Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Corsari

Średnia ocena: 6.10 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Corsari

I Go!

Rok pierwszego wydania: 2003


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Leo Colovini

Kategoria: familijne, karciane

Mechanika: hand management, set collection


Ocena BGG: 6.40  (845 użytkowników)


Wydawca: Piatnik

Polska instrukcjaOpis gry

Kapitanowie korsarzy planują kolejną wyprawę, do której muszą skompletować swoje załogi. W wyprawie chcą uczestniczyć członkowie aż dziesięciu band korsarskich, nie wszyscy jednak są potrzebni. Kapitan, który pierwszy podniesie kotwicę i wypłynie w morze ma przewagę, jednak na jego pokład może się prześlizgnąć zbyt wielu nieproszonych gości! Zwycięża ten, kto zabierze najmniej pasażerów na gapę.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Na bezkresnych, karcianych wodach

Corsari jest tytułem, który ma sporo wad, jednak pewne jego aspekty mogą się podobać. Fakt, że po pierwszym podniesieniu kotwicy gra może się nie skończyć, staje się szansą dla graczy, którym nie powiodło się w pierwszej rundzie. Oczywiście, takim graczom trudniej będzie wygrać, ale nie można wytypować na zwycięzcę osoby, która miała najmniej gapowiczów po pierwszym podliczaniu punktów karnych. Zaskakujące (na plus) jest to, że zostanie Kapitanem Floty (podniesie kotwicy jako pierwszy) nie musi przyczynić się do wygranej; zbyt dużo zależy od załóg i gapowiczów innych uczestników rozgrywki, aby uznać, iż wspomniany tytuł daje znaczącą przewagę.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-04-01 00:00:00 przez JoannaCorsari – Remik undercover?

Ja rozumiem, że marketing rządzi się swoimi prawami, ale adnotacja na wstępie instrukcji, iż trzymamy w rękach „pasjonującą grę dla 2-4 graczy” jest mocno na wyrost. [...] Jakby to powiedzieć, gry generalnie nie polecam. Nie wystarczy w czymś dobrym i sprawdzonym pozmieniać paru elementów, aby wyszło arcydzieło. W tym wypadku wystarczyło jedynie do stworzenia zjadliwej gierki, w którą zagrają chyba tylko zagorzali wielbiciele remika pozbawieni oryginalnego arsenału, fanatycy morskiej tematyki lub znudzeni członkowie klubu gdy został kwadrans do końca spotkania, a nikt akurat nie wziął Dobble.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez Joanna


Corsari w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.39885. Grę oceniło 845 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:41:52, ostatania modyfikacja 2014-06-10 22:38:05