Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Zimowe Opowieści

Średnia ocena: 7.31 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Zimowe Opowieści

Winter Tales

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2012


Liczba graczy: 3-7

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Jocularis, Matteo Santus

Kategoria: karciane, na podst. książki/filmu

Mechanika: card drafting, role playing, storytelling


Ocena BGG: 7.31  (101 użytkowników)


Wydawca: Galakta

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Alicja zmierzała właśnie do domu Dorotki, mając nadzieję, że znajdzie tam bezpieczny azyl dla wszystkich rebeliantów. Szła ulicą miasta, gdy nagle skoczyła na nią ogromna postać – to Wilk! Na szczęście Alicja złapała porzuconą patelnię i uderzyła nią Wilka z głuchym trzaskiem. Czy rebeliantom uda się znów uczynić Zimogród bezpiecznym miejscem?

Reżim zimy trzyma miasto w lodowym uścisku, ale niebezpieczni rewolucjoniści, wyznawcy wiosny, nie złożyli broni. Alicja, Dorotka, Blaszany drwal i inni rebelianci wiosny toczą desperacką walkę przeciw siłom Śnieżki, Szalonego kapelusznika i żołnierzy zimy. Wojna jesieni może się skończyła, ale zawsze można opowiedzieć jeszcze jedną historię.

Zimowe opowieści to narracyjna gra dla 3 – 7 graczy, którzy wspólnie opowiadają historię wojny pomiędzy siłami zimy i wiosny. Korzystają przy tym z kart opowieści i własnej wyobraźni. Wszystkie historie wiążą się z zadaniami, które należy zrealizować i towarzyszącymi im wspomnieniami. Każda rozgrywka jest zupełnie inna, ponieważ gracze zawsze opowiadają historie na nowo.

W polskiej wersji językowej Zimowe Opowieści ukażą się w pierwszej połowie 2014 roku

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Zimowe Opowieści - Baśniowa opowieść o wojnie

Opowieści... Historie... Któż z nas ich nie lubi? Kto z nas ich nie tworzy? Budzą w nas emocje, są dla nas inspiracją, kreują naszą wyobraźnię, a nawet czasem wpływają na to kim jesteśmy i jak spostrzegamy świat. Niektóre z nich są bardziej znane, najczęściej spisane jako baśniowy opis walki dobra ze złem. Kto z nas bowiem nie zna Królewny Śnieżki, Szalonego Kapelusznika, Pinokia czy Blaszanego Drwala? Gra planszowa Zimowe Opowieści daje zupełnie inne spojrzenie na te postacie. Podzieliły się bowiem na dwie przeciwstawne frakcje: Zwolenników Reżimu Zimy i Rebeliantów Wiosny. Czy działania reżimowców zabiorą wszelką nadzieję na powrót wiosny? A może rewolucja się powiedzie i tyraniczna władza zostanie obalona?
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-10-01 11:56:55 przez powermilkBajki nie są tylko dla dzieci

Każdy w dzieciństwie lubił bajki i baśnie. W dorosłym życiu natomiast ich czytanie czy oglądanie sprawia już mniejszą przyjemność niż wcześniej, ponieważ wszystkie zakończenia są już nam znane. Wydawnictwo Albe Pavo opublikowało grę, która pozwala wrócić z przyjemnością do postaci z baśni. Wspomniana gra to Winter Tales. W tym tytule wcielamy się w postacie znane z książek/filmów, np. w Śnieżkę, Wilka (tego, który zjadł babcię i Czerwonego Kapturka) czy w Dorotkę (z Czarnoksiężnika z krainy Oz). W Winter Tales sami tworzymy bajkę, wpływamy na jej zakończenie, a przygody, jakie będziemy przeżywać, są ograniczone tylko naszą wyobraźnią.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


Zimowe Opowieści w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.31485. Grę oceniło 101 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:34:28, ostatania modyfikacja 2014-03-19 10:33:35