Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Mount Everest

Średnia ocena: 7.06 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Mount Everest

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Adam Kałuża

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 7.13


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Wprowadź turystów na najwyższą górę świata
- Ja już nie mogę... nie mam siły...
- Jeszcze tylko kawałek, dalej! Widać już namiot!
Tak, spodziewałeś się, że z tym turystą będzie problem, ale powinien dać radę dotrwać do szczytu. Gorzej z tym za nim, który już słania się na nogach. Chyba będzie musiał przeczekać w namiocie. I gdzie jest Twój partner? Miał już dawno się pojawić z butlami tlenu. Bez nich żaden z tych nowicjuszy nie przetrwa nadchodzącej nawałnicy. Czeka Was ciężka noc na stoku Mount Everestu. Zresztą nie tylko Was... w dole widzisz kolejną wycieczkę, a powyżej jeszcze jedną. Nie ma to jak turystyczny sezon...
W grze Mount Everest wchodzisz właściwie w interes turystyczny, ale nie jest to taki zwyczajny biznes. Tutaj giną ludzie. Na tę najwyższą górę świata weszło już prawie 4000 osób, ale zginęło ponad 200. Jednego dnia weszło 150 osób.
Zdecydowana większość osób chcacych zdobyć szczyt ME to turyści, którzy nie mają doświadczenia i umiejętności wymaganych przy zdobywaniu ośmiotysięczników. Bez odpowiedniej pomocy nigdy nie dadzą rady.
Na szczęście jesteś Ty! Doświadczony himalaista i przewodnik. Na koncie masz już Broad Peak, K2 i inne ośmiotysięczniki, a na samym Mount Evereście byłeś już kilka razy. Dobrze wiesz, że to, co dla Ciebie jest proste, dla Twoich klientów może być ostatnią przygodą w życiu. Musisz zaplanować gdzie ustawić obozy, jak zadbać o klimatyzację, kogo i kiedy prowadzić na górę, a kiedy w dół, bo każdy z nich chce nie tylko zdobyć Mount Everest, ale też bezpiecznie wrócić do domu, ze zdjęciami.
Nawet idąc w gupie, walczysz sam.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Scheherazade | Mount Everest

Mount Everest – 8848 m n.p.m., najwyższa góra świata, która intryguje i przyciąga. Szacuje się, że w latach 1953-2011 szczyt zdobyło ponad 3000 osób, zginęło ponad 200. W 2012 r. w ciągu 1 dnia szczyt zdobyły 234 osoby. Współcześnie Czomolungma stała się atrakcją turystyczną za wielkie pieniądze – trudną do zdobycia, ale osiągalną.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-17 15:46:17 przez JoannaPrototyp Mount Everest, czyli kiedy K2 nie wystarcza

Już coraz częściej rano widzimy za oknem białą od mrozu trawę, więc to znak, że już wkrótce nasze ulice pokryje śnieżna powłoka. Tak, zima już nieubłaganie się do nas zbliża czy tego chcemy, czy nie. Ja akurat nie należę do osób pałających szczególną sympatią do śniegu, mrozu i krótkich dni, ale zawsze chętnie pomęczę się zdobywając po raz kolejny szczyt K2, dzięki grze stworzonej przez Adama “Folko” Kałużę. W czasie naszego ostatniego spotkania Folko podczas rozmowy rzucił hasło, że “jak będziesz chciał, to możesz zagrać w Mount Everest…” Dwa mrugnięcia powiek i dodałem dwa do dwóch: druga część K2 już jest! Jak to, jak będę chciał? Ja muszę zagrać! I tak oto mam okazję napisać kilka wrażeń z pierwszej mojej rozgrywki w drugą część, moim zdaniem najlepszej gry Folko. Czy będzie dziwne gdy napiszę, że szykuje się kolejny górski hit?
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-15 16:22:47 przez JoannaMirosław 'Tycjan' Gucwa | Mount Everest. Szerpa i syn – Turystyka wysokogórska ZnadPlanszy.pl

Prawie rok temu napisałem tekst opisujący wersję prototypową kolejnej części K2 Adama Kałuży – Mount Everest. Kilka dni temu odbyła się jej premiera, a obecnie wydawca gry REBEL.pl prezentuje grę na targach w Essen. W ciągu tych jedenastu miesięcy Mount Everest się zmienił, ale na szczęście jest to wciąż bardzo dobra gra.


Przed dalszą lekturą polecam przeczytanie mojego wcześniejszego tekstu dotyczącego pierwszej, prototypowej wersji gry. Nie chcę się powtarzać i pisać po raz kolejny czym jest Ice Fall oraz dlaczego Mount Everest stracił miano góry tylko dla twardzieli. Ale co najważniejsze, po lekturze obu tekstów zobaczycie jak zmieniła się gra oraz co z niej zostało usunięte, a co dodane. Tutaj chciałbym się skupić tylko na ostatecznym wydaniu i pokazać właśnie te zmiany.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-15 16:22:12 przez JoannaBoard Times - gry planszowe to nasza pasja

Serwis o grach planszowych i karcianych, w którym znajdziecie recenzje gier planszowych, felietony, wywiady z twórcami, zapowiedzi wydawnicze. Lubisz gry planszowe? Planszówki to twoja ulubiona rozrywka? Polubisz i nas.

[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-02-15 16:21:55 przez Joanna


Mount Everest w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.12756.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:21:10, ostatania modyfikacja 2014-02-25 20:09:23