Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Exposaurus

Średnia ocena: 7.37 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Exposaurus

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 35 min.


Projektant: Ron van Dalen

Kategoria: przygodowe

Mechanika: tile placement, set collection


Ocena BGG: 6.74  (17 użytkowników)


Polska instrukcjaOpis gry

Gra w której wcielamy się w dyrektora muzeum historii naturalnej, którego zadaniem jest zgromadzić w nowym muzeum najcenniejsze eksponaty szczątków dinozaurów i kamieni szlachetnych. Ten któremu uda się to najlepiej, zdobędzie sławę a jego muzeum odwiedzać będą tłumy. Ale uwaga! Gromadzone eksponaty musimy układać w muzeum w określony sposób, bowiem tylko wtedy kolekcja będzie przynosić punkty zwycięstwa.

Gra jest laureatem corocznego konkursu organizowanego przez spielmaterial.de na grę wykorzystującą z góry określone elementy (pionki, znaczniki, kostki). Gra wygrała edycję konkursu 2009/2010, a jej wydanie przez Muecke Spiele jest główną nagrodą dla autora projektu Rona van Dalena.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Exposaurus - recenzja

W 2009 roku ogłoszono w Niemczech konkurs na opracowanie gry planszowej, którego jedynym warunkiem było wykorzystanie komponentów zaproponowanych przez organizatorów: 36 sztuk kryształków w trzech kolorach, drewnianych sześcianów, figurki biegnącego ludzika i dysku w czterech kolorach oraz kostki. Uczestnicy mogli dowolnie dodać do zgłaszanych projektów także inne elementy niezbędne do stworzenia gry. W odpowiedzi otrzymano ponad 80 zgłoszeń. Wyłoniono trzech zwycięzców, których projekty zostały opublikowane przez wydawnictwo Mücke Spiele. Docelowo, w serii Edition Läufer, Mücke Spiele zamierza wydać osiem gier – w tym również projekty z rundy finałowej konkursu.

[więcej na blogu Untold BoardGames]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez Joanna


Exposaurus w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.73529. Grę oceniło 17 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:33:55, ostatania modyfikacja 2014-05-09 23:38:19