Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Mniam mniam

Średnia ocena: 6.22 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Mniam mniam

Om Nom Nom

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 1-6

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Meelis Looveer

Kategoria: karciane

Mechanika: dice rolling


Ocena BGG: 6.44  (165 użytkowników)


Wydawca: G3

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Mała myszka nie może się doczekać, aż skubnie kawałeczek przepysznego serka. Nie podejrzewa, że w oddali czai się wygłodniały kocur...

Te muszki wyglądają tak smakowicie... Twoja żaba może złapać je wszystkie. Uważaj jednak - cwany jeż pewnie się już tego spodziewa! Mniam, mniam - i po żabie!

W Mniam, mniam gracze wcielają się w role drapieżników, którzy polują na swoje jedzonko. Jednak zdobycie pożywienia nie jest takie łatwe. Wszystkim graczom burczy w brzuchach, a zasoby: sera, marchewki i... much są ograniczone. Nigdy nie wiadomo kto zje sytą kolację, a kto będzie musiał obejść się smakiem. Zatem polowanie czas zacząć!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Zgrani Znad Planszy | Mniam mniam

Jeżeli zastanawiacie się, z jaką inną grą może się Wam kojarzyć Mniam mniam, od razu śpieszę z odpowiedzią, że z karcianką Kto kogo? Podobny temat, podobne grafiki, jednak dwie całkiem różne gry. Tu oprócz kart mamy kości, no i przede wszystkim lepiej dopracowaną mechanikę.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-11-12 23:58:16 przez JoannaMNIAM, MNIAM

Pudełko Mniam Mniam skrywa 3 plansze, 36 kart, 15 drewnianych kości, notes i instrukcję. Wszystkie elementy od plansz po kości są znakomicie wykonane i naprawdę cieszą oko. Choć po otworzeniu pudełka ma się wrażenie, że elementy znajdujące się pod planszami trochę się gubią w otoczeniu. W środku znajdziemy tekturową wkładkę z ładną szatą graficzną, ale przydałoby się jednak wprowadzić więcej ergonomii do pudełka, która ułatwia przechowywanie gier w domowej kolekcji.
[więcej na blogu Rodzinna Rozrywka]

Dodano 2014-08-13 16:24:29 przez JoannaMniam mniam czyli łańcuch pokarmowy dla najmłodszych

Dzień dobry. Czy na sali są może amatorzy żabich udek? A może jest ktoś zainteresowany deską serów? Dla wielbicieli marchewek też znajdzie się coś satysfakcjonującego! Wystarczy zajrzeć do pudełka gry Mniam mniam! Tytuł ten, wydany w Polsce przez G3, traktuje o niczym innym, jak o łańcuchu pokarmowym. Każdy z graczy kontroluje drapieżniki, które w trakcie rozgrywki posyła na łowy celem upolowania zdobyczy. Musi przy tym jednak uważać bowiem jego myśliwy może bardzo łatwo stać się także zwierzyną!
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-07-29 10:29:02 przez JoannaOm Nom Nom, czyli zabawa w kotka i myszkę

Grę Om Nom Nom otrzymaliśmy dzięki uprzejmości wydawnictwa Brain Games z Łotwy. Jest to gra od jednego dla sześciu graczy. Pisząc tą recenzję jesteśmy świadomi, że gra jest niedostępna w Polsce, ale wiemy, że wydawnictwo G3 (źródło: BGG) planuje wydać grę pod tytułem Mniam Mniam. Jednak jeśli mielibyście okazję zakupić Om Nom Nom to nadmienię, że jest ona niezależna językowo. Wystarczy, że jedna osoba zna język angielski (albo niemiecki, francuski, holenderski, rosyjski, ukraiński, estoński, łotewski lub litewski) i zapozna się z instrukcją. Na planszy i kartach nie występują żadne napisy.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-05-08 22:47:15 przez JoannaOm nom nom – gdy nie ma kota, myszy jedzą ser

Zacznijmy prosto z mostu. To nie jest recenzja waszej nowej ulubionej gry. Gorzej. To nie jest recenzja gry, która mogłaby pomarzyć o położeniu na półce obok waszej ulubionej. Choćby przez 5 sekund. Kiedy nigdzie indziej nie ma już miejsca.
Gotowi na solidną dawkę lania literackich pomyj? Ostrą jazdę po kąśliwych metaforach błyskotliwych niczym galeria handlowa po 1 listopada? Niestety.
Jak na nieszczęście, nie jest to też recenzja gry złej. A przynajmniej nie zepsutej.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-05-01 00:00:00 przez Joanna


Mniam mniam w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.44333. Grę oceniło 165 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:42:28, ostatania modyfikacja 2014-07-29 10:28:41