie (2011)



Opis gry

Spróbuj swoich sił jako kniaź słowiańskich plemion. Roztropnie zarządzaj dobrami, by zbudować potęgę ekonomiczną. Wykaż się siłą i odwagą a zyskasz posłuch wśród wojów i przewagę na polach bitew. Płyń zgrabnie meandrami politycznych zagrywek a zostaniesz doceniony i uznany przez kapłanów. Udowodnij, że to Ty zasługujesz na miano pierwszego władcy Polski!

Jest przełom IX i X wieku. Trzej ambitni książęta stojący na czele trzech wielkich plemion szykują się do walki o ziemie Wielkopolski i Kujaw. Polanie, prowadzeni przez Siemowita, rozszerzają swoje panowanie, podporządkowując sobie kolejne osady i wznosząc w strategicznych miejscach potężne grody. Zamieszkujące Kujawy plemię Goplan, pod przywództwem okrutnego Popiela, szykuje się do inwazji na ziemie leżące po lewej stronie Noteci. Panujące nad ziemią Kaliską plemię Glapian prze na północ, chcąc zagarnąć żyzne ziemie centralnej Wielkopolski. Oczy wszystkich książąt spoglądają na Gniezno, gdzie na Wzgórzu Lecha znajduje się najważniejszy ośrodek słowiańskiego kultu. Książę, który zdobędzie Gniezno, zyska ogromny autorytet wśród ludności słowiańskiej, co może zmusić władców pozostałych plemion do poddania się jego władzy. Jednakże plany książąt mogą zostać pokrzyżowane. Chodzą pogłoski, że u ujścia Warty umacniają się najeźdźcy z dalekiej północy, Wikingowie…

Gra planszowa „Piastowie Narodziny Orła” jest przeznaczona dla 2-4 osób. Czas rozgrywki to ok. 2-4 godzin, w zależności od ilości graczy. Ich zadaniem jest zdobycie jak największego autorytetu książęcego. Mogą oni powiększać go poprzez walne zwycięstwa, rozsądną politykę, umiejętne szafowanie dobrami i manipulowanie kastą kapłańską. Gracze mogą także tracić autorytet wskutek haniebnych porażek, zdzierczych danin, czy okazanie słabości politycznej na arenie międzyplemiennej.

„Piastowie Narodziny Orła” jest grą strategiczno - historyczną. Gracze poruszając żetonami, oznaczającymi poszczególne rodzaje wojsk wczesnośredniowiecznych, kształtują sytuację na planszy będącej wycinkiem mapy ziem dzisiejszej Wielkopolski i Kujaw. Gracze wydając rozkazy muszą zadecydować, jakie działania podejmą w nadchodzącym etapie ich poddani. W zależności od wypracowanej siły rozkazu gracza, działania te nabierają rozmachu lub zwalniają tempo. Wydarzenia losowe umieszczone na kartach Zdarzeń mogą bezwzględnie zaburzyć planowany tok rozgrywki, zmuszając graczy do całkowitej reformy założonej strategii działania.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Piastowie Narodziny Orła

Jest przełom IX i X wieku. Trzej ambitni książęta stojący na czele trzech wielkich plemion szykują się do walki o ziemie Wielkopolski i Kujaw. Polanie, prowadzeni przez Siemowita, rozszerzają swoje panowanie, podporządkowując sobie kolejne osady i wznosząc w strategicznych miejscach potężne grody. Zamieszkujące Kujawy plemię Goplan, pod przywództwem okrutnego Popiela, szykuje się do inwazji na ziemie leżące po lewej stronie Noteci. Panujące nad ziemią kaliską plemię Glapian prze na północ, chcąc zagarnąć żyzne ziemie centralnej Wielkopolski.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-22 13:16:15 przez Joanna


Piastowie Narodziny Orła w Internecie:



Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]



Oficjalna strona gry / Homepage

http://www.rodem.pl/piastowie.html


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-02-22 13:15:49, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:33:00