Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Pociągi: Europa

Średnia ocena: 6.98 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Pociągi: Europa

Trans Europa

Rok pierwszego wydania: 2005


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Franz-Benno Delonge

Kategoria: familijne


Ocena BGG: 6.67  (2377 użytkowników)


Wydawca: Rio Grande Games, FoxGames

Polskie wydanie (2014)Opis gry

TransEuropa to lekka, rodzinna gra kolejowa. Każdy z uczestników stara się połączyć swoje miasta siecią trakcji kolejowych. W każdej turze umieszcza się jedno lub dwa połączenia między wybranymi punktami. Kluczem do zwycięstwa jest budowa optymalnych połączeń i wykorzystywanie sieci stworzonych przez innych graczy.

Gra stanowi kontynuację popularnej gry familijnej TransAmerica. O ile poprzednio rozwijaliśmy kolej w XIX wiecznej Ameryce, o tyle tym razem akcja ma miejsce w Europie, gdzie usiłujemy jak najszybciej zbudować połączenia między największymi metropoliami.

W 2014 roku w Polsce gra będzie dostępna pod tytułem Pociągi: Europa dzięki Wydawnictwu Foxgames. W Polskiej wersji (podobnie jak w wydaniu angielskim i niemieckim z 2010 roku) będzie dostępny dodatek Vexation - oznaczone kolorami graczy, dodatkowe indywidualne połączenia.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Pociągi Europa – czyli koleją przez Stary Kontynent

„Nie rozumiem dlaczego mamy tam pojechać Henryku?” – Izabela patrzyła z niedowierzaniem na rozłożoną na stole mapę Europy i co rusz przenosiła wzrok z jednego z jej krańca na drugi. „Brest to piękne miasto! Na pewno Ci się spodoba.” – Henryk wyjął z kieszeni przewodnik po Bretanii. „No dobrze. Ale Tirana, Charków i Malmö??? Skąd w ogóle pomysł, żeby latać w różne strony Europy do tych miast?” – Izabela przeniosła wzrok na męża. „Latać!? Ależ nie Kochanie. Pojedziemy tam. I to pociągiem.” – Izabela otworzyła szeroko usta i dostrzegła w dłoni męża mały, drewniany, niebieski walec. Henryk uśmiechnął się promiennie i postawił walec na mapie. Dokładnie w miejscu, gdzie znajduje się Warszawa.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-09-08 14:40:09 przez JoannaPociągi – wzorcowa gra rodzinna

TransEuropa to gra wydana dość dawno jak na dynamiczny rozwój planszówkowego rynku. To blisko 10 lat temu, a licząc pierwowzór Trans America, to już 13 lat! Mimo (a może właśnie dlatego?) tak zaawansowanego wieku została niedawno wydana – jako Pociągi Europa – przez bardzo dynamicznie działające wydawnictwo FoxGames. Czy wydawanie starszych tytułów ma sens? Czy to ramotki nie warte naszego czasu, może perełki zapomniane, zagłuszone przez zalew nowości?
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-08-13 15:57:17 przez JoannaWsiąść do Pociągu, ale nie tego – Trans Europa

Gdybym miał wymienić kilka gier, dzięki którym można gładko w świat planszówek wprowadzić dowolnego członka rodziny, znajomego, dzieciaka czy emeryta, to oprócz standardu Alhambra, Carcassonne, Fasolki i Wsiąść do Pociągu: Europa wymieniłbym jeszcze jedną grę o której mało kto już dziś pamięta. Grę Trans America poznałem przed laty na jednym z pierwszych Pionków. Jest szybka, zabawna, pełna interakcji, a do tego szalenie, ale to szalenie emocjonująca. I co najważniejsze, to gra o zapałkach… to znaczy, ten tego… zaraz… o zapałkach też, ale przede wszystkim o lokomotywach, wagonach, torach, pociągach, składach. Wszyscy kochają krowy, ale jeszcze bardziej ciufcie.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-24 09:23:40 przez JoannaRozwiń  

Pociągi: Europa w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.66509. Grę oceniło 2377 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:28:51, ostatania modyfikacja 2014-07-19 22:07:29