Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Merlin Zinzin

Średnia ocena: 6.56 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Merlin Zinzin

Rok pierwszego wydania: 2012


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 7 lat

Czas gry: ok 15 min.


Projektant: Annick Lobet

System Klasyfikacji Umiejętności: E1.Zręczność


Ocena BGG: 6.56  (15 użytkowników)


Wydawca: Hobbity.eu

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Po tym jak czarodziej Merlin skradł magiczną księgę swemu ojcu, został porwany przez czarownicę Morfagę. Jego przyjaciołom: Vivianie, Lancelotowi, Arturowi i Ginewrze udało się go uwolnić, jednak nadal są w niebezpieczeństwie. Muszą jak najszybciej dotrzeć do miasteczka Broceliande i schronić się w nim przed potwornym kotem Morfagi, ktory ruszył za nimi w pościg...

Merlin Zinzin – kooperacyjna gra akcji dla 2-6 graczy od 7 lat. Wymaga od grających współpracy oraz koordynacji ruchowej. Gra nie powoduje konfliktów, ponieważ jeśli graczom uda się osiągnąć wspólny cel – wygrywają wszyscy. Doskonale sprawdza się w gronie rodzinnym oraz na przyjęciach urodzinowych i integracyjnych. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustala się w grze poziom trudności, dzięki temu ukończenie gry może być wyzwaniem również dla dorosłych.

Merlin ZinZin to gra planszowa na podstawie popularnej serii książek Marca Cantina pt. Merlin ZinZin z ilustracjami Stan & Vince. Gra silnie nawiązuje do tradycji i stylistyki francuskiego komiksu. Natomiast konsultacje mechaniki przeprowadzał znany francuski autor gier Roberto Fraga.

Gra zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Gier w Parthenay (2012r.) oraz została nominowana do prestiżowej nagrody As dOr 2013 (Gra Roku) we Francji.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Merlin Zin Zin – uciekając przed…kotem. Recenzja

Ania: Gra jest na prawdę fajną, choć prosta grą. Przewidziana jest od 2 do 6 graczy, jednak w dwie osoby jest dość nudna, jest grą zabawową, a w taką gra się najlepiej w większym gronie. Zaletą jej jest to, że gdy jedna z osób potrzebuje przerwy w grze, nie trzeba na nią czekać, ktoś ją może zastąpić. Zapewnia łatwa i szybką rozrywkę, chociaż po kilku razach nuży, ale chętnie się do niej znów wraca.

Krzysztof: Czy rozgrywki pod rząd mnie nie znużyły, ale gdy już wygraliśmy, to miałem potrzebę przerwy. Niemniej wszyscy, z którymi graliśmy w tę grę dobrze się bawili. Merlin Zin Zin to bardzo dobra gra rodzinna, gra, przy której nie tylko dzieci będą się dobrze bawić ale również dorośli.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-06-08 00:27:01 przez JoannaMała Esensja: Wielka ucieczka

W „Merlinie Zinzin” gracze mają jeden wspólny cel – doprowadzić pięć pionków (Merlin, Artur, Ginewra, Lancelot, Viviana) do mety (miasteczko Broceliande), zanim którykolwiek z nich zostanie schwytany przez potwornego kota czarownicy Morfagi. [..] Niewątpliwie „Merlin Zinzin” może sprawić sporo frajdy przede wszystkim młodszym graczom, którzy będą czerpać przyjemność zarówno z przemieszczania żetonów czarów, jak i z wykonywania poleceń z kart efektu. Żywotność gry przedłuża zaś możliwość wyboru poziomu trudności rozgrywki, gdyż inaczej w przypadku ekipy bardziej wprawnych graczy zwycięstwo byłoby zbyt łatwe i nie dawałoby prawdziwej satysfakcji. Najwięcej śmiechu towarzyszy bowiem rozgrywkom, w których dobierane są karty efektów. „Merlin Zinzin” jest więc taką nietypową grą, w której osiągnięcie doskonałości niekoniecznie jest mile widziane.
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-06-02 21:41:32 przez JoannaQlturka poleca: Merlin ZinZin

Merlin ZinZin to kooperacyjna gra akcji dla 2-6 graczy od 7 lat. Wymaga od grających współpracy oraz koordynacji ruchowej. Gra nie powoduje konfliktów, ponieważ jeśli graczom uda się osiągnąć wspólny cel - wygrywają wszyscy. Doskonale sprawdza się w gronie rodzinnym oraz na przyjęciach urodzinowych i integracyjnych. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustala się w grze poziom trudności, dzięki temu ukończenie gry może być wyzwaniem również dla dorosłych.

Gra jest bardzo wesoła, ponieważ aby poruszyć któregoś z naszych bohaterów trzeba wykazać się zręcznością - trafić żetonem na jego podobiznę, na specjalnej planszy. Oprócz bohaterów można jeszcze celować w specjalne akcje np. pójście na skróty, albo spowolnienie klepsydry, reprezentującej goniącego nas kota. Jeśli trafimy żetonem na las otaczający planszę (zamiast na bohatera lub inną akcję) to musimy wykonać losowe, specjalne zadanie z karty, np. utworzyć z siebie mostek, a pozostali uczestnicy pod nim przechodzą albo udawać niewidzialnego, aż do następnej swojej rundy.
[więcej na stronie Qlturki]

Dodano 2014-02-16 18:36:55 przez JoannaMerlin ZinZin | scheherazade

Szybko! Rzucaj. Co mam teraz zrobić? Pstryknij, tylko celuj dobrze. Za mocno! Wypadło na drzewach. No już, skacz jak żaba wokół stołu. Rany, piasek się przesypał, odwracaj i kładź na następnym polu. Dawaj! Rzut z góry i udało się, inversus temporus ostatniego! Teraz moja kolej, rzut, curling, sesamus secretus, uff. Dalej, szybko, czas się kończy! Rzut, sanki, drzewa, zrób straszną minę! Dawaj… Dużo emocji, dużo aktywności. Co to za sport?
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-16 18:36:04 przez JoannaMerlin ZinZin, czyli szalona ucieczka drużyny Króla Artura

Dzisiaj zabierzemy was do czasów Króla Artura, ale tak trochę z przymrużeniem oka. No dobra, to będzie totalne szaleństwo, czyli „Merlin ZinZin” od wydawnictwa Hobbity.eu. To jest kolejna gra kooperacyjna, którą opisujemy i tym razem przyjdzie nam walczyć z czasem, bo o ile w „Kto to był?” skrzynka grzecznie czekała na nasze decyzje, to tym razem klepsydra będzie bezlitosna :-)
[więcej w serwisie Dzieci Przy Planszy]

Dodano 2014-02-16 18:35:34 przez JoannaMERLIN ZINZIN, CZYLI CO SIŁ W NOGACH DO BROCELINADE. RECENZJA

Merlin ZinZin to kooperacyjna gra familijna przeznaczona dla 2 – 6 osób. Historia jest prosta: Po tym jak Merlin ukradł księgę zaklęć ojcu, czarownica Morfaga uwięziła chłopca w swoim zamku. Przyjaciele przyszli mu z pomocą i udało im się wypuścić przyjaciela na wolność. Teraz jednak wszyscy są w niebezpieczeństwie…
[więcej na blogu Gra na parę]

Dodano 2014-02-16 18:35:14 przez Joanna


Merlin Zinzin w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.56. Grę oceniło 15 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-02-16 18:34:51, ostatania modyfikacja 2016-01-15 12:45:47