Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Speed Cups

Średnia ocena: 6.25 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Speed Cups

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 6 lat

Czas gry: ok 15 min.


Projektant: Haim Shafir


Ocena BGG: 6.25


Wydawca: G3

Polskie wydanie (2014)


Dodatki: Speed Cups: Fan-Edition


Opis gry

Czy najwyższa w wazonie jest niebieska niezapominajka, czy czerwona róża? W jakim kolorze jest lokomotywa, a w jakim ostatni wagon pociągu? Czy na samym czubku drzewa usiadła czarna sroka, czy żółty kanarek? Jakiego koloru jest samochód, który wyprzedził inne i jaki deser lodowy zostanie zjedzony jako pierwszy?

W Speed Cups każdy z graczy otrzymuje 5 różnokolorowych kubeczków i musi jak najszybciej ułożyć je w kolejności pokazanej na karcie z rysunkiem. Ta wskazuje, czy kubki mają być ułożone obok siebie, czy ustawione jeden na drugim. Zadanie wykonane? Czas jak najszybciej zadzwonić dzwonkiem! Najbardziej spostrzegawcza osoba zostanie zwycięzcą.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Speed cups (recenzja)

W grze Speed cups gracze starają się ułożyć swoje pięć różnokolorowych kubeczków w odpowiedniej kolejności. To, czy kubeczki mają stać jeden obok drugiego czy jeden na drugim, pokazuje odkryta na początku każdej rundy karta....
[więcej na stronie Zagramy]

Dodano 2014-06-29 12:46:19 przez MarcinSpeed cups - Szybkie i wściekłe kubki

Jakiś czas temu miałem styczność z grą Halli Galli. Słynnym gadżetem tej pozycji był dzwonek, w który trzeba było uderzyć w momencie, gdy na wyłożonych kartach jest dokładnie pięć owoców jednego rodzaju. Haim Shafir chyba chciał koniecznie zrobić kolejną grę z dzwonkiem. Zmienił mechanikę, dodał ciekawe elementy i tak powstał Speed Cups.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-06-23 13:52:00 przez JoannaKubeczkowe szaleństwo

Masz przed sobą 5 kolorowych kubków. Nagle rozpoczyna się niezwykły wyścig. Kto jako pierwszy prawidłowo je ułoży? Czy będziesz wystarczająco szybki, aby pokonać rywali? Przekonasz się o tym w Speed Cups, czyli przeuroczej grze z kubeczkami w roli głównej.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-03-08 23:32:25 przez JoannaZgrani Znad Planszy o Speed Cups

Obłęd w oczach, drżące dłonie i salwy śmiechu. Tak wyglądają rozgrywki w Speed Cups. Nie przypuszczałam, że gra ta może wywołać aż tak duże emocje, zwłaszcza u dorosłych.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-04 09:18:33 przez JoannaŚwiat kubków | W pajęczej sieci...

Skoro od początku tego tygodnia jesteśmy w temacie gier dla najmłodszych, postanowiłem podzielić się dziś z wami recenzją Speed Cups. W wcale nie tak odległym unboxingu zaprezentowałem wam ten tytuł, jako potencjalnie miła odskocznia dla najmłodszych oraz osób lubiących gry zręcznościowe. Gra jest niejako odwrotnością Halli Galli, gdyż zamiast liczyć owoce na kartach musimy w jak najkrótszym czasie ułożyć własne kubki wedle kolejności podanej na karcie. Kilku błędów nie udało się tutaj uniknąć, ale większość z nich, no może poza jednym, to drobiazgi. Dodatkowo nie ma wcale ich tak dużo, zaś Speed Cups idealnie wpasowuje się w target. Czy wychodzi poza niego? Cóż... po dziś dzień mam spory problem jak odpowiedzieć na to pytanie. Może po lekturze tej recenzji ktoś znajdzie "obiektywną" odpowiedź i się nią podzieli.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-02-28 23:24:51 przez Joanna


Speed Cups w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.2459.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-02-16 23:27:06, ostatania modyfikacja 2014-02-18 23:51:12