Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Szczęść Boże

Średnia ocena: 7.78 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Szczęść Boże

Coal Baron / Glück Auf

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 70 min.


Projektant: Wolfgang Kramer, Michael Kiesling

Kategoria: familijne, strategiczne

Mechanika: worker placement, tile placement, set collection


Ocena BGG: 7.36  (850 użytkowników)


Wydawca: Eggertspiele, Gigamic, Lacerta

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Śląsk, schyłek XIX wieku. Pojęcia typu energia słoneczna czy ekologia” jeszcze nie istnieją. Istnieją za to „niekończące się zasoby węgla”.

Jesteście właścicielami kopalni. Waszymi zadaniami są m.in.: produkcja wagoników w warsztatach, zarządzanie pracą górników oraz wydobywanie urobku. Aby zdobyć punkty zwycięstwa musicie pozyskiwać i realizować zamówienia na dostawę węgla. Zamawiane są specyficzne gatunki węgla. Każdy gatunek wydobywa się z innego poziomu, więc należy kopać na różnych głębokościach - co podraża koszt wydobycia.

Przed wami mnóstwo pracy i podstawowy problem: im później wyślecie górników do wykonania konkretnego zadania, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ich musiało pracować więcej, aby je zakończyć. Każdy z was posiada jednak ograniczoną liczbę górników. A więc: do roboty! Szczęść Boże!

Premiera przewidziana jest na: 29 kwietnia 2014.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Scheherazade | Szczęść Boże

Szczęść Boże to pierwsza eurogra, którą zaprezentowałam mojej wakacyjnej ekipie znad planszy. Ekipie graczy początkujących, bo grających u mnie zaledwie od kilku wakacyjnych tygodni. Brak doświadczenia nie był żadną przeszkodą. Wystarczył zapał, dobre chęci, otwarta głowa i matura w kieszeni. Ekipa i gra sprawdziły się w tych warunkach doskonale.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-08-01 22:53:20 przez JoannaIdymy na szychta

Szczęść Boże to polska edycja gry Glück Auf znanej też pod tytułem Coal Baron wydana niedawno przez Lacertę, w której przyjdzie nam się wcielić w rolę zarządcy kopalni.

Gra przenosi nas do XIX wieku na Śląsk. Wydobywamy węgiel, realizujemy zamówienia, zarabiamy pieniądze, czyli robimy wszystko, żeby na koniec gry mieć jak najwięcej punktów i wygrać. Autorami gry są Wolfgang Kramer i Michael Kiesling, którzy mieli już okazję wcześniej ze sobą pracować projektując znaną trylogię, czyli Tikal, Java i Mexica.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-07-25 21:51:12 przez JoannaGradanie – Gluck Auf

Powoli chyba rodzi nam się tradycja, że na zmianę recenzujemy gry, o których nikt nie słyszał, z takimi, które jednak jakiś odzew wzbudziły. Dzisiaj gra z tej drugiej kategorii, tematycznie dotykającej Lubelszczyzny tylko dzięki Bogdance.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-06-28 23:27:21 przez JoannaSzczęść Boże

Wybrałem tę grę, bo uznałem, że jest to dobry tytuł na przywitanie. Szczęść Boże, Gruess Gott, Witajcie. Jestem Voytec i jestem planszoholikiem.
[więcej okiem Planszoholika]

Dodano 2014-06-23 12:37:01 przez JoannaSzczęść Boże - Wungiel potrzebny od zaraz

Szczęść Boże to prosta gra, która może być bramą do cięższych tytułów dla niedzielnych graczy. Rozgrywka jest przyjemna i miła. Jednak w wykonaniu pojawiło się parę błędów. Jeżeli ktoś przymknie na nie oko, to Szczęść Boże okaże się całkiem dobrym tytułem.
Plusy:
- ładna oprawa graficzna
- dobre wykonanie
- proste zasady, niedługi czas gry
- planszetka gracza, absolutnie zdominowała wszystkie elementy w grze
- bardzo dobra skalowalność
Minusy:
- banknoty i wskazówka, to skaza na tle dobrego wykonania
- niskie wyjaśnienie fabularne niektórych działań
- mała regrywalność
Ocena: 8/10
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-06-07 23:58:58 przez JoannaGry planszowe u Wookiego


[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-05-24 16:52:08 przez JoannaSzczęść Boże. Recenzja.

Szczęść Boże to najnowsza gra od wydawnictwa Lacerta. Pozycją tą zainteresowaliśmy się kilka miesięcy temu, po obejrzeniu wideorecenzji anglojęzycznej wersji tej gry. Ucieszył nas fakt, iż Glück Auf zostanie wydana w Polsce, licząc na otrzymanie jej do recenzji.

Jest to typowa gra typu euro. Zasady są proste. Losowość jest minimalna. Każdy z graczy startuje z taką samą ilością zasobów. Nie ma podziału na rasy, które wprowadziłyby różnorakie umiejętności. Uczestnicy rozgrywki wcielają się w rolę zarządcy kopalni. Dysponując swoimi górnikami starają się jak najefektywniej wykorzystać ich do zdobycia zwycięstwa w grze Szczęść Boże. Ten, kto najlepiej zrealizuje swoje zadania i pozyska najbardziej ekonomiczne zamówienia, zbierze najwięcej punktów i wygra.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-05-22 23:33:37 przez JoannaSzczęść Boże w partiach zarządzania górniczą szychtą

Kramer i Kiesling po raz kolejny odwalili kawał dobrej roboty. Do rąk graczy trafia gra, która sprawia radość w odniesieniu do trzech podstawowych poziomów mierzonych „ frajdomierzem”. Po pierwsze – wykonanie, po drugie (moim zdaniem) dobry klimat, po trzecie ciekawa i przemyślana mechanika.
Śląsk, schyłek XIX wieku. Wokół rozpościera się obraz świata przemysłu, fabryk i nieustannie zapracowanych ludzi. Gracz wciela się w rolę właściciela kopalni, którego zadaniem jest wydobywanie węgla, nadzór nad jego transportem, oraz zarządzanie pracą górników. Realizacja różnorodnych zamówień umożliwia zdobycie tego, co w każdej grze najistotniejsze – punktów zwycięstwa. Jednak to tylko część dobrego planu taktycznego, ale o tym za chwilę. Na początku chcę przekonać Was do trzech czynników wymienionych we wstępie, które sprawiły, że grę zaklasyfikowałam do półkowej kategorii: Warto grać.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-05-22 10:57:17 przez Joanna


Szczęść Boże w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.3582. Grę oceniło 850 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:12:15, ostatania modyfikacja 2014-04-28 11:03:39