Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Sidibaba

Średnia ocena: 6.06 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Sidibaba

Rok pierwszego wydania: 2008

Essen 2011


Liczba graczy: 3-7

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: Perepau LListosella


Ocena BGG: 6.12  (253 użytkowników)


Polska instrukcjaOpis gry

Potężny głaz przesuwa się na bok, odsłaniając pogrążone w mroku wejście do labiryntu.

Sidibaba i jego kompani powoli ruszają krętymi, podziemnymi ścieżkami oświetlając sobie drogę lampami naftowymi.

Niestety, Władca Złodziei już wie, że do jego siedziby wtargnęli intruzi w poszukiwaniu bezcennego skarbu. Tylko czeka na odpowiedni moment by pokrzyżować ich plany. Drużyna Sidibaby musi się spieszyć, jeśli bowiem przed opuszczeniem labiryntu ich lampy zgasną, nie będzie dla nich ratunku!

Podczas rozrywki Sidibaba, jeden z graczy wciela się w przywódcę złodziei, pozostali zaś w drużynę przemierzającą plątaninę podziemnych korytarzy w poszukiwaniu skarbu. Jeżeli tylko uda im się zdobyć kosztowności i opuścić labirynt, będą mogli cieszyć się zwycięstwem.

Władca Złodziei nie pozostaje jednak bierny, stara się sprowadzić drużynę w ślepy zaułek i jak najbardziej spowolnić ich misję, czas bowiem działa na niekorzyść Sidibaby i kompanów. Gdy tylko ich lampy zgasną, to przywódca złodziei zatrzyma skarb i zwycięży w rozgrywce.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Sezamie, wypuść nas

Chyba każdy w dzieciństwie słyszał opowieść o mitycznym skarbie, ukrytym w grocie za magicznym głazem. Tajemna formuła, usłyszana przypadkiem przez prostego perskiego rzemieślnika, otworzyła przed nim szansę na poprawę swojego losu. Wpierw jednak musiał on stawić czoło wielu przeciwnościom. Historia ta stała się inspiracją dla twórcy gry „Sidibaba”.
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaSidibaba – czy to gra, czy zabawa?

Czasem wpadają mi w ręce słabe gry i choć po pierwszych rozgrywkach wiem, że są takie, to staram się z nich coś wycisnąć. Poszukać czegoś dobrego, specjalnego przeznaczenia, wartości. W ten sposób jedne gry się wybronią, innym się to nie udaje. Podobnie rzecz się ma z grą Sidibaba, w którą grałam w składzie 3-5 osób.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaWejdź do jaskini skarbów!

Jesteś poszukiwaczem skarbów. Razem ze swoimi kompanami stoisz przed ciemnym, mrocznym wejściem do jaskini. Wiesz, że gdzieś w jej niezgłębionych korytarzach leży ogromny, nieprzebrany skarb, a także, niestety, że te jaskinie oraz wszelkie bogactwa w niej leżące, należą do Mistrza Złodziei. Zna on doskonale swoje posiadłości i widzi dokładnie każdy krok intruza. Twoja drużyna ma tylko 12 lamp – każda z nich wystarcza na około 3 minuty. Czy uda wam się znaleźć skarb, wyjść i uciec z wielkim majątkiem, czy też skończy wam się jedyne źródło światła i zostaniecie uwięzieni w ciemnych grotach do końca swoich dni?
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


Sidibaba w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.12028. Grę oceniło 253 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:14:34, ostatania modyfikacja 2014-03-17 13:46:55