Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Apacze i Komancze

Średnia ocena: 6.79 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Apacze i Komancze

Bison: Thunder on the Prairie

Rok pierwszego wydania: 2006


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Wolfgang Kramer, Michael Kiesling

Kategoria: strategiczne

Mechanika: area control, tile placement


Ocena BGG: 6.42  (1016 użytkowników)


Wydawca: Egmont Polska

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Sprawdzony duet niemieckich autorów Wolfgang Kramer i Michael Kiesling już niedługo będzie mógł cieszyć się kolejną wydaną grą na naszym rynku. Games Fanatic zaś z przyjemnością obejmuje patronat nad tym tytułem.
Gracze są wodzami indiańskich plemion, które walczą ze sobą o dominację na prerii. Będą zdobywać cenne zasoby, które pozwolą im na budowę nowych tipi oraz czółen i umożliwią dalszą ekspansję. Wygra gracz, którego szczep zdobędzie terytoria dostarczające najwięcej bizonów, łososi i indyków. „Apacze i Komancze” to gra strategiczna wymagająca planowania i zarządzania zasobami. Nieustanna rywalizacja z innymi graczami o najmniejszy nawet fragment terytorium sprawia, że w każdym momencie gry trzeba bardzo uważnie dysponować swoimi indiańskimi wojownikami i przewidywać posunięcia rywali.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja w serwisie GamesFanatic

Duet Kramer&Kiesling znany jest z tego, że potrafi stworzyć naprawdę porządne i wciągające gry. Za każdym razem gdy zobaczę na pudełku te dwa nazwiska, od razu mam ochotę zagrać. Tym razem po kilku partiach czułam, że jednak nic mnie nie zachwyca. Każdy ma swoje wzloty i upadki. Tutaj mamy do czynienia z małym kołowaniem tego samolotu. Absolutnie nie jest to gra zła, aczkolwiek nie ma w niej efektu „wow”. Aby przekonać się czy tego rodzaju planszówka trafi w Wasze gusta, zapraszam do krótkiego pobytu na preriach pośród zwaśnionych indiańskich plemion.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-11-13 00:13:51 przez JoannaBison

Gra planszowa „Bison” osadzona jest w czasach, zanim biali ludzie zasiedlili północno-zachodnią część Stanów Zjednoczonych Ameryki – tam gdzie dziś znajduje się stan Idaho. W tamtych czasach, jedynymi mieszkańcami tego terenu byli Nez Perce, rdzenni Indianie, znani jako dzielni wojownicy. Prowadzili pokojowy, na wpół koczowniczy tryb życia. Podczas polowania, połowów ryb i sezonu zbierackiego wychodzili z zimowych kryjówek i przemierzali ziemie w małych grupach by polować na bizony i dzikie ptactwo oraz łowić łososie w bystrych rzekach.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-05-06 00:00:00 przez Joanna


Apacze i Komancze w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.4192. Grę oceniło 1016 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:57:54, ostatania modyfikacja 2014-09-17 23:39:26