Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Tajemnicze Domostwo

Średnia ocena: 7.60 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Tajemnicze Domostwo

Mysterium

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2014


Liczba graczy: 2-7

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 42 min.


Projektant: Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko

Kategoria: imprezowe, logiczne

Mechanika: storytelling, hand management

System Klasyfikacji Umiejętności: A3.Komunikacja wizualna


Ocena BGG: 7.58  (2686 użytkowników)


Wydawca: Portal Games

Polskie wydanie (2013)



Opis gry

Rozwikłaj zagadkę posiadłości
Grupa śledczych trafia do nawiedzonego domu, by rozwikłać jego zagadkę. Mają dokładnie siedem nocy na odkrycie przesłania nieszczęsnego mieszkańca posiadłości. Tajemnicze Domostwo to towarzyska gra planszowa dla 2-7 graczy. Jeden z nich wciela się w postać ducha. Jego zadaniem jest sprawić, by pozostali gracze odgadli przedmioty, miejsca i osoby powiązane ze zbrodnią sprzed lat. Posłużą im do tego przepiękna talia kart, siła skojarzeń i potęga wyobraźni! Oto zabawa w skojarzenia, która świetnie sprawdza się zarówno dla pary, jak i w większym gronie rodziny i przyjaciół!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Tajemnicze Domostwo - Paranormalne śledztwo

Do miasteczka na prowincji w Anglii zawitała grupa niezwykłych badaczy zjawisk paranormalnych. Podejrzewa się, że dom, w którym od kilkunastu lat nikt nie mieszkał jest nawiedzony. Specjaliści od niecodziennych spraw wykonali seans spirytualistyczny, dzięki czemu nawiązali kontakt z duchem. I to z nie byle jakim. Byt z którym się porozumiewają to niespokojna dusza osoby, którą niesłusznie oskarżono o morderstwo, po czym ją zlinczowano. Jedynie czego pragnie, to uzyskać spokój, ale może to się stać jedynie, gdy zostanie oczyszczone jego imię. Niestety, nie będzie to prosty proces, bowiem duch nie może wprost poinformować kto jest odpowiedzialny za ten haniebny czyn. W zamian zsyła sny, które mają pomóc w znalezieniu sprawcy. Poszukiwacze mają jedynie kilka dni na dokonanie rekonstrukcji zdarzeń, bowiem nić kontaktu jest krucha i lada chwila może się zerwać. Wtedy jedyna szansa na zrehabilitowanie niesłusznie oskarżonego człowieka przepadnie, a sprawiedliwość nie zapanuje. Wejdziesz do Tajemniczego Domostwa?

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-08-11 00:00:00 przez powermilk



Red Dice | Tajemnicze Domostwo

W wielkiej posiadłości, wiele lat wcześniej popełniono morderstwo, za które na śmierć skazano niewinną osobę. Po latach jej duch powraca do majestatycznego domostwa i stara się wskazać reszcie graczy prawdę na temat tej zbrodni. Mechanika gry opiera się na mrocznych kartach snów, które duch zsyła na prowadzących śledztwo aby pomóc im w rozwikłaniu zagadki.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-06-28 23:28:36 przez Joanna



Pierwszy raz w Tajemniczym Domostwie

Gra w Tajemnicze Domostwo wciąga. Cały ubiegły weekend minął nam na graniu w tę grę. Co chwila słyszałam prośby o jeszcze jedną partię. Co kryje się zatem w Tajemniczym Domostwie? Już sam tytuł, który brzmi jak dobry kryminał zachęca do wzięcia gry z półki. Podobne wrażenie robi ilustracja na pudełku, a kiedy jeszcze zajrzymy do środka i spojrzymy na wypraskę przyozdobioną wycinkami z gazet opisujących morderstwo, tym bardziej mamy ochotę zagrać.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-06-08 00:35:14 przez Joanna



Opinia na stronie 3trolle.pl

Nie należy tej gry porównywać do Dixita.
Obie mają bardzo specyficzne karty i jadą na skojarzeniach, ale każdy szczegół jest inny.

Nie należy powtarzać, że jeśli podobał ci się Dixit, to musisz mieć tą grę.
Dixita uwielbiam, tej gry nienawidzę.
[więcej na stronie 3Trolle]

Dodano 2014-05-28 00:01:47 przez Joanna



Tajemnicze Domostwo – czyli nie taki Duch straszny…

Kiedy zaproszono nas do tej rozpadającej się rudery zastanawiałem się, czy kpią sobie z nas jej nowi właściciele. Prośba o pomoc w wypędzeniu ducha była dla nas czymś nowym, zwłaszcza dla mnie. Bo jak jestem jeszcze w stanie zrozumieć cygankę i wiedźmę… tak po co zapraszać mnie – zwykłego dziennikarza – było dla mnie zagadką. Wkrótce jednak okazało się, że będziemy musieli rozwikłać nie lada tajemnicę.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-05-01 22:58:55 przez Joanna



Gramy Bez Monitora #12 – Tajemnicze Domostwo

To już 12 odcinek naszej planszówkowej serii Gramy Bez Monitora. Mam nadzieję, że przypadła Wam do gustu. Dziś detektywistyczna gra paranormalna od Wydawnictwa Portal.
W dzisiejszym odcinku, zajmę się grą, w której gracze muszą się wykazać niemalże szóstym zmysłem. Tajemnicze Domostwo, to planszówka, która łączy ze sobą elementy Cluedo i Dixita. Jak wyszło takie połączenie? Zobaczcie sami.
[więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

Dodano 2014-03-27 08:32:54 przez Joanna



Recenzja Tajemniczego Domostwa - kooperacyjny Dixit, czy może coś więcej?

Na pierwszy rzut oka Tajemnicze Domostwo wydaje się być połączeniem Dixita i Cluedo, gier już w zasadzie kultowych, co z jednej strony wydaje się być genialne i zachęcające do spróbowania, a z drugiej dziwne i wzbudzające pytania jak to w ogóle może działać. Prawda leży pośrodku, a stopień podobieństwa najnowszej gry Portalu do wymienionych pozycji każdy niech oceni we własnym zakresie.
[więcej na stronie Gram na planszy]

Dodano 2014-03-19 13:53:52 przez Joanna



W pajęczej sieci - Tajemnicze domostwo

Któż nie kocha tajemnic, zagadek i poszukiwań prowadzących do rozwikłania tajemnic sprzed lat. Ja uwielbiam i dlatego bez większego wahania sięgnąłem po grę będącą, wedle opisu na pudełku, niemal krzyżówką Dixit oraz Cluedo. Mowa oczywiście o Tajemniczym domostwie, jednemu z najmłodszych dzieci wydawnictwa Portal, które wydano na licencji. Podczas rozgrywki jeden z graczy wciela się w postać ducha ongiś zamordowanej osoby, która stara się naprowadzić śledczych na właściwy trop. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż może im to pokazywać tylko w snach, a te na dokładkę są bardzo pogmatwane. Pozostali gracze też nie mają zbyt wiele czasu, więc zgranie jest na wagę złota. Otóż to, mamy do czynienia z mieszanką gry kooperacyjnej, detektywistycznej i baśniowej, choć w tym wypadku bliżej jej do horroru, co jest jak najbardziej na miejscu, niż słodkiej bajki. Czy sekrety schowane w Tajemniczym domostwie, są warte swej ceny i czasu? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-03-05 16:11:41 przez Joanna



Videorecenzja

Po przerwie na zimowe ferie wracamy z recenzją gry Tajemnicze Domostwo! Jest to ciekawa pozycja od wydawnictwa Portal Games. Gracze wcielają się w grupę śledczych, której zadaniem jest odkrycie kto popełnił przed laty straszliwą zbrodnię…
[więcej w serwisie BoardGames Factory]

Dodano 2014-02-20 21:11:03 przez Joanna


Tajemnicze Domostwo w Internecie:



Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.57702. Grę oceniło 2686 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]




Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:46:34, ostatania modyfikacja 2016-02-08 13:29:04