Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Labirynt śmierci

Średnia ocena: 6.64 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Labirynt śmierci

Citadel of Blood

Rok pierwszego wydania: 1980


Liczba graczy: 1-6

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Eric Lee Smith

Kategoria: przygodowe

Mechanika: tile placement, role playing


Ocena BGG: 6.28  (150 użytkowników)


Polskie wydanieOpis gry

Grupa śmiałków zagłębia się w podziemne korytarze tajemniczego labiryntu. Czekają na nich ukryte skarby strzeżone przez hordy potworów. Celem wyprawy jest odnalezienie Czarnych Wrót i pokonanie strzegącego ich Bezimiennego.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Historia RPG w Polsce: Labirynt Śmierci

Labirynt Śmierci to pierwsza gra fantasy, jaka ukazała się w Polsce w dużym nakładzie. Dysponuje tak wieloma cechami upodobniającymi ją do gier fabularnych, że nietrudno było spreparować dzięki niej pełnoprawną grę fabularną. Mógł to zrobić każdy, kto w tamtych czasach dysponował odrobiną fantazji.
Historia Labiryntu Śmierci jest nieco zagmatwana. Oryginał Citadel of Blood, gra Erica Lee Smitha powstała na bazie innej gry planszowej o nazwie Death Maze, zaprojektowanej przez znanego projektanta gier Grega Costikyana.
Labirynt Śmierci został wydany u nas w 1982 roku przez firmę Encore. Warto wspomnieć, że bez praw licencyjnych, co w tamtych czasach nie było nader dziwne.
[więcej...]

Dodano 2014-04-26 14:21:04 przez JoannaLabirynt śmierci | GNIAZDO Enklawa gier planszowych

Grupa śmiałków zagłębia się w podziemne korytarze tajemniczego labiryntu. Czekają na nich ukryte skarby strzeżone przez hordy potworów. Celem wyprawy jest odnalezienie Czarnych Wrót i pokonanie strzegącego ich Bezimiennego.

Jak przystało na konwencję fantasy drużyna składa się ze śmiałków. Każdy z graczy wybiera postać należącą do jednej z trzech ras (ludzie, elfy, krasnoludy) różniących się wartościami cech siły, potencjału magicznego, umiejętnościami w posługiwaniu się bronią i zdolnościami specjalnymi. I na tym kończy się niestety dobra część zabawy. Drużynę reprezentuje na planszy tylko jeden żeton. Role graczy sprowadzają się do wymigiwania własnego bohatera od wszelkich ryzykownych zadań, to jest od rozbrajania pułapek czy nacierania podczas walki w pierwszym szeregu. W trakcie gry może dojść do kłótni o kierunek ruchu, kiedy jedni uczestnicy będą chcieli powrócić do siedziby wyjątkowo wrednego potwora po cenny skarb, a inni zaczną wycofywać się do wyjścia aby odzyskać siły.

Dlatego "Labirynt Śmierci" zainteresuje raczej pojedynczego gracza, który w samotnej rozgrywce prowadzi drużynę złożoną z sześciu śmiałków.
[więcej...]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


Labirynt śmierci w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.27933. Grę oceniło 150 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 01:09:53, ostatania modyfikacja 2014-04-26 14:20:23