Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Rockwell

Średnia ocena: 7.53 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Rockwell

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Bruno Crépeault

Kategoria: ekonomiczne

Mechanika: area control, worker placement


Ocena BGG: 7.55  (138 użytkowników)
Opis gry

Each player represents a mining company drilling the Earth to get resources. But drilling often request the help of other players (forced or not). Each one therefore moves four drills on the arcs stratum of the planet to successfully implement his mines and extract maximum resources. The Fame points are acquired by spending materials, filling objectives and having majorities of material and money at the end of the game.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Zagrałem w “Rockwell”

Pamiętam, gdy drugiego dnia na Essen, trochę już zmęczeni przechodziliśmy koło stoiska wydawnictwa Sit Down!, udało nam się zasiąść przy wolnym stoliku z grą “Rockwell”. Większość z naszej czwórki miała ten tytuł na swoich listach, dlatego bardzo chcieliśmy sprawdzić ją w rozgrywce. Czasu do zamknięcia targów tego dnia nie starczyło, aby rozegrać pełną partię, ale nawet kilka rund, które rozegraliśmy wystarczyły, by zorientować, jak gra “chodzi”. Dodatkowo, tłumaczył i pilnował naszej partii sam autor, który też był już zmęczony, ale nie przeszkodziło nam to wymienić się z nim naszymi spostrzeżeniami oraz podpytać o losy wydania gry. Gra wydawana była pierwotnie na platformie Kickstarter, gromadząc 182% potrzebnej do wydania kwoty, ale nie odblokowując wszystkich możliwych stretch goals. Nie udało się więc wydać plastikowych figurek robotników, alternatywnego rynku czy planszy dystrybucji wykopalisk. Ostatecznie też na samych targach, żaden z nas nie kupił tej gry, czego ja osobiści trochę potem żałowałem. Dlatego z radością zaopiekowałem się grą Rockwell, która przyszła do naszej Redakcji do recenzji.
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-04-15 11:08:47 przez Joanna


Rockwell w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.55399. Grę oceniło 138 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:26:06, ostatania modyfikacja 2014-04-15 11:08:25