Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Amerigo

Średnia ocena: 7.56 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Amerigo

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 75 min.


Projektant: Stefan Feld

Kategoria: strategiczne

Mechanika: tile placement


Ocena BGG: 7.58  (1240 użytkowników)
Opis gry

Podążaj za jednym z najznamienitszych odkrywców - Amerigo Vespucci!

Nowe lądy czekają na odkrycie przez takich jak Ty. Wiesz, że ten region jest niemalże idealny do osiedlenia się. Ale wiedzą to też inni i będą chcieli zagarnąć Twoje bogate złoża surowców.

W Amerigo wcielamy się w rolę odkrywców, którzy osiedlają się na nowo odkrytych terenach. Mechanikę gry napędza wieża, do której wrzucamy określoną ilość surowców. Jednak wykorzystać możemy tylko te, które z niej wypadły. Nie mylmy tego z losowością. Musisz dobrze oszacować prawdopodobieństwo pojawienia się odpowiednich surowców i to, jakie z nich utknęły w jej czeluściach.

Tylko ten, który zdoła przewidzieć zachowania graczy, wciąż będzie obserwował piratów i brał pod uwagę kapryśność wieży, zdoła wygrać i stać się najważniejszym odkrywcą wszechczasów!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


You wanna be Amerigano? | Malash

W tej recenzji Znad Planszy można nie tylko przeczytać o emocjach związanych z grą ale również zapoznać sie z zasadami gry.

Platforma blogowa ZnadPlanszy powstała by nie tyle przekazywać suche fakty, co opowiadać o emocjach związanych z graniem. Owe emocje to ogromna paleta – od śmiechu i głupawek łapanych przy grach imprezowych, przez nerwowe drżenie palców podczas blefu i intrygi, aż po niestety wściekłość i irytację przy grach, które nie do końca autorom wyszły. Opowiem dziś o grze, która wywołała u mnie bardzo skrajne względem siebie emocje od momentu jej znalezienia, do zakończenia ostatniej partii.
Chcecie emocji? Będziecie je mieli.
Zapraszam do recenzji Amerigo.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-25 11:23:05 przez JoannaAmerigo – wierzę w wieżę

eśli szukacie gry, w które barwne, kolorowe figurki biegają po ślicznych, trójwymiarowych planszach, walcząc z potężnymi magami i potworami, a zebrane z trudem doświadczenie można przekuć na rozwój naszych bohaterów… to oczywiście trafiliście tu przez przypadek. Przed Wami recenzja kolejnej już w tym roku gry Stefana Felda. Po Rialto i Bora Bora przyszedł czas na Amerigo – grę o odkrywaniu nowych lądów, zdobywaniu surowców i optymalizowaniu do granic możliwości tego, co przyniesie wzburzone morze… to znaczy wieża z kosteczkami.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


Amerigo w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.58408. Grę oceniło 1240 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:35:54, ostatania modyfikacja 2014-02-25 11:24:42