Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Relic Runners

Średnia ocena: 6.69 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Relic Runners

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Matthew Dunstan

Kategoria: familijne


Ocena BGG: 6.88


Wydawca: Days of Wonder

Polska instrukcjaOpis gry

Przemierzaj dżunglę, odnajdź skarby !
W Relic Runners wcielasz się rolę nieustraszonego odkrywcy, przemierzającego dżunglę w poszukiwaniu zagubionych świątyń pełnych zapomnianych skarbów i relikwii. Zaopatrzony jedynie w tropikalny hełm korkowy i zmysł poszukiwacza skarbów, będziesz badał ruiny świątyń i kapliczek.
Udana wyprawa wymaga umiejętnego planowania. Buduj szlaki, przygotuj racje żywnościowe i odpowiednie narzędzia, które pomogą w wyprawie przez dźunglę. Wyścig po skarby czas zacząć!
Uwaga! W grze znajduje się niewielka liczba elementów z napisami w języku angielskim (np. niewielka liczba kart), jednak znajomość tego języka przez wszystkich graczy nie jest wymagana do gry - wszystkich niezbędnych informacji dostarcza polska instrukcja.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Scheherazade | Znad Planszy | Relic Runners

Gry planszowe mają sporo wspólnego z matematyką. Obliczenia, statystyka, losowość i mnóstwo innych zagadnień, o których przeciętnemu użytkownikowi gier się nie śniło. Nawet na planszy zwykły układ graficzny to matematyka. Popatrzcie choćby na tę z gry Relic Runners, w której układ kluczowych elementów tworzy graf – zbiór wierzchołków, które mogą być połączone krawędziami w taki sposób, że każda krawędź kończy się i zaczyna w którymś z wierzchołków.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-06 22:48:12 przez JoannaRELIC RUNNERS CZ 1: TAJEMNICZE PUDŁO

Pasja miłośnika gier planszowych nie pozwala mu siedzieć w miejscu. Szuka on kolejnych pudeł, aby przeżyć przygodę, uniesienie intelektualne, doświadczyć rywalizacji i radości z wygranej. Otwierając kolejne pudła staje się odkrywcą. Najpierw ocenia materialną postać gry, przygląda się jej wykonaniu, trwałości. Jednak to mu nie wystarcza, nie jest on tylko widzem przechadzającym się po planszowym muzeum. Stara się odkryć przeznaczenie przedmiotów schowanych w pudełku. Aż w końcu pozwala, by mechanizmy w nim zawarte zaczęły pracować, jest ich częścią i obserwatorem jednocześnie. Gra i wydaje ocenę, którą czasem spisuje, zostawiając wskazówkę dla tych, którzy danego pudła jeszcze nie odkryli. Zapraszam do lektury zapisków planszówkowego archeologa, nie znanej dotąd części przygód Indiany Jonesa, dotyczących gry Relic Runners, które publikować będziemy w trzech częściach:

Indiana Jones – w poszukiwaniu planszowych reliktów!
[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-02-22 23:18:20 przez JoannaRELIC RUNNERS CZ. 2: PRZYGOTOWANIE I WYPRAWA

Zgodnie z zapowiedzią, publikujemy drugą część przygód planszówkowego Indiany Jonesa: w poszukiwaniu zaginionych reliktów…

No więc miał parę blizn. Co z tego? Kto ich nie ma? Każda opowiadała historię z jego życia. Życia przeżytego w cieniu wielkiej historii. W ciągu minionych dekad poznał wszystkie kontynenty i większość krajów. Wspinał się na górskie szczyty i penetrował katakumby. Przemierzał deszczowe dżungle, spalone słońcem pustynie i zaśnieżoną tundrę. Walczył z każdym wrogiem, jakiego można sobie wyobrazić – od kanibali po nazistów… choć z dwojga złego wolał już kanibali. Ale dziś…**

Dziś rozpoczynam przygodę w krainie, w której cywilizacja Days of Wonder pozostawiła skarby Rellic Runners. Nie będzie łatwo, gdyż w obozowisku czekają już cztery inne ekspedycje.
[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-02-22 23:17:39 przez JoannaRELIC RUNNERS CZ. 3: CZAS PODSUMOWAŃ

Zapraszamy do przeczytania trzeciej części zapisków planszówkowego Indiany Jones’a. Relic Runners: w poszukiwaniu zaginionych reliktów.

Siedząc w fotelu…

Po wielu ekspedycjach do dżungli, nadszedł czas podsumowań i refleksji. Będąc obserwatorem i uczestnikiem przygody jednocześnie ,chce zebrać przemyślenia w całość, by na ich podstawie inni planszówkowi archeolodzy mogli ocenić, czy chcą prowadzić swoje odkrycia właśnie w tym pudle. Podczas gdy moja fedora i bicz leżą w szafie i czekają na kolejne przygody zabieram się za spisywanie swych myśli…. zanim wezwie mnie kolejna przygoda!
[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-02-22 23:17:03 przez JoannaRelic Runners - Indiana Jones do odstawki?

Któż nie chciał być jak Indiania Jones? Życie pełne przygód, poszukiwań, wypraw po tajemnicze artefakty. Ech... Niektórzy mogą sobie tylko pomarzyć o takim losie. Jednak jeżeli ktoś lubi planszówki może stać się na chwilę poszukiwaczem przygód w grze Relic Runners.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2013-11-08 00:00:00 przez powermilkRozwiń  

Relic Runners w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.87578.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:21:18, ostatania modyfikacja 2014-02-18 23:49:39