Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Orły i Rakiety

Średnia ocena: 7.00 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Orły i Rakiety

Eagles & Missiles

Rok pierwszego wydania: 2012


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Maciej Szopa

Mechanika: card drafting


Ocena BGG: 7.00


Polskie wydanie (2012)Opis gry

Orły i Rakiety autorstwa Macieja Szopy to pierwsza gra planszowa podejmująca temat współczesnej wojny na terytorium Polski. Nareszcie można będzie sprawdzić w praktyce jakie możliwości ma nasza armia i czy jest w stanie obronić kraj, a przynajmniej utrzymać jego część zanim do akcji wkroczą sojusznicy. Gra skupiona jest przede wszystkim na walkach lotniczych nad Polską. Walki lądowe, operacje morskie, a nawet działania wojsk specjalnych także nie zostały pominięte ale stanowią jedynie tło do właściwej rozgrywki.

Gracz polski zarządza eskadrami samolotów posyłając je do boju w celu powstrzymywania wrogich ugrupowań lądowych (bombowce i samoloty szturmowe), zwalczania eskadr lotniczych przeciwnika (myśliwce) a także decyduje o wykorzystaniu naziemnych środków obrony przeciwlotniczej. Ponadto decyduje o kierunkach uderzeń przybywających Polakom z odsieczą eskadr natowskich. Agresor dowodzi siłami naziemnymi atakującymi poszczególne terytoria naszego kraju, wspiera natarcia lotnictwem i stara się zlikwidować polskie eskadry lub przynajmniej pozbawić je dogodnych lotnisk.

Pomysł gry opiera się na scenariuszach rozpatrywanych w polskich sztabach i trenowanych na poligonach, na wielkich ćwiczeniach polowych: Anakonda czy Dragon. Tak jak podczas prawdziwych symulacji uderzenia na Polskę są wyprowadzane z Bałtyku (desant), Okręgu Kaliningradzkiego i Białorusi, a głównym celem jest tak zwana polska linia życia: Górny Śląsk, Warszawa i Trójmiasto.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Orły i Rakiety

Inspiracją do projektowania gry bitewnej/wojennej są prawdziwe wydarzenia. Z taką sytuacją mamy do czynienia w grach takich jak Memoir`44 czy FAB: Sicily –...

[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-14 22:19:07 przez jenny71


Orły i Rakiety w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:48:51, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:27:40