Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Aeroplany: Pionierzy Lotnictwa

Średnia ocena: 6.68 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Aeroplany: Pionierzy Lotnictwa

Aeroplanes: Aviation Ascendant

Rok pierwszego wydania: 2012


Liczba graczy: 3-5

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok 120 min.


Projektant: Martin Wallace

Kategoria: ekonomiczne, strategiczne

Mechanika: area control, dice rolling, card drafting


Ocena BGG: 6.75


Wydawca: Phalanx Games Polska

Polskie wydanie (2012)Opis gry

Lot to nie tylko genialny sposób komunikacji, ale również niezwykłe przeżycie. Od zarania dziejów ludzie marzyli o wzbiciu się w powietrze i lataniu jak ptaki. Za pierwszy udany samolot uważa się dopiero konstrukcję braci Wright z 1903 r. Aeroplan był wynalazkiem rewolucyjnym, gdyż przemieszczał się w powietrzu mocą własnego silnika, a nie jak wcześniej balony i szybowce, tylko dzięki sile wiatru. Pierwsze aeroplany, chociaż współczesnym zapierały dech w piersiach, osiągały prędkość nie większą niż 75 km/h i prezentowały się niezbyt okazale: kryta płótnem drewniana konstrukcja bez jakiejkolwiek kabiny, wzmocniona siecią linek, wśród których na wiklinowym foteliku zasiadał pilot dysponujący jedynie prostymi przyrządami umożliwiającymi sterowanie tym niezwykłym aparatem latającym...

Po pierwszych wystawach i pokazach lotniczych następuje gwałtowny rozwój konstrukcji lotniczych i gwałtownie przyspiesza podczas I wojny światowej. Nastaje epoka podniebnych pionierów wielkich przelotów - pilotów-śmiałków podejmujących się brawurowych wyczynów. W 1919 r. John Alcock i Arthur Brown samolotem Vickers Vimy jako pierwsi bez międzylądowania pokonują Atlantyk z Nowej Funlandii do Irlandii, a w 1927 r. Charles Lindbergh samotnie przelatuje z Nowego Jorku do Paryża.

Kolejne linie lotnicze powstają jak grzyby po deszczu. Gra „Aeroplany” pozwala odkryć ten fascynujący czas – okres narodzin komercyjnej awiacji. Dzięki grze możesz poznać i doświadczyć trudności i triumfów pionierów pasażerskich linii lotniczych, którzy budowali pierwsze lotniska i tworzyli pierwsze systemy obsługi lotów pasażerskich w Europie i na całym świecie. Poznaj epokę, w której rozwój awiacji pasażerskiej znacząco zwiększył możliwości podróży międzykontynentalnych, a linie lotnicze rozpoczęły walkę o dominację w regionach świata, które obsługują, trwającą aż do dziś.

Zapraszamy na pokład!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Aeroplany: Pionierzy Lotnictwa – czy jesteś śmiałkiem?

W Aeroplany zapragnęłam zagrać ze względu na nazwisko autora oraz… okładkę. Uproszczona grafika przedstawiajająca okres dwudziestolecia międzywojennego w przepięknych pastelach. To klimat, jaki pamiętam z dzieciństwa, gdy o poranku zasiadałam przed telewizorem i oglądałam amerykańskie filmy i seriale kryminalne pokroju Ulic San Francisco. Tak wiem, akcja działa się kilkadziesiąt lat później. Niemniej, ten drobiazg nie zmienia faktu, że do nowej eurogry Martina Wallace’a przyciągnął mnie właśnie klimat :)
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

Aeroplany: Pionierzy Lotnictwa w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.75285.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:35:53, ostatania modyfikacja 2014-02-19 19:47:36