Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Pentos

Średnia ocena: 6.05 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Pentos

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 7 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Bruno Cathala

Kategoria: karciane

Mechanika: hand management, set collection


Ocena BGG: 6.10  (50 użytkowników)


Wydawca: Trefl

Polskie wydanieOpis gry

Wreszcie nadszedł czas wyczekiwanego przez wszystkich corocznego Festiwalu Czarów!

Podczas pokazu magicznego kunsztu w szranki stajecie Wy: Uczniowie Czarnoksiężnika! Waszym zadaniem jest umiejętne łączenie magicznych składników tak, aby uzyskane z nich mikstury po spożyciu pozwoliły Wam rzucać potężne czary. Olśnijcie publiczność czarnoksięską wirtuozerią, dajcie pokaz zmyślności i sprytu!

Nie zapominajcie jednak o uwadze i ostrożności. Magia bywa zdradliwa, a niewłaściwe połączenie składników może sprawić, że zamiast w rycerza w lśniącej zbroi zmienicie się w ropuchę, stając się pośmiewiskiem dla rywali!

Autorem gry karcianej Pentos jest Bruno Cathala – jeden z najbardziej cenionych twórców gier.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja na stronie Zagramy

Po recenzjach gier Zero i Korsar kolej na trzecią z trzech pierwszych karcianek spod marki Trefl Joker Line. Opowiem więc o Pentos – grze Bruna Cathali. Wcielimy się w niej w adeptów magii i weźmiemy udział w corocznym Festiwalu Czarów. Pochwalić się będziemy musieli wirtuozerią w warzeniu eliksirów, pozwalających rzucać potem mniej lub bardziej potężne czary. Unikać trzeba przy tym wszelkich niezręczności i partactwa, bo te skutkują koa – magicznymi oparzeniami, krótko mówiąc: punktami karnymi.
[więcej na stronie Zagramy]

Dodano 2014-11-13 00:05:54 przez JoannaPentos. Recenzja gry od wydawnictwa Trefl.

Pentos to gra karciana autorstwa pana Bruno Cathala. Przeznaczona jest ona dla dwóch do pięciu graczy. W Polsce została wydana przez wydawnictwo Trefl w serii Joker Line. Firma ta była na tyle miła, że udostępniła nam egzemplarz do recenzji i sprawdzenia, czy gra nadaje się dla dwóch osób.
[więcej na stronie For2players]

Dodano 2014-08-27 23:23:29 przez JoannaPentos – remik nie tylko dla magów

Pentos to gra Bruno Cathali o uczestnikach turnieju magów starających się zebrać składniki do mikstur umożliwiających im rzucenie czarów. Mówiąc wprost, gra polega na tworzeniu na ręku układów z kart dobranych ze stołu i odpowiednim ich zagrywaniu.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-08-27 22:05:08 przez JoannaGradanie – Zero, Pentos, Korsar

Czasami jedna gra to za mało, dlatego w tym odcinku przygotowaliśmy dla Was potrójne uderzenie treflowym Joker Line.

Jest to pierwszy odcinek, w którym w użyciu będzie spis treści, gdyby ktoś chciał posłuchać tylko o jednej grze. Niemniej oczywiście zachęcamy do wysłuchania całości Natomiast zasady dla każdej gry mają oddzielne filmiki.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-08-13 16:09:25 przez JoannaScheherazade | Pentos

Bruno Cathala, francuski projektant, znany z wielu świetnych gier, w tym Cyklady, Mr. Jack, Mały Książę czy Piraci: Karaibska flota, ma w swoim dorobku wiele gier, o których nawet nie słyszałam. Jedną z nich jest kolejna gra karciana z serii Joker Line – Pentos.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-08-13 16:03:07 przez JoannaPentos - Festiwal Czarów czas zacząć!

Niedawno zająłem się Zerem, a dzisiejsza recenzowana pozycja ma w nazwie słowo nawiązujące do penta, czyli greckiego słowa oznaczającego pięć. Poczujemy się nieco jak członek tajemnego stowarzyszenia i osoba posiadająca wiedzę tajemną, bowiem będziemy tworzyć mikstury i rzucać zaklęcia. Zapraszam Festiwal Czarów zaprezentowany w grze Pentos!

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-08-13 15:47:16 przez JoannaPentos – i ty możesz zostać czarodziejem – recenzja

Czasem wystarczy jedno spojrzenie na opakowanie, by wiedzieć, że gra jest dobra. Gustowna, modna czerń wpada w oko. Poręczny, twardy prostopadłościan wpada w dłoń. Nazwisko lubianego autora, którego nie wypada nie znać. Opakowanie, za które niewiele wypada z portfela. Wygląda na to, że Bruno Cathala wpadł na kolejny świetny pomysł, nie może być wpadki
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-08-12 17:14:28 przez Joanna


Pentos w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.09906. Grę oceniło 50 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:12:32, ostatania modyfikacja 2014-08-27 23:24:03