Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Katamino

Średnia ocena: 7.65 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Katamino

Rok pierwszego wydania: 2002


Liczba graczy: 1-2

Wiek: od 3 lat

Czas gry: ok 10 min.


Projektant: André Perriolat

Kategoria: abstrakcyjne

System Klasyfikacji Umiejętności: B6.Geometria, C2.Spostrzegawczość, C3.Rotacja przestrzenna obrazów


Ocena BGG: 6.30  (361 użytkowników)


Polska instrukcjaOpis gry

Katamino jest dynamiczną układanką i zmuszającą do myślenia zagadką. Rozwija zmysł obserwacji i zdolność logicznego myślenia.Celem gry jest układanie figur zwanych pentami. Wykonuje się to przez umieszczanie określonej liczby pentaminów - specjalnie zaprojektowanych klocków - na pokratkowanej planszy gry.Katamino to niezwykła łamigłówka z płynnie regulowanym poziomem trudności. Różne zasady gry powodują, że mogą zacząć się w nią bawić już trzylatki. Korzystając z kolejnych - coraz trudniejszych wariantów rozgrywki sprawia, że gra rośnie wraz z dzieckiem i adresowana jest w nieco zmienionej formie dla 4, 5, 6 i 8-latków. Oczywiście, dorośli amatorzy gimnastyki mózgu również znajdą tu coś dla siebie!Gra została wydana na bardzo wysokim poziomie. Materiałem użytym do jej wykonania jest drewno. Wszystkie elementy gry wykonane są bardzo starannie, a całość zapakowana w solidne pudełko z twardej tektury.Katamino zostało docenione i wyróżnione nagrodami w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Anglii, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Katamino | Ja_n

Wraz z renesansem gier planszowych daje się zauważyć także renesans różnej maści łamigłówek. Nie chodzi mi tylko o świetnie prosperujący Łamiblog pana Marka Penszko, ale raczej o łamigłówki, które możemy kupić w sklepach i się nimi bawić. Będą wśród nich wszelkie wydawnictwa poświęcone odmianom Sudoku, opisywane niegdyś na GamesFanatic łamigłówki Thinkfun (1, 2), łamigłówki Cast Puzzle recenzowane w Świecie Gier Planszowych, śliczne i pomysłowe łamigłówki wydane przez Grannę oraz wiele innych przyjemnych pretekstów do intensywnego myślenia. Bardzo dociekliwy poszukiwacz intelektualnych przygód dostrzeże wśród tej oferty także łamigłówkę wydaną przez znakomite wydawnictwo Gigamic. Będzie nią kolorowe, drewniane cudo opatrzone tytułem Katamino.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-15 17:58:10 przez Joanna


Katamino w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.30083. Grę oceniło 361 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:36:17, ostatania modyfikacja 2016-01-20 18:45:06