Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Krwiopijca

Średnia ocena: 6.36 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Krwiopijca

Friese's Landlord

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 40 min.


Projektant: Friedemann Friese

Kategoria: karciane

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 6.72  (185 użytkowników)


Wydawca: Lacerta

Polskie wydanieOpis gry

Podczas gry wcielisz się w bezwzględnego, wyrachowanego i pozbawionego uczuć właściciela kamienic, a twoim głównym celem będzie wyciśnięcie ze swoich lokatorów tyle pieniędzy, ile to tylko możliwe. Mówią o tobie Krwiopijca, ale to tylko wzbudza złośliwy uśmiech na twojej twarzy. Do twoich mieszkań będą się wprowadzać różni lokatorzy: rodzina, staruszek z psem, hakerzy i wielu innych dziwaków. Wszyscy marzą o wynajęciu idealnego mieszkania, ale najczęściej oferujesz im co najwyżej przeciętne lokale.

Korzystając z kart akcji możesz zyskać przewagę lub bronić się przed podłymi atakami innych wyzyskiwaczy. Czasami ich kosztem … a czasami kosztem twoich biednych lokatorów!

Życzymy udanej zabawy podczas utrudniania życia swoim przeciwnikom oraz zbicia fortuny w roli najbardziej efektywnego biznesmena w mieście!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Krwiopijca - Trudy właściciela kamienicy

Właściciel kamienicy to jednak nie ma lekko. Lokatorzy wiecznie nie płacą czynszu albo robią raban. Niestety, nikt się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Jeżeli nie posiadamy swojej kamienicy możemy takie coś zasymulować w grze Krwiopijca, gdzie będziemy wyzyskiwać swoich lokatorów, aby dostać od nich ostatnie grosze.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-09-15 12:24:27 przez JoannaGry planszowe u Wookiego | Krwiopijca


[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-08-27 23:07:17 przez JoannaKrwiopijca – zabawna mechanika wzajemnego zniszczenia

Całkiem niedawno przeczytałam felieton poruszający tematykę dotyczącą dydaktyzmu jaki niosą z sobą gry planszowe. I tak w dość obszernym panteonie argumentów znalazło się m.in. to, że uczą zdrowej rywalizacji, poszerzają horyzonty, kształcą umiejętność strategicznego myślenia, bla, bla, bla…jak w ustawie o celach edukacji. Piękno, dobro i prawda. Wszystko prawda, ale…czyż nie jest również tak, że dzięki niektórym grom, można po prostu się wyżyć, wyładować, zemścić, dokopać przeciwnikowi i na końcu przy salwach złowieszczego śmiechu, odtańczyć taniec zwycięstwa? Jasne, że tak. Fundamentem tego rodzaju demonicznych gier jest mechanika wzajemnego zniszczenia, a grono planszówek/karcianek opartych na tym pomyśle, właśnie zasiliło dziecko Lacerty. Poznajcie Krwiopijcę!
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-08-27 22:02:51 przez JoannaKrwiopijca, czyli jak być złośliwym deweloperem. Recenzja gry.

Krwiopijca to gra o byciu właścicielem kamienic – bardzo wredną osobą, która stara się wycisnąć każdy grosz z najemców i przy okazji zaszkodzić konkurencji. Zarządzanie domem kojarzy mi się z moim teściem. Co chwile jakieś remonty, naprawianie uszkodzeń lub szukanie lokatorów. Całe szczęście Krwiopijca ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jakoś nie podejrzewam (jeszcze!) teścia o to, że będzie zlecał morderstwo, nasyłał dzikich lokatorów lub podkładał gdzieś bomby. W taki humorystyczny sposób gra Krwiopijca podchodzi do tematu bycia żądnym zysków deweloperem. W oryginale nosi ona tytuł Friese’s Landlord i jest ona reprintem gry z 1992 roku.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-08-14 09:07:39 przez JoannaRozwiń  

Krwiopijca w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.71578. Grę oceniło 185 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:23:37, ostatania modyfikacja 2014-10-01 11:58:37